ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2009
ÎNSCRIS: 04.10.08
SEP-2009
[?] AD. + 1 COPII

Super Vacanta

Am fost la Susesi la inceputul lunii septembrie impreuna cu printesa noastra de 3 ani. Dupa parerea mea, hotelul nu mai era asa de mult populat de romani asa cum probabil a fost in timpul sezonului, acum cred ca erau in jurul a 20%. Spre finalul sejurului in jurul datei de 15 septembrie au aparut foarte multi rusi si nemti, probabil ca se ieftinisera sejururile.

Am prins doua zile ploioase, prima care oricum era pierduta cu drumul si alta pe care am folosit-o pentru a vizita Belek-ul.

Singura neplacere a fost faptul ca cea mica a facut febra vreo doua zile, am trecut pe antibiotic la recomandarea doctorului hotelului (cam contestat de alte cateva cupluri de romani cu copii care au avut de a face cu el), taxa de consultatie 100 euro, sa vedem daca o recuperez de la asigurari :). Printesa este acum ok asa ca nu am de ce sa ma indoiesc de diagnosticul primit.

Nu am fost la nici un restaurant a la carte, era si greu avand in vedere ca asta mica a fost mofturoasa si nu a prea mancat deloc, in schimb am compensat eu la capitolul asta :)

La restaurantul principal in fiecare seara era alta tema, mancare ruseasca, mexicana, turceasca, italieneasca, pescareasca, chinezeasca, inca nu organizeaza seri cu specific romanesc :)

Bautura a fost la discretie, peste tot in hotel si baruri aveai posibilitatea de a alege dintr-un meniu variat de cocktailuri si bauturi internationale.

Daca tot se spune ca hotelul a fost superpopulat de romani, ar fi bine ca la miniclubul pentru copii al hotelului sa aduca macar o moldoveanca de peste Prut care sa vorbeasca un pic si romaneste, toate fetele de acolo o rupeau cu copii numai pe ruseste, cu toate astea in cateva zile ne-am intregrat si noi in programul lor de concursuri si activitati.

Voi atasa si niste poze, incercati si link-ul de pe youtube.

Trimis de sssebastiansss in 19.09.09 21:17:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lares Park, Antalya, 2008

VIZUALIZĂRI: 2919 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sssebastiansss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 190.00 EUR pe cameră

alinamitru
    [20.09.09 22:58:42]

cat a costat totul?

[21.09.09 09:00:52]

2300

voyager
    [21.09.09 19:38:37]

cu avion?? (cu EarlyBooking, cumva?) sau transport individual?

[22.09.09 10:34:59]

[22.09.09 16:28:27]

sa vedem cat va costa in 2010

sibicrengut
    [31.01.10 14:57:16]

eu as vrea un hotel in centru belek. stie cineva?

data trecuta am fost la delphin in lara si seara nu am avut curaj sa ies in afara pe strada sa ma plimb..eu as vrea sa ies sera sa fac un tur de bazare ceva..daca cunostaeti va rog recomndati mi si mie unul aproape de belek

[27.02.10 20:09:21]

anul asta ma gandesc sa ma reintorc la Susesi

anul trecut am stat la standard room land view care pentru acest an are acelasi pret cu family terrace land view?

a stat cineva la family terrace land view?

[24.06.10 23:24:20]

salut,

din lipsa de inspiratie si chef de experimente am petrecut inca 10 zile la Susesi in cursul lunii iunie 2010. alte cateva familii din romania probabil c-au gandit la fel, le-am vazut la Susesi atat in septembrie 2009 cat si in iunie 2010

ne-am simtit ca acasa, totul a fost minunat

adaug si niste poze care sper sa completeze colectia deja impresionanta de fotografii de la susesi

[18.07.10 00:21:29]
    webmasterXY*
    [18.07.10 02:31:36]

@Sebastian am urmarit videoclipurile tale si te felicit pentru ele dar poate ar fi bine sa initiezi un nou review in care sa povestesti vacanta de anul acesta pentru ca ar fi interesanta o paralela intre conditiile de anul trecut versus cele de anul acesta - daca au mai aparut dotari noi sau nu,; daca ai observat vreo schimbare in servicii (sau nu) etc.

a_raluk
    [16.01.11 16:47:30]

Ai ales pana la urma family terrace land view in iunie? Intreb pentru ca nu ma hotarasc asupra carui tip de camera sa optez. Noi suntem 2 adulti si o fetita de 3 ani. Poti face o comparatie intre cele 2 tipuri de camere? Standard si terrace

[16.01.11 21:43:56]

[@a_raluk]: am ales tot standard land view ca si in primul an, din cauza bugetului, insa la receptie am primit un sea view pe acelasi nivel cu receptia, chiar deasupra la aqua bisto

family terrace land view aveau in oferta agentiei de turism acelasi pret cu standard land view insa nu au acces la piscina si au vedere inspre intrarea in hotel unde este galagie

daca iti permite bugetul poti alege fara probleme family terrace pool view

daca mai ai intrebari shoot me, am experienta a doua vacante la susesi

[16.01.11 22:09:00]

[@webmaster:] din septembrie 2009 pana in iunie 2010 nu a fost timp sa se schimbe nimic in mod radical, echipa de animatie se schimbase aproape in intregime, din ce am vazut eu mai ramasese sefa de la echipa de copii si o blondina de la aqua gym

vremea in iunie a fost foarte frumoasa, nici o zi cu ploaie

fata de septembrie, in iunie am avut in plus parte de petreceri care se organizau o data la cateva zile, pe ponton, pe plaja, chiar si o petrecere cu spuma intr-o dupa amiaza pe plaja

[12.06.11 18:31:45]

cateva imagini de la susesi din 2010

[12.06.11 19:32:47]

Multumiri, @sssebastiansss, am inclus videoclipul in ecou.

a_raluk, alinamitru, argus, sibicrengut, sssebastiansss
    Alte impresii din această RUBRICĂSusesi DeLuxe & Spa Hotel:

• pagină generată în 0.064850091934204 sec