ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2021
Familie
REZONABIL

încărcat de pe telefon!

O vacanta sub asteptari la Susesi Belek

Am ales acest hotel la recomandarea agentiei, cu charter din Sibiu-Antalya.

Drumul a fost ok, in medie de la aeroport la hotel am facut o ora, asta avand in vedere ca autocarul a mai oprit si la alte hoteluri pentru a lasa turistii.

Hotelul este mare spatios, cu o priveliste frumoasa spre mare si multe spatii verzi.

Din pacate se vede ca este un hotel mai vechi, mocheta este invechita, pe alocuri patata iar pe mobilier se vad urmele de uzura.

despre SERVICII

Serviciile nu au fost la cea mai inalta clasa, majoritatea personalului nu vorbea engleza si asteptai foarte mult dupa orice. Personalul nu a fost cel mai prietenos, insa daca ofeream bacsis se ocupau imediat de noi (am observat ca rusii mereu lasau bacsis si atunci erau tratati mai ok).

despre CAMERE & COND. CAZARE

Pentru check in am asteptat 3 ore pana camera a fost gata (pana la ora 16) iar la plecare am optat pentru un late check out pentru care am mai platit in plus 100€.

Camera a fost mare, spatioasa si cu vedere la mare (pentru aceasta optiune am platit inca 400€). Am avut un pat mare si o canapea extra pe care se dormea foarte bine.

Baia mare, doar cu cabina de dus, curata, cu prosoape schimbate zilnic si cu necesare pentru sejur.

Balconul micut, cu o masa si 2 scaune, cu un uscator mic insa suficient pentru ce am avut noi nevoie.

Aerul conditionat a fost ok, atmosfera in camera a fost mereu placuta. Partea buna a fost ca AC era pozitionat in partea opusa de pat si il puteam folosi si cand statam in camera. Ne-am odihnit foarte bine.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Hotelul dispune de un restaurant foarte mare in care se servesc mesele principale si inca 3 restaurante a la Carte (cu rezervare si contra cost).

Mancarea a fost cat de cat variata, insa cam aceeasi in fiecare zi. Foarte mult fast food, insa gaseai si salate, preparate de miel, vita, pui, curcan, vegetariene, dulciuri si fructe proaspete mereu.

Personalul facea fata cu greu numarului mare de turisti, ei se ocupau de servirea mancarii (nu prea intelegeau engleza), debarasarea meselor si aranjarea se facea mai greu.

Hotelul dispune de 3 baruri in exterior si inca 3 in interior cu bauturi diverse la sticla, mereu reci, cocktail-uri, fresh-uri, cafea, apa, bere si tot felul de bauturi spirtoase la discretie.

De asemenea erau si cateva food court-uri unde se serveau mereu produse de patiserie si preparate specifice turcesti.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este destul de mare, cu 3 intrari si un bar la intratea pe plaja. Intrarea in mare foarte lina, cu pietricele pe o portiune mica la intrare, apoi cu nisip fin. Nu se adanceste foarte repede de mal iar dupa-masa majoritatea timpului sunt valuri mici.

Marea problema am avut-o cu sezlongurile, deoarece trebuia sa mergi dimineata sa le ocupi, deoarece dupa ora 9 nu mai gaseai multe disponibile (majoritatea se duceau si isi ocupau sezlong dimineata atat la mare cat si la piscina)

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul dispune de 3 piscine exterioare foarte mari, una de activitati (polo, fitness), una foarte lunga si una cu aqua park pentru copii si adulti.

Mai exista o piscina interioara si inca una pentru copii (special amenajata la locul de joaca) cu tobogane si mereu acoperita.

Exista un amfiteatru cu specatacole in fiecare seara, un club de copii in care gasesti activitati, insa acesta este doar pe baza de rezervare deoarece locurile sunt limitate (foarte greu am prins loc, doar in 2 zile).

Animatori pe parcursul zilei nu prea sunt, doar pentru fitness si jocuri tematice. Iar pentru copii doar in cadrul clubului.

Trimis de Iasmi in 14.07.21 13:07:00
Validat / Publicat: 14.07.21 13:46:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: IC Green Hotel Kids Konzept Belek conditii mult mai bune si activitati mai multe pentru copii

VIZUALIZĂRI: 5917 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Iasmi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Vedere hotel
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 190.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂSusesi DeLuxe & Spa Hotel: