ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.11.2012
ÎNSCRIS: 28.02.08
NOV-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 7 si 9

Chiar magic

Nu sunt genul care sa laude intr-una. Mai degraba am tendita de a fi critica. Totusi experienta la acest hotel ma face sa-i dau note f bune. Chiar le merita. Dar sa incepem cu inceputul...

In weekendul care a trecut, unul din baietii mei a avut competitie la inot. Pentru ca avea probe si sambata si duminica am ales sa ne cazam in Pitesti in locul drumului zilnic Bucuresti/Pitesti (mai degraba strabatutul Bucurestiului ne consuma timpul si nervii ma abitir ca autostrada).

Dupa o intraga aventura cu rezervatul unei camere a ramas rezervare pe Hotel Magic. Ajunsi noi la hotel - surpriza, domnisoara de la receptie ne recomanda sa mergem la celalalt hotel al lor, Magic Trivale. Mare dreptate a avut. Motivele le putezi vedea la comentariul meu de la Hotel Magic (simplu). vezi impresii

Dar sa revenim la Magic Trivale. Dupa ce ajungem noi in cartierul Trivale, o luam pe bulevardul mare si lat pana la un sens giratoriu unde vedem un indicator cu Magic Trivale. Cateva sute de metri de drum mai prost si ajungem intai la o gradina frumoasa - cred ca vara e o placere sa stai acolo la o cafea- si apoi vedem si hotelul. Intram in receptie si in fundal vedem restaurantul mare, cu scaunele invelite si cu funde, pregatite de nunta. Aualeu... iar galagie? Se pare ca am avut noroc, ca nu era nunta desi locatia chiar mi s-a parut foarte frumoasa pt asa ceva.

Domnisoara de la receptie stia povestea noastra cu mutatul de la hotelul din centru si ne astepta cu o camera pregatita. Fiind totusi 4 persoane, am cerut pat suplimentar. Ne-a spus sa vedem intai camera pentru ca ea crede ca nu avem nevoie si chiar asa a fost. Este pentru prima data la noi cand vad o camera de hotel atat de mare, de placuta si cu doua paturi americane (adica de 1.40 fiecare) si comodeeeee. Baia avea cada cu jacuzzi, chiuveta din sticla transparenta, prosoape, papuci, halat, feon si in camera am gasit si... gantere. Evident ca baietii s-au apucat de facut forta si eu de stat cu gura pe ei sa nu le scape pe picioare :))))

La geamuri draperii si in spatele lor... padurea cu frunze ruginii. Liniste si miros de padure... si de dor imi era...

Dupa competitie, seara am ramas in oras, dar cand ne-am intors am vazut ca exista orchestra live in restaurant si cateva grupuri la mese. Parea un ambient placut. Preturile la restaurant nu le-am vazut, in schimb dimineata ne astepta micul dejun bufet suedez. Unde nu cred ca aveau prea multe camere ocupate, nu era cantitate mare, dar tot de a fost era arhisuficient: oua ochi si fierte, cremwursti, 6 feluri de mezeluri de la muschi la salam, branza feta, cascaval, legume proaspete (cam rare la multe alte hoteluri), margarina/unt, dulceturi/miere, lapte, cereale de cateva tipuri, croisante, iaurturi si simple si dulci, fructe, sucuri si cafea/ceai/ ciocolata aduse imediat de domnisoara de la receptie. Cafeaua chiar buna. Mentionez ca nu mi s-a cerut nici-un leut pentru masa copiilor si mi s-a parut evident f frumos (unul nici nu prea mananca, dar asta e afacerea cu copiii :))).

O alta familie venita tot la competitie a stat in apartament (cu scara interioara) si au declarat ca la primavara, la urmatorul concurs tot aici vor sta.

Ce sa zic, am fost foarte placut impresionata atat de amabilitatea personalului care a recomandat mutarea de la hotelul central cat si de conditiile gasite in camera. Pur si simplu ne-am simtit foarte bine si ne vom intoarce cu placere.

Recomand acest hotel tuturor celor care vor liniste si conditii bune. Cred ca s-ar preta foarte bine inchiriat pt un teambuilding (am vazut o usa pe care scria sala conferinte), pentru o nunta sau de ce nu, un revelion!

Trimis de anya in 05.11.12 16:51:04
Validat / Publicat: 05.11.12 17:57:59

VIZUALIZĂRI: 1785 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anya); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[05.11.12 18:38:52]

@anya

Ai putea, te rog, sa incarci si ceva poze? Pare interesant hotelul si cred c-ar merita o cazare acolo, la o eventuala revenire a noastra in Pitesti. Spune-mi, te rog, este aproape de parcul Trivale? Noi ne-am plimbat anul trecut in vara prin acel imens parc - vezi impresii - si tare mult ne-a placut.

Nasshu
[05.11.12 20:26:58]

@dananecula: NU este nici departe dar nici aproape. Este la marginea orasului (cum spuneam cand eram mic la cap de linie autobuze), langa padure. Pina la intrarea pe strada ce coboara spre acel parc, este o distanta de cca 1km, si de acolo cobori spre schit si parc cca inca 1-2 km, deci dus intors aproximativ 4-5 km.

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[05.11.12 20:33:34]

@Nasshu

Mersi frumos pentru detalii!

dananecula
Alte impresii din această RUBRICĂMagic Hotel [Trivale]:
  • Jun.2018 Mizerabil — scris în 24.08.18 de dida2000 din CLUJ-NAPOCA - nu recomandă