ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2013

Către satisfăcător
Sub orice critică
Sub orice critică

Jaleeeeeeee

Am fost acolo. Pe bune. Titlul descrie exact situatia de la Dorna.

Totul este superb si incepe cu parcarea... unde sa parchezi? pe strada ca sa nu ti-o incalte hingherii lui mazare cu M mic.

Mergi la receptie si iti dai seama ca cei de la agentie ,,au uitat '' sa-ti plateasca biletul. Injuri, ameninti si se rezolva.

Ajungi in camerele spatioase, curate, cu dusurile facute pentru cei ce sufera de nanism. Noi ceilalti de la 185m in sus, ne spalam cu perdeaua de la dus pe noi. Trece si asta.

Iesi la plaja, gasesti sezlongurile, gasesti si umbrelele. Toate deschise. Daca vrei sa te vada soarele, te duci ori pe aleea de beton, ori in mare, sau langa tomberoanele de gunoi.

Plaja e inchiriata de o firma, umbrelele sunt ale unei terte firme (mgm sau mcm), sezlongurile or fi ale alteia. Parandarat cat cuprinde. E drept, nu platesti nimic pe plaja. Acum, ghici ce... bronzat si infometat fugi la masa. Este sublim. Carnatii de dimineata. ii regasesti la masa de pranz in fasole sau varza. Sau cel tarziu seara, in bulz. Piure-ul din fulgi este visul oricarui turist de la all inclusive., sa nu pomenesc de zemurile de le numesc ei ciorbe... toate au acelasi gust, denumirile sunt altele. Un impinge-tava este mai presus de bucataria de la Dorna. La bar? Milcov, Floriol, Doi cai..., Angeli su vodca Respect. In bodegile din pietele din dr taberei cred ca gasesti mai multe sortimente de bautura ca in acest bar. Si mai apare si dl. Gucci (patronul) la tv sa ne spuna ca trebuie reinvestit profitul. 45 ron/o masa este enorm pentru calitatea produselor de aici.

Au personal de bun simt care incearca sa faca din rahat bici... le este jena de deciziile conducerii. Sunt 2 doamne dragute (sefa de sala si de restaurant) care mai dreg busuiocul., Alex, un copil muncitor, si inca 3/4 copii care invata la locul de munca. Restul- sunt de toata jena. repet -JALEEEEE

Trimis de grasu132 in 04.09.13 01:12:00
Validat / Publicat: 04.09.13 08:19:11

VIZUALIZĂRI: 4173 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (grasu132); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

daniel_72
[04.09.13 09:57:41]

As dori sa ma lamuresti in privinta unui aspect. Ai platit 2000 de euro pentru acest sejur? Pentru ca daca este vorba de 2000 de eur si nu de lei este intr-adevar un pret foarte exagerat.

Si as dori sa fac o corectie. Ai spus ca

La bar? Milcov, Floriol, Doi cai..., Angeli su vodca Respect

Nu sunt un mare cunoscator intr-ale bauturilor, dar cred ca este vorba despre bautura Florio si nu Floriol. Refuz sa cred ca va serveau cu ulei la bar

Alex_Macedo
[04.09.13 12:01:55]

@daniel_72:

... la cat e de

Jaleeeeee

, nu ma mir sa fi fost chiar... Floriol! )). Eh... cred ca la nervi, autorul s-o fi gandit sa le dea cu... uleiul in cap! La asemenea costuri , cred, ... ca si eu in situatia lui... fierbeam uleiul, mai intai!

grasu132AUTOR REVIEW
[05.09.13 17:42:15]

@daniel_72: Florio se numeste... scuze. Suntem 4 personae, deci ne-au trebuit 2 camere.

Date de intrare 17.07,23.07,29.07,04.08,10.08,16.08

Loc in DBL - 1.390,80 (demipensiune) 1.720,20 (all inclusive)

Inmulteste 1720 lei cu 4 persoane si cu 12 zile... am scris 2000 euro - biletul a costat 1840 euro - am fost in plin sezon....

am sa caut si o poza facuta barului...

dangalateanul
[19.07.14 16:33:49]

1.700 lei o camera 12 zile pt 2 persoane all inclusive este foarte putin... adica sub 1000 euro...

carcotasi mai sunteti... daca vreti ceva mai tare Turcia, Bulgaria, Grecia la preturi mai mari...

Alex_Macedo, dangalateanul, daniel_72, grasu132
Alte impresii din această RUBRICĂDorna Hotel: