ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.05.2022

Royal Alhambra Palace Hotel [Colakli]5

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

Recomand acest resort

Menționez că scriu aflându-mă chiar în acest Resort în concediu.

Am dorit să scriu această părere întrucât am citit multe altele negative înainte să ajung la acest hotel și nu pot să subscriu la acestea.

despre SERVICII

Personal amabil și orientat către nevoile clienților. Sunt zâmbitori și încearcă să se facă cât mai plăcuți și utili.

Nu am regăsit atitudinea nepotrivită și lipsa de profesionalism a personalului despre care scriau alți turiști.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera dublă land view este mare, așa cum sunt acest tip de camere în celelalte hotelurile din lanțul Stone unde am mai fost. Toate facilitățile camerei au fost funcționale.

Balconul are bare din inox pentru uscarea hainelor și o măsuță cu 2 scaune.

Există un pat dublu și unul single. Pentru noi a fost suficient spațiu, având 2 copii de 8 și 2 ani.

Baia de asemenea dotată cu tot ce este necesar. Singurul minus fiind lipsa halatelor de baie, dar care pe noi nu ne-a deranjat.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncare diversificată și gustoasă așa cum a fost și în celelalte resorturi din acest lanț pe care le-am vizitat în decursul anilor.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este cu nisip fin, iar întrarea în apă foarte lină, apa având adâncime mică pe o lungime de circa 20 m, ideală pentru copii.

Șezlonguri suficiente chiar dacă ajungi la ora 10 pe plajă, dată fiind perioada și faptul că hotelul nu este ocupat 100%.

Ca și minusuri sunt mucurile de țigară care sunt lăsate pe nisip de turiștii necivilizați (în mare majoritate turci pe care i-am văzut făcând acest lucru) și câteva alge la mal care au apărut în unele zile după amiază.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Piscinele mari și curate. Tobogane mari și mici.

Parcul de distracții pentru copii a fost apreciat de băiețelul nostru cel mare.

Echipa de animatori formată din tineri puși pe distracție.

Spectacolele de seară frumoase în cele 3 zile petrecute deja aici. Doar intr-o seară spectacolul a fost susținut de echipa de animație a hotelului, în rest fiind susținute de trupe profesioniste.

[fb]
Trimis de Claudia MS in 31.05.22 18:25:24
Validat / Publicat: 31.05.22 18:57:46
VIZUALIZĂRI: 2037INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Petrecem al șaselea concediu în Turcia, dintre care patru la resorturi din grupul Stone (Royal Holiday Palace, Royal Taj Mahal, Royal Seginus, Royal Alhambra Palace), iar celelalte în alte resorturi din Lara și Belek.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Claudia MS); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [31.05.22 18:57:19] »

@Claudia MS: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 07561&hid=11127.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.