ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2015
REGIM MASĂ Mic dejun
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 si 15 ani

AUTORUL NU ar recomanda

Del Mar Hotel4

Hotel bun plasat intr-o zona mai putin ok

Intrucat vad ca nu a mai scris nimeni nici o impresie despre acest hotel din 2013, doresc sa va impartasesc experienta noastra aici. Suntem o familie cu doi copii mari 15 ani si 8 ani, am stat aici 4 nopti. Daca e sa fiu obiectiva hotelul in sine e ok, clasificarea de 4 stele corespunde din punctul meu de vedere cu realitatea.

Am ocupat un senior suite la etajul 2. Camerele sunt mari cu tavan inalt, vedere panoramica - un perete este integral din sticla si balcon spatios cu doua scaune cu masuta si uscator de rufe metalic- cam ruginit, ce-i drept. Curatenia in camera se face zilnic, se schimba prosoapele zilnic si lenjeria la doua zile, mobilier bun, relativ nou, baia ok fara probleme. O bila alba pentru existenta bideului.

Micul dejun destul de variat, suficient, dar fara pretentii prea mari. Personalul de la receptie nu mi-a lasat o impresie grozava, dar nici nu mi-au stricat vacanta. Locuri de parcare gasesti cu ajutorul baiatului din parcare.

La plaja se ajunge in max 5 minute, dar desi am avut sezlonguri gratis am preferat sa facem plaja in alte parti motivele fiind mizeria de nedescris - ambalaje goale, pet-uri, mii de chistoace de tigari pe nisip, aglomeratie f mare, inghesuiala, asta desi pe situl de rezervari scrie ca hotelul are plaja privata - ce gluma proasta.

In zona numai bombe insalubre care vand shaorma, gogosi, hamsii si bere ieftina. E clar ca zona se adreseaza unei anumite categorii sociale, din care familia mea nu face parte.

Dar cireasa de pe tort sunt manelele care urla la propriu toata noaptea, este cam imposibil sa te odihnesti. Ba sambata noaptea au inceput pe la 23.30 si s-au oprit duminica la 07.00. Nu stiu ce instalatie de sonorizare au acolo unde canta, dar e beton. Daca vrei manele live all night long ai venit in locul potrivit. In concluzie hotelul este bun, dar din pacate plasat intr-o zona periferica frecventata de persoane cu venituri mici [***].

Nu vreau sa lezez nici un orgoliu, a fost greseala mea ca am ales acest hotel, din pacate nu am gasit disponibilitate in locul unde mergem de obicei. Am vrut sa scriu acest review tocmai pentru a-i ajuta pe cei care fac aceeasi alegere sa fie in cunostinta de cauza.

Trimis de Valipop75 in 09.08.15 17:53:13
Validat / Publicat: 18.08.15 20:21:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Valipop75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Una din cele doua camere ale suitei

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 45.00 EUR pe cameră

webmaster10 [09.08.15 21:04:22] »

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

Valipop75 [09.08.15 22:58:24] »

@webmaster10: Buna seara, am incarcat doua poze, mai am doua filmulete, dar nu cred ca se pot incarca.

webmasterX [10.08.15 08:33:32] »

@Valipop75 - [... am stat aici 4 nopti... ]

Să înțeleg că sejurul s-a terminat și ați ajuns acasă?

Valipop75 [10.08.15 09:14:10] »

@webmasterX: sederea la Del Mar se incheie in dimineata de azi, cand plecam in Delta pt alte 4 zile.

webmasterX [10.08.15 20:27:54] »

@Valipop75 - Ok, când ajungeți cu bine la noua destinație așteptăm un mic ''buzz'' pentru confirmare!

Valipop75 [10.08.15 21:37:05] »

Sosit in Delta la Delta Boutiqe & Carmen Silva in Crisan.

webmasterX [18.08.15 17:58:39] »

@Valipop75 - Mulțumim pentru colaborare!

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Sosit in Delta la Delta Boutiqe & Carmen Silva in Crisan.

ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

ela75 [19.08.15 06:51:36] »

In Mamaia, persoane cu venituri mici? Poate cocalari manelisti cu venituri mult mai mari ca ale altora.

Valipop75 [20.08.15 00:55:27] »

@webmasterX: Localizarea pe harta este corecta. Voi scrie un articol nou despre Delta Boutique in curand. Vacanta placuta!

ela75, Valipop75

pagină generată în 0.0521941184998 sec