ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.12.2013

DRR Marina Beach Hotel4

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

O vacanta de nota 20!! Nu am ce sa zic

Sa incepem: despre drum am luato pe la Giurgiu, dupa aceea prin muntii Shumen, Burgas, putin pe autostrada, Sozopol si Duni.

Cand am ajuns am parcat masina, apoi niste domni foarte generosi ne-au luat bagajele si am plecat cu o masinuta cred ca de golf. La hotel in 5-10 minute ne-am cazat, iar la fel doi domni generosi ne-au luat bagajele si ne-au insotit in camera. Camera e cu cartela.

Dupa in jur de o ora am coborat la micul de jun. Mancarea e de exceptie nu am ce sa zic fata mea a mancat ceva din fiecare.

Dupa aceea am fost la piscina unde ne-am luat chiar primele sezlonguri din rand. apa este super buna. Au piscine si pt copii cu apa mica si cu apa mare.

Pe la ora 10-11 incep spectacolele! Sunt magazine de sandwisuri. Daca vreti sa faceti o baie in piscina de la Marina Palace veti fi ingorati.

Apoi dupa ce am facut plaja am fost la pranz. O gramada de bunatati! Nu am ce sa reprosez! Apoi am fost la nani o ora-doua. Apoi am fost la plaja pe nisip unde iar nu am ce sa reprosez! Am fost in camera am facut un dus si am coborat la cina.

Dupa cina am fost la Bellville la amfiteatru! Foarte foarte frumos! Dupa aceea la club! Asa in fiecare zi ma rog... in a doua zi seara am fost sa facem poze in printeseprinti!

A treia am fost pe dig. A patra am fost mai intai la restaurantul bulgaresc dupa care la amfiteatru. A cincea am fost la amfiteatru si club. A seasea a fost ziua sotului.

Angajati ne-au facut o surpriza (trei pahare o sticla de vin si un coktail cinderela pt fata). Am fost la restaurantul italian unde am mancat pizza si fructe de mare (caracatite etc.)

Apoi amfiteatru si club unde dupa ora 2:00 noaptea am trimis copii acasa si noi cu inca vreo 6-7 oameni am mai stat si ne-am distrat. A seaptea a fost un spectacol si la pranz si seara pe plaja cu foc de artificii si acrobatii.

Iar a opta zi am plecat bucurosi acasa

[fb]
Trimis de jipanicoleta in 22.12.13 17:54:12
Validat / Publicat: 23.12.13 09:08:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (jipanicoleta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P32 Poza fetei mele in printesa... :) :) :);)

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

cris1982 [23.12.13 21:40:37] »

Daca vreti sa faceti o baie in piscina de la Marina Palace veti fi ingorati.

Ati vrut cumva sa ziceti ,,ignorati"? Cine va ignora? Nu am inteles ce ati vrut sa ziceti despre baia in piscina.

codrin [23.12.13 21:55:58] »

Eu nu inteleg mai multe dar am o curiozitate. La regim de masa scrie [Jipa]. Nu am auzit de acest concept. O fi coincidenta cu numele de familie?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [24.12.13 09:13:11] »

@cris1982:

Îndrăznesc eu o lămurire. La Duni regula spune că doar cei cazați la Marina Royal Palace au acces la facilitățile acestuia (piscină, bar, restaurant), accesul la toate celelalte restaurante/baruri/piscine fiind liber pentru cei cazați oriunde în resort. Autoarea impresiilor a fost cazată la Marina Beach, deci, în mod normal, nu avea acces la piscina de la MRP. Se pare însă că angajații au închis ochii („au ignorat”) la culoarea brățării atunci când aceasta a făcut baie în piscină.

@codrin:

Regimul de masă este all inclusive (unul foarte bun, aș zice) la toate hotelurile din resort.

@jipanicoleta:

Care a fost prețul sejurului?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [24.12.13 09:57:49] »

@jipanicoleta:

Am înțeles traseul urmat până la Duni, dar nu am înțeles la ce oră ai plecat din București, respectiv la ce oră ai ajuns la Duni, dacă la o oră din momentul cazării ai coborât pentru micul dejun. Noi n-am reușit niciodată performanța asta, neajungând mai devreme de ora 10.

jipanicoleta [05.01.14 14:15:26] »

@cris1982: Da "ignorati'' deoarece am intrat in piscina hotelului Marina Palace cu copii si imediat ce oameni de acolo ne-au vazut bratarile care sunt diferite la culoare se uitau de parca ar fii venit vreun hot sau ceva de genu'...

jipanicoleta [05.01.14 14:21:28] »

@nicole33: pai noi am plecat pe la ora 3:30- 4:00 si cred ca din cauza aceasta... si am ajuns pe la ora 8

jipanicoleta [05.01.14 14:52:03] »

@jipanicoleta:

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [05.01.14 23:28:55] »

@jipanicoleta:

Ați avut noroc că ați fost doar ignorați. Puteați fi evacuați pe loc. Știi foarte bine că nu vă era permis accesul în acea piscină, care poate fi utilizată doar de cei cazați în acel hotel.

userbusy [09.02.14 23:19:33] »

Totusi nu e dracul chiar asa de negru, noi, anul trecut, am fost cazati la MRB si am observat si la restaurant persoane cu alte bratari si nimeni nu s-a isterizat pentru asta. (nu cred ca nationalitatea mai nordica ar fi ajutat la asta)

loreda [29.07.14 10:14:49] »

Buna. La rest. bulgaresc ai facut rezervare sau la cel italian? Cand si unde anume? Multumesc. La ce ora ati ajuns in hotel si cum se procedeaza la cazare? Trebuie stimulati?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [29.07.14 18:10:22] »

@loreda:

La ce ora ati ajuns in hotel si cum se procedeaza la cazare? Trebuie stimulati?

Poți să-i stimulezi cât vrei. Oricum o faci degeaba, că vei primi exact ceea ce ți-a fost repartizat. Camerele sunt prealocate anterior sosirii tale în resort. Poți afla numărul camerei încă de la intrarea pe poartă, acesta fiind menționat pe lista portarului.

red_dog [29.07.14 19:25:37] »

Iar a opta zi am plecat bucurosi acasa

Ce frumoasa este vacanta de vara!

7 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    codrin, cris1982, jipanicoleta, loreda, nicole33, red_dog, userbusy