ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2021

AUTORUL NU ar recomanda

Royal Alhambra Palace Hotel [Colakli]5

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

Prea scump pentru ceea ce oferă

Ne-am cazat doi adulți și un bebe de 9 luni pe 19 iulie 2021. Am pornit cu așteptări mari de la un hotel care părea sa aibă un potențial mare, fiind și cel mai scump din ofertele primite.

despre SERVICII

Am oferit 5 euro la recepție pentru o camera mai buna, am primit camera la ultimul etaj, în mansardă, fiind cu bebeluș și cărucior.

La recepție durează foarte mult până primești camera, ei spun ca așteptarea se datorează virusului COVID-19, deși au o recepție lungă de 50 de metrii, găsești doar 2,3 angajați și o grămadă de oameni în așteptare.

La fel se întâmplă și la masa, te servesc ei, din masuri de siguranță, pe nimic nu poți sa pui mana sa te servești, dar găsești unu sau maxim 2 angajați la câte o vitrina cu produse, cozile sunt foarte mari, îți tot trece pofta de mâncare.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera este mare, spațioasă, baia la fel, curățenia lasă de dorit.

Am fost nevoiți într-o zi sa nu putem primi în camera doamnele de la curățenie, deoarece dormea bebelușul, am rugat sa revină, dar au spus ca nu este posibil, noi am avut același așternut tot sejurul 😅, probabil am ratat schimbarea fix în ziua respectiva.

Întrucât am avut camera în mansardă, temperatura era undeva peste 40 de grade, am fost nevoiți sa folosim aerul condiționat non-stop, nu era ceva ce ne doream, fiind și cu bebeluș.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Referitor la mâncare, am rămas dejamagita de timpul petrecut la cozile vitrinelor. Am venit cu așteptări mai mari în privința diversității.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este cu nisip fin, intrarea în mare este lină, șezlongurile sunt departe de intrarea în apa. Găsești mizerii pe plaja, preturi, paie, mucuri de țigară.

[fb]
Trimis de ux121194 in 24.07.21 14:45:31
Validat / Publicat: 24.07.21 16:13:05
VIZUALIZĂRI: 1910INFO ADIȚIONALE
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux121194); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [24.07.21 16:12:30] »

@ux121194: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 04110&hid=11127.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux121194 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [24.07.21 17:01:15] »

@ux121194:

Se adevereşte încă o dată că obiceiul de a cotiza la recepţie este şi prost şi păgubos totodată. O cameră mai proastă decât cea de la mansardă nici nu puteai primi.

Nu ai avut şi tu curiozitatea să vezi ce primeşti fără să cotizezi şi abia în caz de nemulţumire să încerci schimbarea camerei?

Am fost nevoiți într-o zi sa nu putem primi în camera doamnele de la curățenie, deoarece dormea bebelușul, am rugat sa revină, dar au spus ca nu este posibil, noi am avut același așternut tot sejurul, probabil am ratat schimbarea fix în ziua respectiva.

Puteai solicita la recepţie sau la Guest Relation şi schimbarea lenjeriei şi efectuarea curăţeniei între nişte ore convenabile vouă în funcţie de programul de somn al copilaşului.

O fi neplăcut să aştepţi la cozi, dar eu zic că este mai sigur să te servească ei decât să pună toţi mâinile prin toate cele şi să ai vreo surpriză neplăcută pe acolo.

Yoda