ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2018

Sub orice critică
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu va recomand, mancarea e dezastru!

Anul acesta, am dorit pt prima data sa îmi fac concediul in alta parte numai in România nu,

cum nu vroiam sa plec nici foarte departe de țara am decis sa merg in Bulgaria la Suny Beach impreuna cu încă 4 cupluri și 3 copii printre care am și eu o fetița de 6 ani.

Am intrat pe net am căutat hotel in Sunny Beach, pt ca îmi plăcea mie cum suna ca și stațiune și am căutat un hotel de 5 stele gândindu-mă ca o sa am parte de ceva ok mai ales ca in poze Victoria Palace hotel arată foarte șmecher.

In fine, am căutat agenție am, rezervat pt perioada 12.08 - 17.08 2018 in jur de 2800 de lei all inclusiv... cu toate ca auzisem atâtea povesti despre bulgari ca sunt oameni rai și despre faptul ca se fura mașinile din parcare,

A venit ziua sa plecam in Bulgaria, nerăbdători cum eram ca oricine care așteaptă concediul, (mai ales ca era vb de o locație noua) am plecat de la ora 5 dimineața.

Am trecut de vama Giurgiu cu bine, cum am intrat imediat am oprit am schimbat bani și am făcut rovineta. Ne-am pus la drum și cam in 4,5-5 ore am ajuns cu bne la destinație.

De aici ai cerut distracția, prima neplăcere, locurile de parcare care erau doar 20 in fata hotelului și alea ocupate.

Am intrat la Recepție și am vb cu tipa de acolo, care mi sa părut destul de amabila după ce i-am plasat 30 de leva (75 de lei). O fata din grupul nostru știa foarte bine engleză și nea fost ușor sa comunicam. A trimis un om de la paza hotelului cu noi, care nea dus cam la 300 de metri intr-o parcare privată și pt care am plătit 20 de leva pe zi (50 de lei), in condițiile in care parcarea era gratuită in momentul rezervări.

Am revenit in Recepția hotelului cu gândul sa luam camerele având in vedere ca cb cu tipa de la Recepție, nicio șansa pana la ora 14 nu sa putut face nimic pt ca apăruse managera hotelului care semăna cu, Cruella din 101 dalmațieni.

Pana la urma cu chin cu vai sa făcut ora 14 și ne-am cazat, de când am intrat in camera, mai exact de pe hol te lovea un miros de aer închis, neaerisit care ducea spre miroasul dr mucegai, am intrat in camera spre uimirea mea usa era pe cheie și nu pe cartela așa cum se cuvine la un hotel de 5 stele,

de când am intrat in cămaera și mam uitat in sus deja îmi schimbasem impresia despre hotel, tavanul era rupt și stătea sa ne cada in cap, era din acela castrat chiar am poze, sa văd dacă pot sa le incarc.

A venit timpul sa mergem la masa de prânz, am coborât pr ca ne era și foame mai ales la copil era ora aproape 15:00, curios fiind mai întâi am vizualizat ce era de mancare sa ii pot da copilului, copii fiind mai sensibili la alimentație, nu mi-a luat foarte mult timp sa ma uit pt ca mancarea nu era foarte diversificata, foarte multe tocănițe, sosuri și salata nepregatite, ne-am gândim ca am coborât noi mai târziu și nu am prins ce era mai bun, in fine am mâncat ce am găsit am preparat o sălățică cu cartofi prăjiți și am reușit sa aleg dintr-un sos o bucățică de ceva carne de pui pt copil, .

Dimineata vreau sa va spun ca mancarea sa repetat timp de 5 zile cât am stat, același oua mai mult crude, omlete de oua, fasole bătută cu un fel de kaizer prăjit care se scurgea gelatina din el bleahhh asta la mic dejun eu nu am mai văzut pe nicăieri, arpacaș cu lapte, iarăși nu am mai văzut decât la ei, niște Crenvurști care eu pana in ultima zi am crezut ca erau cârnați prăjiți pt ca aveau culoarea roșie, salam doar 2 feluri unul roșu și unul portocaliu cred ca era de cal sau de măgar, cașcaval foarte nașpa la gust de culoare portocalie, într-un cuvânt dimineața dezastru ce imi plăcea dim erau clătitele care le făcea pe loc și era bătaie pe ele, le mâncam ca sa ma simt satul ca numai putea sa văd oua și nici acum nu mai pot mânca.

Sucurile dezastruuu, nu sa auzit de, cola, fanta, Sprite, erau la aparate tek și Iri puneai tu in pahar gustul era mult mai prost decât tek nostru, e ceva gen sucul ăla praf de la plicuri dizolvat in apa.

Timp de 5 zile copilul meu a mâncat in fiecare dim doar lapte cu cereale, in rest ii cumpărăm pizza după faleza, de frica sa ii dau mancarea lor spurcata, ce sa va zic, nu am văzut o ciorba de burta, de porc, de vita, de pui, de perișoare, de legume, nimic, nimic doar supa crema de roșii și supa crema de cuperci.

Erau momente la prânz când nu ne ajungeau tacâmurile și vesela, așteptăm ca sclavi la usa lor sa scoată farfurii, di când le aduceau ne repezeam 5-6 persoane pe o farfurie și aia uda cu zoaiele pe ea de Îți era scârbă sa îți pui mancarea in ea.

Nu [am] Cuvinte sa va spun cât de urat arata totul, practic nu aveai ce sa alegi, am manacat 3 zile la rând orez fiert și fără gust de frica sa nu ma îmbolnăvesc, app cei 2 prieteni ai mei au venit cu copii bolnavi de acolo fiind mai micuțe 3 respectiv 5 ani.

Intr-o singura zi am avut aripioare la grătar electric, mate bucurie, dar bucuria a ținut puțin, după ce ca am stat la coada ca milogi sa prind și eu 4 aripioare toate erau in sange atunci când le rupeai.

As fi avut mai multe sa va spun, dar ma grăbesc ca trebuie sa plec, dar mi-am amintit una care nunpot sa trec peste.

Cu o zi înainte sa plecam, ma duceam sa mărit la mașina dacă mai e in parcare, asta făceam in fiecare zi, la ieșirea din hotel 2 grupei de romani cu 2 mașini care aveau nr de Banat tocmai plecau acasă, eu ii cunoaștem după voce pt ca fuseseră cazați cu mine la același etaj 2 la câteva camere distanță... unul din ei vine și îmi spune sa ai grija frate ca mie mi-a furat 400 de lei din camera, moment in care cei 2 bodyguarzi ai hotelului se certa cei din a 2 mașina, la un moment dat unul din oameni de paza deschide usa din spate a romanului ii bagă 2 pumni și ii da cu usa in fata, credeți-mă ca îmi venea sa intru in ei numai puteam de nervi, dar eram la ei și bu aveam nicio putere, mai ales ca mai aveam o zi de stat.

Gata ca deja mam enervat, deci nu va lăsați pacăliți de imaginea hotelului din poze, mancarea e sub orice critica, curățenie nu mi sa făcut in camera nicio zi, lenjeria nu a fost schimbată, parcare nu au, oameni de paza violentei, manegera grețoasă Cruella, îmi pare rău a le-am dat bani mei de concediu, nu sa meritat, un hotel de 5 stele dar nu ii dai mai mult de 2*.

Trimis de Cabral2018 in 01.09.18 17:38:41
Validat / Publicat: 01.09.18 19:04:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2271 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cabral2018); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Ceva resturi de desert!!!
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[01.09.18 17:52:34]

@Cabral2018: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Palace Hotel: