ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.03.2010

Sol Nessebar Bay Resort & Aquapark4

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

O vacanta frumoasa!

..... Am fost acolo... in iunie 2007 cu 3 familii de prieteni in total 8 adulti si sapte copii. Drumul a fost destul de bun nu am avut probleme. Am plecat la ora 4 dimineata si am ajuns pe la 11.

Atunci se numea Ifa Nessebar Bay si mai erau Ifa Nessebar Mare (cel cu mini aqua park-ul) si Ifa Nessebar Palace cel de 5 stele. Cazarea s-a facut destul de repede cu toate ca inaintea noastra a fost un autocar cu turisti nemti. Camera am avut cu vedere la piscina si la mare. Camera mare, curata, curatenie faceau in fiecare zi, asternuturile se schimbau o data la trei zile, pentru copii era o canapea extensibila. Era un singur restaurant nu prea mare, noi mancam terasa. Mancarea foarte buna, am avut o seara bulgareasca si o seara cu preparate din peste. Plaja faceam si la piscina si la mare. La piscina era un pic mai aglomerat, dar acolo vroiau copii sa stea mai mult. La mare, plaja era cam ingusta si aveam de coborat niste trepte printr-o padure de brazi. Cred ca se plateau sezlongurile dar nu a venit nimeni sa ne ceara bani - e drept ca la ora 11. 00 eram deja plecati (ne intorceam la piscina). Copiii au fost si la tobogane la Nessebar Mare. Echipa de animatori excelenta. Implicau toti copii si adultii in jocuri, dansuri, gimnastica, volei, au avut o seara bulgareasca cu dansuri populare. (una dintre fete - Dida - facea tot spectacolul). Noi ne-am simtit foarte bine, la fel si copiii. Seara am iesit la Nessebar (cu autobuzul) si la Sunny Beach (cu un microbuz de la hotel) si o zi am fost la Burgas.

[fb]
Trimis de mmierla in 03.03.10 13:34:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Obzor (Miramar),
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Turcia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mmierla); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P07 Receptia

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterXY* [03.03.10 14:22:44] »

Bine ai revenit cu impresii noi. Nessebar-ul este la mare cautare zilele astea si probabil vei avea de raspuns la multe nedumeriri, de la cei care vor sa ajunga acolo anul acesta.

mmierla [03.03.10 15:51:04] »

Multumesc, wm18 nu prea am timp ....

calatorul [06.05.16 14:40:17] »

@mmierla - Hotelul nu l-am vazut dar Nessebarul e frumos si merita vazut, adica insula propriu-zisa, e in asteptare si un review desi e cam mult de atunci si sunt deja relatari pe AFA, dar merita descrisa. Multumim pentru informatii si vacante frumoase!

calatorul, mmierla

pagină generată în 0.0520360469818 sec