ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2009
ÎNSCRIS: 21.08.09
AUG-2009
[?] AD. + 1 COPII

Nu recomand nimanui vila Flavia

...cu gust amar incerc sa va descriu experienta pe care am trait-o la vila Flavia din Sinaia... incantatoare pe internet, conditii super pentru copilul meu de 3 ani, loc de joaca, patut etc... toate acestea m-au convins. Sun proprietarul si rog confirmarea pretului pentru un apartament cu 3 camere, living, 2 bai, bucatarie (pe internet 300 ron nefiindd specificata perioada), proprietarul cere 360 ron/zi pentru ca stam doar 3 nopti). Accept pentru copil, chiar daca ar fi trebuit sa inteleg ceva din asta...

Pasul urmator: rezervarea pe care o fac duminica dimineata pentru luni la ora 14.00; proprietarul nu accepta fara avans. Degeaba ii explic ca este duminica, bancile sunt inchise si ca oricum peste 24 de ore voi fi dansul si voi plati cash. Nu si nu - vrea avans prin banca: sa fac OP-ul luni dimineata la 9. 00, sa il trimit pe fax si asa ne primeste. Degeaba i-am explicat ca ajungem noi inaintea banilor la Sinaia... Accept din nou, de parca ar fi singura vila cu spatiu de joaca pentru copii din Sinaia...

Si intr-un final ajung la vila Flavia... batrana vila are pozitie o. k, loc de joaca, simplu si curat, nimic de zis, insa proprietarul... lasa mult de dorit! Cu avansul in cont incepe sa puna conditiile intr-un stil care imi aminteste de vechiul regim comunist... aici va descaltati, aici aveti voie, aici nu aveti voie iar in living sa nu indrazneasca cineva sa doarma ca plateste in plus... Ii explic ca am luat un apartament, nu un nr de camere si ca nu este corect sa ceara bani in plus... si incepe si ridica tonul in cel mai josnic mod cu putinta si ma umileste nepasandu-i ca am un copil de 3 ani in brate si afara ploua... plangand ii cer banii inapoi sa plec, spune ca nu vrea sa ii dea, se razgandeste cand ii spun ca o sa chem politia...

URATA SITUATIE si nicaieri in Europa nu am patit asta. Ne cazam o ora mai tarziu in conditii super la un pret f bun la alta vila, dar experienta asta nu o voi uita prea curand...

Zi buna si vacante cat mai reusite tuturor!!!

Trimis de voaleta in 23.08.09 18:47:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 4360 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (voaleta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

crinatudosie
[24.08.09 13:01:32]

Experienta de genul cu plata in avans am trait si noi in vacanta de iarna, la Predeal, dupa care, dupa noaptea dormita acolo, am plecat in Poiana unde mai si ningea si ne-am cazat la o vila la aceeasi bani, si cu muuult mai mult respect.

Asa ca te inteleg, dar nu inteleg "turismul" romanesc de prost gust care il inteleg unii, si am un gust amar la acest gind.

theo63
[14.06.10 09:05:55]

Trebuie sa ocolim Sinaia din cauza unor indivizi de genul acesta (vezi vilele Brandusa si Aosta 21!)? Ce fac autoritatile locale, O.P.C. -ul, garda finaciara, politia?

voaletaAUTOR REVIEW
[18.06.10 12:29:45]

...din pacate nu ii intereseza... in prea multe locuri nu suntem respectati...

[08.11.10 14:28:28]

Si tot din pacate, dar daca nu ati fost cazati acolo, politica acestui site fiind sa nu lase impresii cu note valide pentru clienti care NU au beneficiat de cazare/servicii, se invalideaza acest articol. (se trec notele pe "invizibil").

crinatudosie, theo63, voaleta
Alte impresii din această RUBRICĂVila Flavia: