ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2009
ÎNSCRIS: 09.09.09
APR-2009
single

Merge, pentru tranzit (o zi maxim)

Un hotel dragut pentru un oras de provincie. Am stat doar o noapte deoarece eram in trecere prin Galati. Pozitia este foarte buna, langa faleza si langa zona de terase de la faleza. Am rezervat apartamentul prezidential care avea o vedere destul de frumoasa spre Dunare.

Preturile sunt ca si pt un hotel de 3 stele, lumea putina in hotel, in general cei care vin cu treburi si care isi permit sa plateasca mai multi bani la un hotel mai scump. In weekend doar persoane care ajung din intamplare ca si mine.

Idei:

- apartamentul mare, jacuzzi, priveliste frumoasa, era destul de curat, TV normal, nu plasma

- apartamentul kitchios realizat cu niste culori albastre ciudate, gen restaurant arabesc, turcesc

- nearisit - hoteluri nu are balcoane, geamurile nu se pot deschide iar aerul conditionat nu face fatza cu toate ca era in luna aprilie (adica a facut fatza dar dupa ce m-am intors in camera seara tarziu si l-am lasat toata ziua practic)

- personalul amabil aparent tinand cont ca am platit pe apartament poate 50% din salariul lor (se asteptau la o spaga, din ce am simtit, mai ales cand am intrebat de sauna si au zis ca trebuie sa o pregateasca/porneasca)

- la micul dejun nu am mai fost (am dormit), dar la 7 Euro si la cate persoane erau in hotel nu m astept la mare lucru

- pozitie buna, cu acces usor in orice directie, central, la faleza (terasa hotelului este cu vedere la faleza)

- parcare pazita la hotel, site-ul hotelului bun, internet nu mai stiu daca era

- jenant ca in apartament te asteptau cu o sticla de vin de 10 RON si cu o cutie de bomboane de 5 RON

Per total un hotel dragut pentru o noapte de tranzit petrecuta in Galati. Singurul lucru mai greu de suportat este ca geamurile de la hotel nu se deschid si se simte un aer apasator la intrarea in camere.

Trimis de expert in 17.09.09 16:14:45

VIZUALIZĂRI: 2992 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (expert); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Poza oficiala hotel
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 67.00 EUR pe cameră

[18.09.09 21:26:11]

Pentru webmaster (nu stiu cum sa te contactez altfel) - nu am gasit usor un CONTACT pe site.

1. e interesant sa existe de cate ori a fost vizualizata o impresie (adica impresia X nr vizualizari 1203 - asa se va sti mai simplu interesul vizitatorilor)

2. sa existe o zona de restaurante - nelegate de un sejur, concediu (de exemplu restaurante impartite pe orase) Restaurante Bucuresti, Restaurante Paris etc - la Bucuresti am destule de comentat, etc

Multumesc

Miss Butterfly
    [18.09.09 22:26:43]

@ expert: in cazul in care vrei sa il contactezi pe webmaster personal poti folosi rubrica de feedback pentru a-i trimite un mesaj (care ii este vizibil doar acestuia). CONTACT/FEEDBACK este o rubrica mai putin vizibila insa exista cu siguranta. O vei gasi in josul paginii de start pe fond alb scrisa cu caractere destul de micute si de culoare gri (parca). Sper sa iti fie de folos informatiile pe viitor.

o seara frumoasa!!

Miss B

Miss Butterfly
    [18.09.09 22:28:51]

P.S. Mi se par interesante propunerile tale; probabil ca de indata ce webmaster isi face loc in agenda le va pune in aplicare...

cc_iordachescu
    [10.02.10 19:53:45]

Vega este un hotel licentiat de trei stele, dar e construit pentru patru, ceea ce se va intampla in vara asta, cand va fi gata alt corp de trei stele in apropiere.

Ma mira "pustietatea" de care spui, de obicei e full, greu am facut rezervari pentru o delegatie de 5 persoane in iarna.

si daca nici asa nu e bine, exista si o varianta de 5* veritabile (nu pot sa fac reclama), singura pe o raza de 200 km (nu ca as fi galatean - nu sunt, dar a trebuit sa le inspectez pana in beci).

[10.02.10 21:27:37]

Am fost de Pasti in acest hotel - poate de aici si pustietatea de care ma intrebi. (in general lumea de pasti sta acasa). Nu asta a fost problema.

E posibil in zilele business sa fie plin, nu am incercat atunci sa ajung. Am prezentat si partile bune ale hotelului - pozitie, langa faleza - punctul zero al falezei, etc.

Singurul lucru care m-a deranjat si te rog sa-mi spui si tu daca ai patit la fel - camere nearesite deoarece nu au aerisire decat prin sistemul de ventilatie. Poate in camerele mici face fata, dar in apartament nu a reusit. Si era foarte mult kitch + sampania "de intampinare" - era una de maxim 200.000 (mai bine nu mai puneau nimic) - nu cred ca o sa fie de 4 stele, altfel ajungem ca pe litoral ...

[13.02.10 02:39:16]

expert: nu stiu daca ai observat, dar ambele tale propuneri au fost intre timp implementate pe site.

multumesc si cu aceasta ocazie.

[13.02.10 08:20:02]

Webmaster - da, da am observat demult, am si vorbit in particular. Multumesc mult si mii de aprecieri pentru munca care o depui.

Am ajuns, cand plec in deplasare/concediu undeva, sa caut un alt hotel (decat cel cu care sunt obisnuit) ca sa ma cazez pentru a posta poze si impresii aici.

Adevarul ca nu am mai plecat demult sper sa o fac anul asta mai des.

dandana
    [13.05.10 00:27:10]

De cate ori am ajuns in Galati am stat la Vega in prezidential (familie cu copil mic, deh..nevoie de spatiu). Impartasesc impresiile ref. kitch...e ceva urat de tot. Am trecut, insa, peste din cauza spatiului, vederii, pozitionarii fata de locurile unde aveam treaba.

Personalul foarte amabil. Nu ne-am carat niciodata bagajele, ba chiar ne-au fost incarcate in masina. O sa vi se para ciudata remarca asta, dar in Constanta, la 3 hoteluri dintre care unul de 4 stele, nu am avut parte de asa ceva. Micul dejun nu difera de alte locuri din provincie, saracut. La room-service, insa, am avut surprize placute, un salau excelent pregatit, niste salate foarte bune. Cat despre sampanie si cutia de bomboane, never seen them...Poate erau acolo doar pt ca era Pastele...

Daca la urmatoarea renovare ar schimba culoarea aia oribila de pe pereti ar fi ok. De acord si cu A/C care nu prea face fata si se simte nevoia unei ferestre prin care sa intre aer curat.

Ce nu mi-a placut mie la ei a fost faptul ca desi am fost de mai multe ori acolo si cu siguranta ma au in baza de date, niciodata nu mi-au facut un discount, ceea ce mi se pare de bun simt...mai ales ca de fiecare data am luat apartamentul.

In rest...as incerca hotelul frate care e cam la marginea orasului in partea opusa lui Vega, doar sa fac o comparatie. Poate data viitoare cind vom mai merge in Galati.

cc_iordachescu, dandana, expert, Miss Butterfly
    Alte impresii din această RUBRICĂVega Hotel: