ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2013
ÎNSCRIS: 01.07.09
JUL-2013
3 AD. + 1 COPII

Minunat !

Încă sunt in acest hotel, impresiile sunt proaspete. Am găsit oameni primitori si calzi, la tot pasul personalul te saluta si îți Zâmbește. Hotelul își merita stelele cu prisosinta.

Camere extrem de spațioase, Curățenie și bun gust, minibarul extrem de suficient (bere Efes, Pepsi, Mirinda, suc cu pai, apa plata, apa minerală), ai in camera fierbator, plicuri cu ceai de diverse sortimente si cafea solubilă.

Interiorul hotelului elegant, rafinat si cu bun gust, singurul minus ar fi ca e foarte mare.

Restaurantul extrem de încăpător, terasa foarte mare cu, capacitate foarte mare.

Mâncarea extraordinara, cu mâncăruri extrem de variate, practic singura Dilema ar fi ce sa mănânci mai repede si sa nu te saturi, aspectul lor făcând sa îți ploua in gura!

Deserturi, pfffff ce bunătăți, dacă Țineți cura de slăbire, nu veniți aici, nu veți putea rezista!

Au si mini restaurant pentru copii!

Piscina foarte încăpătoare si șezlonguri pentru toată lumea, nu mi s-a întâmplat niciodată sa nu găsesc locuri libere!

Ce sa mai spun totul e la superlativ, nu știu cum pleacă unii oameni in vacanța, dar am citit unele postări de te umfla rasul, bă ca a văzut pisici si s-a speriat, bă ca nu au fost întâmpinati cu șampanie si nu mai știu ce, bă ca nu a avut la masa nu știu ce specialitati marinaresti. Frați romani, va rog din suflet când va mai vin astfel de nimicuri in cap nu uitati de unde plecați! Dacă Ati uitat va reamintesc eu: chelneri plictisiti, mâncare proasta, apa de mare murdara, manele, pipite cu cocalari, figuri, plaja murdara, șezlonguri lipite unul de altul precum untul de felia de pâine, șamd! Vedeți partea plină a paharului si nu uitati sa va distracți si relaxati, ca de aia sunteți in concediu si nu in Inspecție!

Trimis de FRD in 22.07.13 14:30:16
Validat / Publicat: 22.07.13 15:15:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2318 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FRD); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

lidiadanaila
    [22.07.13 16:17:07]

... da, buna treaba cu inspectia!... ai dreptate... asta fac unii in vacanta!

gabitza*
    [22.07.13 20:54:10]

@FRD: Ca multa dreptate ai!!!

Hai sa comparam cu litoralul romanesc, cat si cu preturile din mamaia! All inclusive 10 nopti 2760 EURO la mercur-minerva!!!

[24.07.13 16:02:33]

@gabitza: Imi pare rau, e mare pacat sa pleci atat de departe ptr ca in tara noastra sunt niste preturi exorbitante, iar serviciile sunt execrabile!

[24.07.13 16:14:08]

@lidiadanaila: da, cauta nod in papura. Astazi auzeam o doamna de nationalitate romana cum i se plangea prietenei ca multa lume mai fumeaza in hotelul asta, in conditiile in care toti cei care fumeaza stau pe terasa, in caldura din pricina viciului nemernic, iar in restaurant exista aer conditionat, iar doamna mentionata putea manca linistita in restaurant! Imi venea sa ii explic acest lucru, dar am zis ca sunt in vacanta si nu merita sa o stric din cauza unora cu fitze de inbogatiti peste noapte! Poate va scrie doamna pe AFA ca nu ii place hotelul ca se fumeaza pe terasa! ))))

jimmybitza
    [24.07.13 17:50:27]

scuze, dar "din greseala'' sau nu, multi dintre noi cititorii si nu numai, am renuntat de mult la '' specialitatile'' oferite de litoralul romanesc, asa ca se mai compara hotelurile si resorturile de exemplu Belek - Side in cazul de fata, si poate ca unii mai au dreptate in anumite privinte...

stiu Alhambra de anul trecut, si daca tie iti place atit de mult, ma bucur sincer si iti doresc o vacanta frumoasa in continuare.

totusi o comparatie cu Cornelia Diamond sau Gloria (oricare dintre ele) sau alt hotel din Belek.... crede-ma ca este in defavoarea resortului la care esti acum... de aceea unii mai au contre... dar totusi si eu am ramas numai cu lucrurile frumoase acum la un an distanta de Royal Alhambra

numai bine

jimmybitza
    [24.07.13 17:57:27]

@gabitza: ai perfecta dreptate

, dar stii cum e... prost e cine da nu cine cere... si din pacate litoralul romanesc se balaceste din nou in aglomeratia grobiana...

(aici imi fac si eu mea culpa, fiindca am fost si noi vreo 3 zile, dar ne-a ajuns...)

[26.07.13 12:03:05]

@jimmybitza: Sunt de acord cu tine, fiecare hotel are minusurile si plusurile lui, dar unii oameni (nu toti) au niste obiectii hilare! Ca si tine imi place sa vad lucrurile frumoase ale vacantei si sa ma bucur la maxim de concediu! Apropos de alte hoteluri imi spunea o doamna de origine turca sa avem in atentie si Sheraton din Cesme (nu stiu daca am scris corect). Multumesc pentru urari si sper sa mai descoperim si alte hoteluri care merita atentia noastra!

angy33
    [29.07.13 13:01:02]

Am fost cred in aceiasi perioada la acest hotel, sunt in asentimentul tau, nu le-am gasit cusur, incepind de la mincare pina la curatenia de vis!

[29.07.13 13:16:15]

@angy33: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

OvidiuKNG
    [17.11.13 23:25:41]

Salutare. Netul la acest hotel merge?

angy33, FRD, gabitza*, jimmybitza, lidiadanaila, OvidiuKNG
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Alhambra Palace Hotel [Colakli]: