ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2014
JUL-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 6,5

încărcat de pe telefon!

O vacanta minunata

Ei, uite ca se poate si in Romania! Voi scrie impresiile sincere, pe care le-am comunicat si la recepție in caietul pentru impresii.

Așadar, consider complexul ca fiind unic pentru acest moment in tara prin dotari, comfort, zone de recreere, atentie acordata copiilor in special, clienților in general, diversitate la mese, spectacolul oferit.

Am ajuns sceptica dupa impresiile citite pe afa, i-am marturisit domnisoarei ce ne ducea sa ne prezinte apartamentul, nici bagajele nu le-am luat pana nu am vazut spatiul de cazare si... stupoare... apartamentul superb, spatios, fff curat, cu dormitor si living, identic cu cel fotografiat pe site, toate dotarile in bucatarie de la frigider, cuptor cu microunde, reseu electric, filtru dd cafea, cani, cesti, pahare, f necesare hnei familii cu copii mici; fetita noastra fiind maricica nu am folosit decat cuptorul. Asa... cand am ajuns in apartament, am glumit cu domnisoara, spunandu-i ca nu voi mai cauta pleosnitele despre care citisem, nu poate fi vorba de asa ceva, cred ca astfel de comentarii sunt rau intentionate.

Am iesit la piscina pt copii de 50-75 de cm, incalzita la 30 gr cu tobogane, care se continua cu o alta piscina pt copii mari cu inca 4 tobogane.

Deasupra este piscina pentru adulti, apoi o piscina interioara incalxita si una mare, olimpica, deasemenea incalzita, cel putin 2 baruri la piscine si ospatari care tot timpul sunt atenti.

Pe plaja am gasit mereu șezlonguri neplatite, o singura data pe primul rand, apoi pe randurile 2-3-4.

Sugerez staff-ului sa insiste sa ridice prosoapele abandonate pe sezlonguri mai mult de 1 ora, pentru ca baietii inca nu fac lucrul asta.

Activitățile pentru copii au mare priza la pusti, pot vedea filme, teatru seara, se pot juca in spatii de joaca amenajate in interior si exterior, lot participa la jocuri si concurduri, personalul specializat se ocupa de ei; sunt deasemenea si jocuri si concursuri pe plaja. Seara la restaurantul Kastane este spectacol pt copii, apoi pentru cei mari, se canta, danseaza, clienții sunt serviti cu tort, cocktail-uri gratuite.

Mesele la restaurant sunt f diversificate, la pranz 4 ciorbe, salate, paste, ciuperci, legume sotate, la cuptor si la gratar, orez, sarmale, ardei umpluți, peste, pui, vita, oaie, curcan. Se serveste si mâncare libaneza, multe preparate se fac pe loc, in fata clienților, ceea ce implica si spectacol, lipiile sunt calde in permanenta, exista mancare de bebeluși si blendere pentru a mixa mancarea; dulciurile sunt romanesti si libaneze, fructe tot timpul, cafeaua este buna, sucurile si apa de la dozator.

Am ramas cu un gust amar din cauza comportamentului turistului are fsce jaf si isi umple farfuriile pe care le abandoneaza sau pleaca cu mancare la pachet... mi se pare jenant... toti avem copii, poate nu mananca la masa, dar e inadmisibil sa pleci cu sacosa cu mancare... poți lua un fruct, un pandișpan... dar nu asa...

Am remarcat ca patronii sunt f implicati, personalul este extrem de atent, curățenia se face cu simt de răspundere si toti se străduiesc sa nu deranjeze.

Am mers si in excursia la delfinariu si planetariu organizata de phoenicia.

Am fost placut surprinsi, net superior fata de Bulgaria sau Grecia, astfel cred ca la acest momemt, comentariile negative sunt carcoteli.

Ne bucuram si vom reveni cu prietenii!

Trimis de Ellis in 07.07.14 20:19:24
Validat / Publicat: 07.07.14 20:42:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1768 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ellis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

PhoeniciaHR
    [08.07.14 16:38:17]

@Ellis: Buna ziua!

Ne bucuram ca ati petrecut o vacanta frumoasa alaturi de noi si va multumim pentru ca ati revenit, asa cum ati spus, cu un review despre Phoenicia Holiday Resort!

Prin recenzia detaliata pe care ne-ati oferit-o, ati punctat foarte bine toate serviciile si facilitatile pe care le oferim oaspetilor nostri si ati pus in evidenta lucrurile care fac diferenta aici, la Phoenicia Holiday Resort!

Pe langa mini-excursii la Complexul Muzeal de Stiinte ale Naturii, am hotarat sa organizam excursii si la Cetatea Histria, asadar, va asteptam sa mergem impreuna si acolo!

Problema sezlongurilor ocupate cu prosoape abandonate este una de care ne ocupam in momentul de fata, incercand sa le sugeram oaspetilor sa nu rezerve astfel sezlongul. Atat prin afise, cat si la radio-ul Phoenicia, amintim constant acest lucru celor care isi petrec vacanta alaturi de noi. Suntem increzatori ca se va rezolva acest inconvenient.

Referitor la intamplarea care v-a lasat un gust amar tinem sa va spunem ca fiecare turist este liber sa serveasca ce si cat isi doreste. Modul in care acest lucru se desfasoara ramane la latitudinea fiecaruia.

Va (re) asteptam cu drag alaturi de noi pentru alte momente minunate!

Cu stima,

A. Damian, Referent Marketing Phoenicia Holiday Resort

NB PhoeniciaHR este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    serban
    [15.07.14 00:25:40]

@PhoeniciaHR:

Buna ziua,

Sunt un client mai vechi al resortului, adica am fost printre primii care m-am cazat, exact la deschidere lui si de atunci am mai fost inca odata in resort si anul trecut am inaugurat si Luxury!

Un singur lucru as dori sa reclam si anume, mi s-a parut foarte deranjant ca in timpul mesei de pranz se punea un fel de bariera cu lacat intre Luxury si Resort, care pe langa faptul ca era foarte jenant ca gest mai era si foarte incomod pt. turisti ca trebuiau sa ocoleasca prin soare cu catel, purcel, copii...

Si am mai avut si ghinionul sa nu mearga incalzirea la piscine in timpul sejurului meu, lucru care nu s-a remediat timp de 10 zile, dar nu a fost foarte deranjant!

Asta ar cam fi singura bila neagra data resortului, in rest totul la superlativ, iar la Luxury esti ca in paradis, numai in Turcia-Antalya mai vezi asa ceva!

P. S. Pentru un client vechi al dumneavoastra ce reducere puteti sa-i faceti, fiidca sincer mi-as dori sa revin si anul acesta dar preturile sunt f. f. mari pentru bugetul meu si tare teama imi e ca o sa iau iar drumul Turciei!

Cu stima!

G. Serban.

[15.07.14 00:33:43]

@serban:

Păi şi pe când «inaugurarea» "neoficială" -- dar la fel de importantă! -- a rubriciii Phoenicia Luxury de pe AmFostAcolo???!!!

d-şoară "PhoeniciaHR" - nu-i daţi reducerea aia până nu scrie (măcar) de Luxury, pe AFA!

serban
    [15.07.14 08:58:02]

@webmaster: Astept raspunsul si apoi o sa postez un comentariu despre Luxury!

PhoeniciaHR, serban
    Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat]: