ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.01.2016

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Hotel Sunquest - Execrabil... respectati-va mai mult, nu mai platiti servicii slabe!

Noroc ca au acceptat sa ne dea banii de sejur inapoi, ca altfel faceam icter... Din 6 zile sejur nu am rezistat decit 2. Am facut greseala sa cred ca 3 stele inseamna decenta si nu trebuie sa dau o caruta de bani pe 4 stele cind scopul e sa stai la plaja, nu in camera!

Sunquest arata bine in poze, pare ''spalat'' ei zic renovat, dar cind ajungi acolo realizezi ca e ca povestea aia cu gardul si leopardul. De la inceput te intimpina un fel de podet care are caramizi/gresie desprinse pe care poti aluneca tu sau copiii in ceva gen balta ornamentala.

O receptie foarte spatioasa mai spala prima impresie, desi in cele 2 zile cit am stat fetele au fost si amabile dar si nepasatoare (facebook-ul, mobilul prezenta mai mult interes pentru ele).

Primim o camera la et. 1, deci n-a trebuit sa folosim liftuletul unde incapeau max 3 insi fara bagaje... Cum ne apropiem de holul et. 1 ne izbeste in nas o duhoare ca de prosop ud neuscat/nespalat ce probail ca venea de la mocheta. Mirosul asta a persistat cele 2 zile cit am stat, deci nu era o intimplare.

Intram in camera care de pe net auzisem ca sint rezonabil de spatioase si dam de o camera probabil de 3x3, unde la al doilea drum cu bagaje nu mai stiam unde sa le punem si cum sa sarim peste ele. Deh, eram cu fetitza de 1 an, deci aveam ceva bagaje. Cica aste e considerat hotel de familisti, pro-copii. Fetita noastra era la faza in care abia incerca sa mearga, deci mai mult se tiriia pe jos.

Cind am vazut cum arata mocheta ne-am luat de cap! Adica era de un rosu in degradeuri pina la gri in zona unde se circula mai des! Patul si mobilierul extrem de rudimentar cu colturi si dungi ce te dureau cind te dadeai jos sau dormeai. Cum sa spui copilului mic ca nu poate sa se tiriie pe jos sau sa evite colturile? Ca sa nu va zic ca era cu minutele in gura tot timpul...

Baia cu vechea problema a lipsei de mentenanta, avea scurgerea podelei semi-infundata si deoarece cada dusului era prost conceputa si montata, la fiecare dus se facea un lac peste tot de trebuia sa stergi cu prosopul si sa storci. Un prosop special ne-a intimpinat la prima intrare in baie : rupt cam 10 cm atirnat la vedere! Logic ca se rupeau dupa sute de spalari, si celalalte piriiau cind te stergeai mai bine. Baterii de baie vechi si zgomotoase, de auzeai camerele invecinate cind se spalau, gresii+faiante relipite si neimbinate bine, rosturi inegrite si un suport de sapun de inox cu ceva verde intarit (sapun, mucegai?), colt perete spart (coltar metalic la vedere), abajur lampa sparta intregeau imaginea unei camere de 1 stea daca eliminai aparatul de clima (care si ala putea a neintretinut).

Un TV gen monitor de 20 inch la care nu vedeai mai nimic daca nu erai fix in fata lui si cu sunet abia inteligibil.

Patutul de copil cerut cu 10 zile inainte a ajuns abia a 2-a zi, dar nu ne-a venit sa punem copilul in aternuturile care din nou aratau spalate de sute de ori. Asa ca ne-am ingramadit in patul dublu mult prea mic si pentru 2 persoane.

La restaurant am mincat pe niste bonuri/cartoane (jegoaseeee) ca pe vremea lu' nea Nicu, nimic special. Parcari amenajate inseamna citeva amenajate, restul prin curtea comuna a 2 hoteluri pe borduri, pamint sau pamint cu pietris.

Statiunea arata de asemenea execrabil, desi pe net zic multi de reinvierea perlelor litoralului... Cu caruciorul de copii e o aventura sa mergi pe trotuare crapate, umflate de radacini, sau gauri de pomi dezradacinati!

Pina la plaja ajungi pe pietris, moloz, pamint, printre ciini, tomberoane pline, peturi... Plaja laudata gen Bahamas e un amalgam de nisip cu mucuri de tigari, peturi, hirtii, si alte surprize. Apa cu alge, pietre, bolovani.

Restaurante inca cu pahare ciobite si fete de masa arse de tigara. Si nu e doar Venus asa, am mers de curiosi pe faleza/statiuni... inca arata a colectie de cosmelii si baraci, muzica la refuz, kitch. Nu e de mirare ca bulgarii ne fura turistii.

Nu am pretentia ca la bani de 3 stele sa primesc servicii si produse de 5 stele, dar cind nici macar cearsaful sau faianta nu e ''alba'' consider ca e bataie de joc. Si am incercat sa vad chestiile placute, dar nu pot inchide ochii cind sint mai multe chestii urite. Si jur ca nu inteleg ce standarde au unii care spun ca revin aici, ca doar n-oi fi primit eu cea mai rea camera din tot hotelul!

Au ris unii in 2005 cind am venit din Timisoara la litoral ca nu pricepeau ce caut eu aici cind am la aceeasi distanta/timp Croatia sau Grecia, au ris si acum la fel. Eu doar am fost curios (si naiv) sa vad daca s-a schimbat ceva. Eu zic ca nimic.

Trimis de lbanias in 29.01.16 12:47:13
Validat / Publicat: 29.01.16 14:24:30

VIZUALIZĂRI: 2420 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lbanias); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Sunquest - a se vedea marginile inegrite, gresia ''antijeg''

[29.01.16 13:26:09]

@lbanias: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂSunquest Hotel: