ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.01.2010
ÎNSCRIS: 04.07.09
JAN-2010

ARTICOL ARHIVAT

Evitati Vila Aosta 21 din Sinaia

N-am mai facut asta pana acum, dar m-am simtit nevoit sa o fac. Am vrut, ue si prietena mea, sa mergem la finele lui ianuarie 2010 la munte, respectiv in Sinaia. Ne-a fost greu sa alegem din diverse motive. Am ajuns sa sun la Vila Aosta 21 din Sinaia. Initial am vrut sa vedem cum e si am vorbit doar pentru weekend, adica sambata seara, dar i-am spus omului ca am putea prelungi. A parut intelegator, mi-a spus ca are camere suficiente, desi are doar 6 in total, semn ca nu era inghesuiala. Am facut apoi prostia sa il intren de conditii, iar la fiecare intrebare el mi-a raspuns cu o intrebare: "Dar ce ce aveti nevoie de... ? " Am incercat sa ii spun de ce. Dupa ce am intrebat de bucatarie si conditii, am intrebat retoric daca au internet, desi pe site nu scria ca ar avea. S-a enervat tare de tot si mi-a inchis cu nesimtire telefonul. M-a luat tremuratul de nervi, dar am evitat sa il sun inapoi sa ii spun ce parere am despre vila lui.

Ideea e ca, eu v-as recomanda sa o evitati. Conditiile cred ca sunt ok dupa cum vad din pozele de pe site, insa ospitalitatea aceasta... SIGUR NU V-AS RECOMANDA-O! B

Bafta si aveti grija la ce alegeri faceti. Ganditi-va de mai multe ori inainte.

Era sa uit. Daca tot sunt la capitolul critici, aveti maaaaaare grija la taxiurile din Sinaia. Din 3 taxiuri pe care le-am luat acolo cat am fost in vacanta, toate m-au pacalit. Iti spun una si fac alta, in special masina cu autoritazia numarul 23, UN CIELO cu numarul de inmatriculare PH 07 ZES, condus de PAVEL GHEORGHE. Ne-a luat de la telegondola pana in centru peste 15 lei. Asta in conditiile in care a mers la vale doar, dar a mers pe ocolite si cu tarif de noapte, desi era zi. Plus ca, la plecare ne-a zis ca face cam 10 lei, dar apoi ca merge pe aparat si in final ne-a raspuns cu nesimtire ca a mers pe tarif de noapte desi era zi, pentru ca a urcat pana acolo. Dar, noi nu l-am chemat acolo, era deja sus. FERITI-VA DE EL!!!!

Trimis de brugner in 30.01.10 14:00:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2441 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brugner); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Acesta este golanul batran care fura de rupe la taxi. Nu il gasiti decat la telegondola sau la gara. Nu sta unde stau ceilalti taximetristi. Se afla mai mereu in cautarea "prazii"!
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[30.01.10 14:18:21]

Se vede treaba ca experienta de acolo inca iti da "tresariri", doar gandindu-te la ea -- ai apasat de 4 ori butonul "adauga" si astfel vila a aparut de 4 ori pe site (am facut intre timp ordine)

In mod normal, nu acceptam astfel de texte ca review, experiente precum ce redata mai sus fiind considerate UTILE, dar NERELEVANTE din punct de veder al mediei, pentru ca nu ai avut ocazia sa evaluezi cel putin 2 dintre cele 5 criterii de "notare". De obicei mutam astfel de texte ca ECOU la alte impresii scrise despre acelasi obiectiv. Cum insa nu exista inca aceste "alte impresii" despre vila, textul ramane, deocamdata.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [30.01.10 19:07:20]

totusi, omul NU a stat acolo... cum poti face de kko o locatie, bazandu-te EXCLUSIV pe o convorbire telefonica?

de unde putem sti ca este asa, sau e doar o polita platita? (nu vreau sa acuz pe nimeni de nimic, atata doar ca nu este in spiritul saitului, care cere sa fie exprimate impresii DUPA ce se beneficiaza de anumite servicii sau se viziteaza unele atractii pe care utilizatorii cred ca ar fi util sa le mai vada si altii. sau nu...)

parerea mea...

[30.01.10 19:13:55]

ai dreptate, dragos.

De fapt am uitat eu o completare la cele scrise mai sus - reveiw-ului ii sunt retrase notele (prin invalidare, este singura modelitate tehnica, deocamdada) - el urmand sa figureze ca ECOU la un eventual set de impresii ce va fi, sa speram, postat in viitor.

theo63
    [14.06.10 08:44:54]

Din pacate situatia nu este singulara (vezi vila Brandusa !) si tind sa cred ca managementul vilelor-pensiunilor , sub 3 stele -margarete , este pe mana unor indivizi care la adapostul autoritatilor locale pun in practica legea bunului plac fara sa fie controlati in mod sistematic . Vechea zicala "afara este vopsit gardul , inauntru ....." are aplicare in mai toate zonele tarii si nu spun asta din auzite ! Concluzia este urmatoarea : Nu dati bani inainte fara sa vedeti camera pentru ca veti avea surprize din cele mai neplacute si mai ales la cei care sunt insistenti cu plata avansului ! Pentru doua -trei nopti nu merita sa dati bani in avans .

Dragoș_MD, theo63
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Aosta 21: