ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.01.2016
PREȚ SEJUR --- ?
REGIM MASĂ MDll

Vila Acvila3

O vacanta frumoasa la Vila Acvila

Vila Acvila este un model de simplitate frumoasă, unde mobila modesta dar practica si arhitectura se aseamănă cu arhitectura specifica acestui oraș.

La micul dejun fiecare coboară la bucătărie si îsi prepara ce doresc de mâncare. Avem de ales dintre mai multe ingrediente din care putem prepara omleta, ceai, cafea. Beneficiem de asemenea de acces la bucătărie atât dimineata, la prânz cât si seara. Aveai ingrediente pentru prăjituri, mămăligă, condimente, etc.

Atunci când am fost noi, nu era prea multa lume in vila chiar daca se desfășura festivalul "SINAIA FOREVER". Eram doar noi si inca 1-2 familii.

Camera era cum am spus cu mobila simpla dar va las sa va convingeți de asta cu pozele de mai jos.

Vila beneficiaza de o curte frumoasa cu un leagăn si o banca. Noi am stat la etajul 1, si in fiecare seara coboram ne preparam ceaiul si duceam tava si ceștile jos, le spalam, si urcam la loc.

Recomand aceasta vila tuturor oamenilor care vor sa se simtă ca acasă. In ciuda drumului destul de lung spre centru (10-15 minute de mers normal) vila este intr-o zona liniștită cu case si vile, foarte aproape de casa memoriala a lui George Enescu, in cartierul Cumpatu.

Seara preferam sa luam un taxi din centru spre casa deoarece pe acea strada nu era luminat si erau foarte multi câini fara stăpân si nu voiam sa ne riscam. Dimineața mergeam pe jos spre centru.

Chiar daca foarte aproape de vila treceau trenuri nici pe timpul zilei, nici pe timpul nopții nu se auzea zgomot de la trenuri, poate si pentru ca, noi aveam camera orientata spre partea opusa cailor ferate.

Trimis de Alexandru Sabau in 05.01.16 11:21:21
Validat / Publicat: 05.01.16 12:50:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alexandru Sabau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 27.00 EUR pe cameră

webmaster26 [05.01.16 11:46:11] »

@Alexandru Sabau - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Alexandru Sabau [05.01.16 15:26:06] »

Da este bine.

Alexandru Sabau