ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2010
ÎNSCRIS: 10.08.09
STATUS: SILVER
JAN-2010
PREȚ EUR ?

Descoperă Srebrno Jezero (Silver Lake)

O zona superba!

Vreau sa postez si sa va aduc la cunostiinta si aceasta zona de pe malul sarbesc al Dunarii, situata undeva peste dunare de Moldova Veche, unde sarbii in ultimul timp au investit pentru a crea o zona de recreere superba.

Ca sa ajungeti in acea zona, dupa ce treceti vama pe la Portile de fier, faceti dreapta spre Beograd si mergeti cam 130 km, pe un drum bun si cu putine masini in trafic si ajungeti la Veliko Gradiste, un orasel micut de pe malul Dunarii si foarte dragut. Aici cautati sa faceti dreapta catre Silver Lake (Srebrno jezero), unde veti descoperii o mica statiune in crestere cu pensiuni cochete si o faleza pe malul Dunarii ce nu o gasesti cred ca nici unde. Aici au creat un lac care este amenajat cu plaja, dusuri si terase superbe pe timp de vara. Preturile sunt mai mult decat rezonabile undeva intre 20 si 50 euro depinde de ce iti doresti, dar credeti-ma merita. Sarbii stiu sa te faca sa te simti bine!

Trimis de catalinsiatit in 12.02.10 11:25:38

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinsiatit); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P16 FALEZA, TERASE SI RESTAURANTE!

Cristo [10.08.10 08:04:55] »

Salutare,

Am cateva intrebari referitoare la Serbia:

1. limba sarba e o enigma mare pentru mine, cum stau vecinii nostri cu lb. engleza, in schimb?

2. care e moneda utilitata in Serbia, poti plati si in euro?

3. ceva taxe de drum gen rovigneta, au?

Cu stima,

Cristo

webmaster77 [17.08.10 18:48:17] »

avand in vedere ca review-ul face referire la o zona anume, nu la un hotel, am lasat doar nota pentru DISTR. & RELAXARE (desigur, fara a altera media generala data de autor).

@catalinsiatit, eventual te rog sa scrii separat despre pensiunile la care ai fost cazat sau despre locurile pe unde ai mancat si atunci vei putea nota si la aceste capitole.

catalinsiatit [17.08.10 19:32:24] »

Ok! "webmaster77" Am inteles obiectiile tale si nu am nici o suparare, am sa postez si impresii si poze de la pensiunile la care am fost cazat, doar ca am creat acest review pentru a gasi si alti impresii despre aceasta zona superba de pe malul Dunarii.

catalinsiatit [17.08.10 19:36:45] »

Pentru "Cristo" In Serbia moneda este Dinarul, dar peste tot exista case de schimb valutar sau banci si nu este nici o problema in zonele turistice sa platesti chiar in euro, dar nu toti accepta euro. Cursul actual este cad de 104 dinare la 1 euro.

Despre limba engleze, nu se omoara foarte tare, dar se descurca nu sunt probleme, iar in cele mai multe locuri in Serbia gasesti si vorbitori vlahi de limba romana. Despre drumuri, eu nu au rovinieta, doar pe autostrazi au puncte de taxare.

Din iunie pentru a intra in Serbia nu mai este obligatoriu Pasaportul, se poate si cu CI.

Daca mai ai nevoie de invormatii, nu ezita sa intrebi.

catalinsiatit, Cristo, mariand

pagină generată în 0.0559270381927 sec