ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2013
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 10

Aparthotel Paradise Green Park3

Frumos

Am ajuns cam la 14, check-in si bratari in 2 minute, dus rapid si masa din ce mai ramasese pe acolo. Camera mare, cam la 90 mp apartament cu o camera (am vazut in cartea hotelului), curata, bucatarie cu hota dar neutilata si plite tip resou. Vederea era in spate, spre padure si o masa de ping-pong. Ok pana acum.

Piscina e curata dar mica, zona pentru copii, cu sezlonguri, umbrele, masute, bar. Sezlong am gasit la orice ora.Barmanul iti va fi prieten tot sejurul dupa ce ii dai o mica atentie de 2 leva. Am dat si 1 leva la altul, la altii nimic, in functie de atitudine. Lui Stephan, caruia ii dadusem 2 leva, juniorul tot insista sa ii mai dam 2, dar nu l-am mai vazut in ultimele zile pe la vreun punct fix de servire, ii rotesc permanent si le da si liber in mod cert.

Mancarea a fost ok, cam aceleasi feluri, dar imi cam lipseau muraturile si gratarele cu care am fost obisnuit la Metropol;nu ma pot plange insa prea tare, gaseam ce si cum. Cafea (espresso super ok, cafeaua lor e oribila, seamana cu ceaiul de cafea din Rusia dar fara zahar) si inghetata cat poti duce, suc la dozator cu gust ciudat. Daca nu veneai la la inceperea programului nu mai gaseai clatite dimineata, mai era si o ingramadeala mare la inceputul programului de masa – asta in primele 3 zile, dupa asta cred ca a plecat o mare hoarda de bulgari flamanzi rau acasa si acum la masa era lejer la orice ora din program. Bulgari 70%, romani 5%, moldoveni 25%. Rusalai nu, nemtalai nu. Mai rar sau asa s-a nimerit.

Am avut o problema cu juniorul, am crezut ca e toxi-infectie alimentara, a vomitat intr-o dimineata, dupa aia era vioi, dupa masa a vomitat iar. Am chemat doctorul, voiau 80 euro, am amanat consultatia pe prezumtia ca o sa ii treaca/daca nu merg urgent la ei, sunt o herghelie de cabinete, dar la asa preturi va dati seama ca nu sunt prea populate. M-am uitat un pic pe net si am constientizat ca era de la apa din piscine, luase pustiul niste guri puternice de apa cu clor en-gross. Dupa putin timp era iar vioi, nu l-am lasat in piscine si gata. Chestii banale, pentru 2-3 pastile 80 euro? Am inteles ca e doar consultatia. Faza la plesneala ce m-a convins sa mai rabd nitel a fost ca perechea de zmei asistenti sau ce erau ei au vrut sa ma sperie, spunand ca se agraveaza si voi merge la spital in Varna. Am mers doar la Marea Neagra pana la urma.

In a doua zi erau cativa cu niste pahare cu suc cu un continut colorat in 3 nuante. Am vrut si eu ptr. soata si pui, nu prea m-am inteles cu barmanul, pana la urma a priceput el ce voiam – cocktail. Eu am luat o bere si am tirat-o, vine apoi juniorul cu 2 pahare, fiecare cu 2 paie si spune ca are gust naspa sucul. Apoi bea soatza si zice ca e alcool. Pana la urma am baut eu 1 si 1/2, am mers in mare si mi-am pierdut ochelarii…..

O intamplare: in fata la Slavey era oprit un autocar din care coborau turisti. Pana si-au luat bagajele din cala a durat un pic si s-a facut o coada de 4 masini in spate in care asteptau cuminti bulgarieni. Vine apoi a cincea masina, sta 10-15 sec si incepe sa claxoneze. Era roman.

O sa pun si poze curand.

Trimis de dune in 03.09.13 13:26:53
Validat / Publicat: 03.09.13 16:13:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dune); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

dune [03.09.13 17:46:05] »

Ce am uitat- parcarea e 10 BGN/zi, nu mai e gratis.

dune