ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2012
    DIN: DEVA
    ÎNSCRIS: 11.09.12
    JUL-2012

Jenant

Nu recomand acest hotel la nimeni.

Despre sejur:

1. Camera in care am stat (808) era defecta din toate punctele de vedere (rezervorul de la WC s-a stricat chiar la prima utilizare, doua zile la rand a venit un mester necalificat pe-acolo, sa carpeasca, sa faca, sa dreaga - in zadar... pana cand in sfarsit a aparut un instalator care stia ce are de facut si l-a reparat, priza unde era TV-ul, frigiderul si antena era stricata inca din start, acelasi mester necalificat a dres-o totusi pana la urma, scurgerea la baie-infundata cu par si mizerie de la clientii care au fost inainte, frigiderul-in care incapeau cel mult 3-4 iaurturi si vreo 2 sticle de 0,5 l s-a defectat tot in prima seara, dupa nenumarate insistente a fost schimbat cu un altul, tot defect), nu sunt un carcotas din fire, insa deja imi era si mie rusine sa tot merg la receptie sa le tot zic femeilor de-acolo ca ba una, ba alta nu functioneaza, mai ales ca una din ele (cea tanara) era de-o obraznicie cum rar mi-a fost dat sa vad (despre cea de aprox 40 de ani, nu am ce sa-i reprosez).

2. Camerista venea ce-i drept zilnic, insa doar pt a pune hartie igienica si sa ia gunoiul; prosoapele si asternuturile au fost schimbate doar o data.

3. Restaurantul hotelului practica niste preturi nejustificat de mari, servire cu sistem de cont deschis, nu umblai cu bani la tine si de aceea nu erai prea interesant pt chelnerii vanatori de ciubuc... ; chelnerii, in majoritate tineri necalificati se plimbau bezmetici printre mese, sefa de sala (o blonda mica si intepata) cred ca habar-n'avea cum sa-i organizeze si fereasca sfantul sa doresti la micul dejun ceva gatit (ex. omleta), pt ca asteptai intre 45 minute si o ora sa-ti aduca comanda. Dupa ce multi turisti s-au scandalizat, au facut ceva progrese: au redus timpul la aprox. 30 minute... Oferta era foarte saraca, dupa 2-3 zile nici nu mai ceream meniul, deja il stiam pe de rost.

4. Locul de joaca din incinta hotelului, avea toate, dar absolut toate jucariile stricate!!! Nu mi-am imaginat niciodata ca ar putea exista atata dezinteres fata de copii! In plus, supraveghetoarea (o tinerica botoasa si plictisita), nu avea nici-o treaba pe-acolo... Statea pe o canapea, se juca sau dadea mesaje la mobil... Era ca si inexistenta.

5. Apa la piscina avea clor din belsug, probabil sa ascunda jegul... Din cauza clorului in exces, celui mic i-au aparut bubite pe piele.

In fine, nu are rost sa mai scriu pt ca numai ma enervez cand imi aduc aminte...

Sunt de felul meu un om politicos din fire, un " ardelean rabdator ", care nu carcotesc din orice si imi place sa vad partea plina a paharului. Am mai fost de 3 ori la acest hotel, nu am avut parte de lucruri perfecte niciodata (de fapt perfect NU EXISTA), insa am avut foarte multe amintiri placute, insa anul acesta a fost de-a dreptul JENANT!!!

CONCLUZIE:

Fratilor, feriti-va de acest hotel!

PS

E prima oara cand scriu pe un astfel de forum, nu am avut niciodata intentia sa critic, insa a fost de-a dreptul DEPLORABIL!

Trimis de MIRCEA1968 in 11.09.12 15:18:06
    Validat / Publicat: 11.09.12 17:56:17
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: -

VIZUALIZĂRI: 1046 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MIRCEA1968); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.09.12 17:57:47]

@MIRCEA1968: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [12.09.12 09:54:48]

Si noi mergem la acest hotel de cativa ani si avem amintiri foarte placute. Incepuseram sa ne planificam deja concediul pentru la anul si ne gandeam la acelasi hotel insa impresiile postate in ultima perioada incep sa-mi dea de gandit. E drept ca si noi am fost si anul acesta –la inceputul sezonului, dar nu am avut probleme, ba chiar am primit o camera mai buna ca anii trecuti (cu mini-frigider nou, asemenea si televizorul–LCD). Lenjeria ne-a fost schimbata dupa 5 zile iar prosoapele la cerere (asa am vazut ca se practica). Ma tem insa ca a fost doar noroc si ca au inceput sa scada calitatea serviciilor.

La receptie, intr-adevar este o problema caci in afara de doamna de aproximativ 40 de ani pe care o stiu de multi ani si care merita tot respectul, restul fetelor sunt noi si “pe dinafara”. Ba mai mult, o parte au probleme de comunicare si de atitudine in fata clientului. Si eu am fost obligat sa o “pun la punct” pe una foarte obraznica. Aceeasi poveste si cu vreo doua de la gradina de vara. Asa ceva nu se intampla anii trecuti. Daca o tin tot asa …!!!

MIRCEA1968AUTOR REVIEW
    [12.09.13 15:46:18]

De un an nu am mai intrat pe acest forum pt ca nu prea sunt fan de astfel de lucruri si nici nu am foarte mult timp pt comentariile care se fac aici, insa m-a bantuit curiozitatea sa vad ce mai scrie lumea fata de " minunatele conditii " oferite de jupanii nostrii din zona Litoralului...

Am citit cateva impresii ale unor turisti care au fost aici in 2013 si care au plecat la fel de dezamagiti cum am plecat si eu anul trecut, semn ca nu se prevede vreo schimbare in bine prea curand pe-aici.

Eu unul anul acesta mi-am petrecut concediul intr-o alta locatie si intr-o alta directie fata de Litoralul Marii Negre si n-am regretat o clipa alegerea facuta. Pretul pe care l-am scris (2500 lei), evident ca nu s-a referit la acest hotel jenant, ci la sejurul din acest an, nu scriu unde a fost pt ca nu stiu daca este permis aici sa laud alte locatii si sa dau nume.

In fine... pe-aici voi mai calca doar intr-o viata ulterioara, pe mine tovarasii astia m-au pierdut de client; am asa... o satisfactie personala: nici-un prieten/cunoscut nu cred ca a fost anul acesta pe-aici, anii trecuti aveam destui, insa cred ca le-am descris ce-i asteapta si s-au orientat spre altceva.

Sper ca si altii sa faca asa ca mine, poate se trezesc totusi tzeparii de-aici!

CONCLUZIE:

Feriti-va in continuare de acest hotel!

• Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: