ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2016

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Dezamăgitor!!! Evitaţi!

Este considerat un hotel pt familisti ce ofera servicii bune la preturi acceptabile. Eronat! Nu intentionez sa mai imi duc vreodata copilul acolo si nici macar eu ca adult nu am ce sa caut acolo. Am fost cu un bebelus de 10 luni, dar nici pt adulti hotelul nu ofera nimic.

Jos arata ok, problema e cand ajungi in camera. Sa o luam punctual:

- camera e mica, mobila masiva si veche din anii '80-'90 nefunctionala si darapanata. Scaunul din camera rupt, 2 paturi lipite darapanate si cu obisnuita gaura la mijloc data de alaturarea lor, incadrate de 2 dulapuri/soldat urate si nefunctionale. Saltele antice au vazut vremuri mai bune odata, acum sunt doar obosite si cu gauri.

Daca mergi cu un copil mic si iti aduci patul pt el de acasa trebuie sa iti faci loc dand fotoliile vechi afara pe balcon.

Baia mica si cu o chiuveta minuscula de abia te poti spala pe dinti.

Un tv cu ecran plat de dimensiunea unui laptop. E adevarat ca nu vii la mare sa te uiti la tv dar daca esti cu un copil si trebuie sa astupi timpul cand nu poti iesi afara cu el, un tv iti foloseste. Copilul meu nici nu l-a observat.

Pe balcon cred ca au mobila pe care altii au aruncat-o, caci nu am mai vazut asa ceva. Trebuie sa te bagi pe sub mobila ca sa gasesti o priza care oricum este plina.

- curatenia. Care?! Este ingrozitor de jeg peste tot!!! In camera in care am fost cazati nu era facuta curatenie! Baia infecta, cu urme de pasta de dinti uscata pe toata chiuveta. Resturi de mizerie pe jos. Perdeaua si draperiile vechi si nespalate vreodata.

Si piesa de rezistenta: paturile si lenjeria! Eu nu mi-am lasat copilul sa stea pe ele deloc! Cearceafurile vechi, probabil odata cu mobila achizitionate, cu par pe ele si diverse urme. Am facut greseala sa ridic unul pt a pune intre paturi (in gaura obisnuita) o pilota obosita si jegoasa si mi s-a facut rau efectiv! Saltelele aveau huse din cearceaf care nu cred ca au fost vreodata spalate de cand au fost puse: pline de par si tot felul de pete care mai de care mai "colorate".

Am chemat sa ni se faca curat si au venit sa mature! Nu sa aspire... ca nu au aspirator. Sub paturi sunt resturi de mancare, praf, nisip, par, etc. Am folosit un prosop pe jos in baie pt a nu veni cu apa in camera si el a fost luat si pus pe patul copilului!!! De pe jos!!!

- pret. Pai daca ai 3 stele si imi ceri banii conform lor, ar trebui sa imi oferi ceva... macar curatenie. Este un hotel de prin anii '80 ca dotare si tot si care nu merita nici macar o stea si care cere pret pt 3! Nu merita banii!!!

- personalul e dragut si amabil dar nu iti foloseste la nimic!!! Nu ai nici un confort in acest hotel!

Concluzia: om fi noi mai saraci, dar asta e jecmaneala si nesimtire la drumul mare!!! Nu este un loc unde sa mergi sa faci un concediu decent conform banilor pe care ii platesti!!!

Nu vom mai merge niciodata acolo!!!

Trimis de Gabriela I in 06.09.16 20:10:31
Validat / Publicat: 06.09.16 21:06:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 1910 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gabriela I); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.09.16 21:06:19]

@Gabriela I: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 64&ridAnt=73314

[13.09.16 17:43:28]

Nu inteleg cum era sub pat mizerie? eu cred ca vorbiti de alt hotel... Mobila nu este din 80-90. Nu este din lemn masiv cum sustineti, ci din pal. Poate doar ati stat intr-o camera ce iese din tiparul lor, eu merg de 5 ani, deci stiu ce spun.

Nu inteleg ce vreti sa spuneti ca dulapurile laterale nu erau functionale? Ce nu faceau? La ce camera ati stati? Poate ati nimerit o altfel de camera, dar sigur trebuie sa va aduceti aminte numarul camerei. TV-ul intra-adevar ca un laptop mare, dar fata mea de 7 ani l-a remarcat. La 10 luni, nici nu avea acces la aceste radiatii.

La cum se face curatenie la modul general, intr-adevar poate sa difere de la femeia de curatenie, dar la mine totul a fost ok.

[13.09.16 18:57:53]

@ali09: referitor la mobila am spus ca este masiva, nu din lemn masiv... adica mare si din punctul meu de vedere nefunctionala (2 dulapuri pt umerase si 2 noptiere cu sertare mici... daca nu ai hainele numai pe umerase, unde le depozitezi?!)... cat despre curatenie, fiecare avem standardele noastre. Ale mele nu presupun folosirea cearcefurilor folosite de altii inaintea mea, dormitul intr-un pat cu gauri si plin de par si diverse pete, nici folosirea unei bai evident nespalate de la turistii anteriori etc. Articolul scris reprezinta propria mea opinie si experinta la acel hotel. Am descris ce ni s-a intamplat noua si ce consider eu ca ar trebui sa gasesc sau nu la un hotel de 3 stele. Fiecare cu asteptarile lui... asa ca probabil cei care au asteptari ca ale mele vor gasi informatiile despre experienta noastra utile. Sau nu

[13.09.16 19:00:35]

@ali09:Adica sub pat era un strat gros de praf cu resturi de mancare... referitor la mobila am spus ca este masiva, nu din lemn masiv... adica mare si din punctul meu de vedere nefunctionala (2 dulapuri pt umerase si 2 noptiere cu sertare mici... daca nu ai hainele numai pe umerase, unde le depozitezi?!)... cat despre curatenie, fiecare avem standardele noastre. Ale mele nu presupun folosirea cearcefurilor folosite de altii inaintea mea, dormitul intr-un pat cu gauri si plin de par si diverse pete, nici folosirea unei bai evident nespalate de la turistii anteriori etc. Articolul scris reprezinta propria mea opinie si experinta la acel hotel. Am descris ce ni s-a intamplat noua si ce consider eu ca ar trebui sa gasesc sau nu la un hotel de 3 stele. Fiecare cu asteptarile lui... asa ca probabil cei care au asteptari ca ale mele vor gasi informatiile despre experienta noastra utile. Sau nu

[13.09.16 19:03:01]

@Gabriela I: Sunt de acord cu dv in ceea ce priveste curatenia si standardul, care este acelasi cu al meu. Doar ca mie nu mi s-a intamplat sa gasesc cearceafurile folosite si nespalate. La pretul acela nu puteam cere cearceafuri nou cumparate. Dar nu am avut lenjerie nespalata si nici camera necuratata. Cunosc, am gasit si eu pensiuni si hoteluri de genul, ba chiar la Budapesta. Probabil ati avut ghinion de o femeie de servici care nu-si facea treaba deloc. Trebuia sa reclamati la receptie. La prima mea cazare am reclamat ca aerul conditionat nu era bun si mi s-a schimbat camera.

[13.09.16 19:06:13]

@Gabriela I: la mine paturile erau zidite, ca sa ajunga mancare acolo, cineva trebuia sa ridice saltelele si sa manance in picioare cu salteaua ridicata. Intr-adevar puteau sa puna mai multe umerase, dar asta nu inseamna nefunctional, iar pt restul aveam sertarele (4 la nr) si dulpurile celelalte.

[13.09.16 19:09:11]

Era bine daca faceati niste poze... sa le dam peste bot...

[13.09.16 19:15:21]

@ali09: la noi paturile nu erau zidite. Norocul dvs! reclamatia a fost facuta la 5 minute dupa cazare, fara rezolvare. Calificarea si profesionalismul celor care lucreaza acolo nu este treaba mea. Eu sunt turist, nu angajator. Indiferent de camera si personal eu ma astept, la banii platiti, sa gasesc curatenia mai sus mentionata. Nu ma astept sa gasesc totul nou, doar curat. Nu este prima oara cand plec in concediu si stiu ce asteptari ar trebui sa am. Nu am gasit in nici un hotel de 3 stele din europa asa ceva. Nu e o pensiune! E un hotel de 3 stele care cere bani conform stelelor pe care le are!

isavannah
[27.02.17 17:57:42]

@Gabriela I:

"Am folosit un prosop pe jos in baie pt a nu veni cu apa in camera si el a fost luat si pus pe patul copilului!!! De pe jos!!! "

Dumnezeule mare, daca imi faceau mie asa ceva, cred ca azvarleam camerista de pe balcon! Horror!! Ganditi-va ce boli putea lua copilul atingand prosopul de pe jos din baie, baie neigienizata!!

Sfaturi draga doamna: din experienta proprie, imi aduc mereu un cearceaf imens, suficient cat sa acopere 2 paturi lipite. Si un prosop in plus pt perna, am parul lung si daca as lua "ceva" viu de pe fata de perna, ar trebui sa ma tund cheala. Cum in Romania datul in judecata pt despagubiri de genul asta e inexistent, ca de altfel toata justitia in spetele astea, prefer sa previn.

Mai important: cred ca faza cu prosopul pus pe patul bebelusului a fost intentionata, de ciuda ca le "murdariti"prosoapele. Eu evit sa le ating de cand mi s-a atras si mie atentia sa nu le folosesc pt a absorbi apa care navalea din "dus"in camera, din cauza faptului ca scugerea era blocata.

M-am gandit si eu de atunci ca e posibil sa mi se faca o faza de genul asta, poate chiar sa stearga pe jos cu pijamalele noastre sau mai stiu eu ce. De aceea:1. solicit insistent sa nu mai intre camerista sa faca curat pe parcursul sejurului. 2. Imi aduc singura de acasa o sticluta de jumate cu Domestos, carpe si manusi de menaj, de alea cu 2 lei. Imi igienizez singura tot, sa fiu sigura. Pentru linistea mea din concediu, merita!

Nu spun sa faceti la fel, nu spun ca e normal asa ceva, dar unde ai dat si 500 de euro, pot da si inca vreo 6,7 lei, detergent+ manusi ca sa imi curat singura sa, pot pune mana pe chiuveta, pe capul duslui, pe colacul toaletei, etc.

[15.07.17 14:22:02]

@isavannah: Baia a fost igienizata de mine exact asa cum faceti si dumneavoastra... si eu cred ca e mai sigur asa, indiferent de cate stele are hotelul

Recunosc ca nu m-am asteptat veci sa fie pus prosopul pe patul copilului. Cata rautate sa ai in tine sa te razbuni pe un mic bebelus nevinovat... din pacate: ATATA!

Inainte plecam si eu cu cearceaf si fete de perna pt toata lumea... am crezut ca lucrurile au mai evoluat, caci am avut parte si de locuri minunate fara nimic de reprosat. Pe litoralul romanesc insa, se pare ca lucrurile involueaza mai degraba decat evolueaza. Trist! Cu siguranta voi pleca cu toate "dotarile" de aici inainte cand voi face concedii in tara. Si sugestia dumneavostra de a nu intra nimeni in camera pe toata durata sejurlui este minunata! O voi aplica! Multumesc!

ali09, Gabriela I, isavannah
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: