ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 31.08.09
    AUG-2009

Recomand, dar nu pt fitzosi

Am citit comenturile de pe site si m am dus cu inima stransa... dar am fost surprins... PLACUT!!! Poate ca nu sunt 5 stele (dar bate 4 stele romanesti), poate ca bulgarii nu sunt zambareti precum altii (sunt mai stresati ca si noi - deci zambetul e o minune), poate ca parcarea e full (nu se gandeau ca vor fi invadati de romani), poate ca mai au de lucru la curatenie (dar nici acasa nu schimb prosopul zilnic), poate ca trebuie sa astepti cateva minute pana aduc farfurii curate (dar poti merge mai departe si apoi revenii la standul respectiv), poate ca vei gasi o farfurie ciobita (oare a murit cineva din asta? ).

Eu am gasit parcare la hotel (putin tupeu si 10 euro), camera era f spatioasa si avea vedere la mare (agentia din Romania mi a cerut vreo 50 euro extra pt vedere la mare), mancarea era din belsug si variata. Tot timpul am gasit vreo 2 feluri (din aproximativ 7) care sa mi placa mult (recomand vita cu sos si orezul, fasolea, supa crema de ciuperci, salata bulgaresca, zacusca, etc). Piscina era ok, dar sezloangele "ocupate" cu prosoape puse de romanii nostri needucati. De multe ori am auzit romanii care tipau dupa un anumit fel de mancare (care tocmai se termise si urma sa fie adus din nou) de parca erau morti de foame si altceva nu mai aveau de mancat (se pare ca inca avem foamea in gat). Prajiturile din belsug dar cu acelasi gust. Vinul slabutz, berea (halba) baubila, racoritoarele (gama Pepsi) bune (nu asa diluate ca in Romania). Inghetata EXCELENTA! .

Raport calitate pret FOARTE BUN! In Romania cu 250-300 euro stateam la 3 stele si aveam doar micul dejun.

Trimis de costiniadis* in 31.08.09 15:39:42
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2962 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (costiniadis*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

hermione
    [01.09.09 19:45:05]

probabil deoarece a fost prima vacanta in Bulgaria ai aceasta parere buna despre hotel. (fiind obisnuit doar cu hotelurile romanesti).

Nu este posibil pentru un hotel de 5 stele sa aibe asemenea servicii.

1)Mancarea (cel putin la pranz) in foarte putine sortimente 1 fel de baza si nelipsitele paste fierte, salate de rosii, castraveti, prajituri cu acelasi gust si supe la plic.

2)Un hotel all inclusive are numeroase sortimente de bauturi alcoolice si nealcoolice indigene la dispozitia turistilor pe tot parcursul zilei. aici am avut doar suc la dozator (pepsi, mirinda) si bere de la 11,30 pana la 23.00 iar intre 20.00 si 23.00 aveau un sortiment de brandy, unul de vodca si un lichior de menta.

de alte produse (gustari) pe parcursul zilei nu poate fi vorba , doar niste felii reci de pizza si cremwursti intr-o paine de 3 zile.

Pentru a face o comparatie si a vedea ce inseamna all inclusive (cam pe aceeasi bani) recomand Melia din Nisipurile de Aur 5* sau la 4* Grand Park din Elenite

cosminp
    [02.09.09 00:02:52]

Daca ti se pare asa de bun dupa cate comentarii proaste sunt, inseamna ca ori esti angajatul hotelului ori [...] - editat de webmaster - vezi mai jos motivul

Trebuie sa avem pretentii pentru banii pe care ii dam, ca nu mergem moca. Si la nunta dai daru', daramite aici unde platesti o caldare de bani. Eu nu as schimba riu evrika pe nimic.

[02.09.09 00:12:18]

Rog (& reamintesc!) evitati orice apreciere posibil jignitoare la adresa AUTORULUI si concentrati-va pe PARERILE EXPRIMATE.

cosminp
    [02.09.09 00:39:55]

webmaster, imi cer scuze, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. sper sa fie primite.

[02.09.09 00:42:05]

no pb, esti nou si posibil sa nu fi stiut despre strictetea (neobisnuita, recunosc) cu care aplic regula de mai sus pe acest site (pe TOATE celelalte pe care le stiu, remarci precum cea stearsa - NB: civilizata, oricum, nu va inchiputi cine stie ce - probabil ar fi ramas)

costiniadis*AUTOR REVIEW
    [02.09.09 09:39:43]

Nu ma asteptam ca parerea mea sa starneasca controverse. Am plecat in Bulgaria, la acest hotel dupa ce am citit 14 opinii total negative si 7 rezervat pozitive, iar acest lucru m-a ajutat, in sensul ca a coborat stacheta la minim. Realitatea m-a surprins placut. Hotelul nu e clar de 5 stele, dar e mai bun ca unul de 4 din Romania iar pretul (250-300 euro) mi se pare excelent pt ceea ce ofera. Raman la parerea ca e o alegere buna pentru cei care nu au experimentat Turcia all inclusive, pentru cei care au un buget limitat sau pentru cei care sau saturat de hotia din Romania.

Sa auzim de bine!

sadadifelippe
    [08.09.09 11:00:04]

mai Costine nu vreau sa te jignesc in vreun fel dar vad ca nu prea te pricepi sa faci evaluari...

Cand platesti anumite servicii trebuie sa le si primesti! Am sa punctez rand pe rand ce ai scris tu si o sa vedem cat de realist este apreciat gradul de satisfactie.

Ai spus:

a) ''poate ca bulgarii nu sunt zambareti precum altii (sunt mai stresati ca si noi - deci zambetul e o minune) ''

... poate ca acasa esti tratat la fel si pentru tine e un lucru normal;

b) ''poate ca parcarea e full (nu se gandeau ca vor fi invadati de romani) ''

... nu inteleg ce vrei sa spui aici, iti aduc la cunostinta ca romanii tot turisti se numesc!!!

c) ''poate ca mai au de lucru la curatenie (dar nici acasa nu schimb prosopul zilnic) ''

... sunt sigur ca soacra ta iti schimba prosopul saptamanal dar ce mai conteaza un cos in plus pe fata ca oricum il storci;

d) ''poate ca trebuie sa astepti cateva minute pana aduc farfurii curate (dar poti merge mai departe si apoi revenii la standul respectiv), poate ca vei gasi o farfurie ciobita (oare a murit cineva din asta? ) ''

... eventual poti sa astepti pana se face coada la acele farfurii doar nu ai impresia ca esti singur in hotel, iar cand aduc farfuriile incepe imbulzeala si injuraturile de rigoare (apropo daca nu ai farfurie de ce te plimbi pe la alte standuri ca sa revii apoi? ... cumva crezi ca esti la muzeul culinar?

e) ''Eu am gasit parcare la hotel (putin tupeu si 10 euro) ''

... trebuie sa ai cam mult tupeu sa dai spaga... (poate te arestau aia pe acolo pt dare de mita)

f) ''camera era f spatioasa si avea vedere la mare (agentia din Romania mi a cerut vreo 50 euro extra pt vedere la mare) ''

... cei de la agentie se mai uita si la om... orice agentie percepe pt acest hotel 2 euro/zi supliment pt camera cu vedere la mare (sau ai stat vreo 25 de zile?)

g) ''Tot timpul am gasit vreo 2 feluri (din aproximativ 7) care sa mi placa mult (recomand vita cu sos si orezul, fasolea, supa crema de ciuperci, salata bulgaresca, zacusca, etc)''

... gusturile nu se discuta dar pot adauga ceva aici, aratau groaznic!!! (nu se atingea nimeni de supa aia la plic)

h) ''Piscina era ok, dar sezloangele "ocupate" cu prosoape puse de romanii nostri needucati''

... ma intreb daca, (tinand cont ca esti un roman educat) ai prins vreodata sezlonguri la aceasta piscina ok?

i) ''De multe ori am auzit romanii care tipau dupa un anumit fel de mancare (care tocmai se terminase si urma sa fie adus din nou) de parca erau morti de foame si altceva nu mai aveau de mancat (se pare ca inca avem foamea in gat)''

... pai draga domnule cum sa nu tipe daca astia nu mai aduceau mancarurile respective care le placeau mult chiar si dumneata ai spus ca-ti placeau 2 sortimente din 7, restul fiind laturi si rebuturi (puiul prajit de azi-chiftelele de maine etc.)

j) ''Prajiturile din belsug dar cu acelasi gust''

... aici ai spus tot, concluzia o trageti voi

k) ''Vinul slabutz, berea (halba) baubila, racoritoarele (gama Pepsi) bune (nu asa diluate ca in Romania)

... daca ai pus gura pe vinul acela imi dau seama ca intradevar hotelul este pe placul tau iar berea e baubila la fel ca si apa rece (in acest caz asemanarea este izbitoare)

Subliniez faptul ca acest ecou nu are menirea de a jigni autorul comentariului, ci de a evalua procentajul incredibil de mare acordat de autor.

[08.09.09 13:09:03]

okey, costiniadis iti raspunse si el dincolo. Concluzia & sfatul meu d'acolo sunt valabile si aici.

Thread closed.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
    Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Palace Hotel: