ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.05.2014
PREȚ SEJUR 168 ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 5

Sol Nessebar Bay Resort & Aquapark4

Sejur de 1Mai 2014 la Sol Nessebar Bay

In perioada 1-4 Mai 2014 am descins la Hotelul Sol Nessebar Bay dupa ce am facut (si aici este un plus al review-ului) rezervarea direct la site-ul lantului hotelier de care apartin cei de la SOL.

Mi-am ales sejurul direct de pe telefonul mobil, si asta pentru ca cei de la Melia mi-au acordat un grant de 2000 de puncte pentru ca mi-am instalat aplicatia lor pe telefonul mobil care s-au transformat intr-o reducere frumusica a totalului de plata.

Am ales o camera cu sea view care s-a dovedit a fi de fapt un sea side view (adica din lateral) pentru ca sea view inseamna de fapt sa vezi marea dar numai daca esti cazat la etajele 4,5 sau 6 in corpul central pnetru ca altfel esti ecranat de pomii din fata.

In rest, fiind Mai si destul de frig afara iar aerul conditionat din camera nu putea sa incalzeasca volumul de aer destul de mare din camera am cerut la receptie o aeroterma, lucru care s-a intamplat promt si am rezolvat aceasta problema.

Chiar fiind 1 Mai, echipa de animatori isi facea treaba destul de bine, de la copii mici si pana la pensionari. Copii au dealtfel zile pline pentru ca centrul special dedicat si spectacolele de seara din Sol Nessebar Palace (cel de *****) ii tin ocupati si antrenati in tot felul de activitati.

Internetul, desi pe net era prezentat ca serviciu gratuit numai in holul receptiei functiona foarte bine in camere dar si in anumite zone din campus (+). Parola de internet era valabila doar 2 zile si trebuia sa intrebam la receptie pentru una noua.

Trimis de rocne in 12.05.14 22:26:01
Validat / Publicat: 13.05.14 07:17:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sunny Beach, Constantin si Elena, Balcik

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rocne); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

romanitzaa [09.04.15 20:33:06] »

@rocne

Multumesc pentru informatie, am facut si eu rezervarea direct pe site-ul lor.

Plata la hotel ai facut-o cash sau cu cardul?

Multumesc!

romanitzaa