ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2012
AUG-2012
PREȚ SEJUR 560 lei ?

Capitol Hotel [Jupiter]3

Cam dezamagiti...

Dupa ce am incercat litorarul bulgaresc pentru prima data anul acesta (review Riu Helios - vezi impresii), am zis sa venim 2 zile si la noi la mare. Am cautat ceva accesibil si curat in acelasi timp.

Hotelul Capitol din Jupiter, este renovat... iar asta se observa chiar de la receptie. Cu check-in-ul am rezolvat relativ repede, dar personalul nu se compara cu cel din Sunny Beach. Nu este aceeasi caldura si amabilitate. Camerele sunt micutze, dar au mobilier nou, dragut, parchet nou, dar se pare ca renovam degeaba, turistii sunt de slaba calitate. Noptiere cu margini sarite, scaune zgariate.

In baie... jale, noroc ca am stat 2 nopti... perdeaua murdara, bateria ruginita. La camera prietenilor erau 2 placute de gresie sarite de la asa-zisa cabina de dus. Ca sa nu mai zic ca auzeamde la noi cand porneau televizorul...

Am avut camera la et. 13 (ultimul), privelistea face toti banii. Si lifturile renovate :) Plaja din fata hotelului este neamenajata, mergeam inspre Neptun putin, dar din prima zi, hop si maidanezul pe plaja langa o familie cu copii. Plus ca plaja cu mucuri de tigara, murdara... asta e.

Micul dejun este inclus in pretul camerei, 20 lei/pers, a la carte... dar ff scumpe produsele. In 20 lei am luat o rosie, 1 castravete, o chifla, un gem si un unt portionat si o cafea.

Ospatarul parca dormea pe el, abia nota, abia le-a adus, am cerut un lapte in plus la cafea de vreo 3 ori si degeaba.

A, surpriza cea mai mare a fost cu piscina, s-au bucurat baietii cand au vazut mica trambulina, dar cand au vazut apa din piscina, au amutit. Tulbure, verde-galbuie... nici de bagat picioarele macar. Oribil!

Alte minusuri: parcare asigurata, dar e 4 lei pe zi. Internet in camere, dar e 10 lei ora, iar daca veti citi pliantul din camera, tot asa scrie, internet in camere, de pret nu se specifica. Noroc cu internetul gratis, wireless de la Primaria Mangalia.

Nu stiu cum or fi alte hoteluri de pe litoralul nostru, am mai avut o experienta destul de proasta acum 2 ani, iar din ce vad pe net ori sunt bune, dar exagerat de scumpe, ori accesibile la pret, dar camere indoielnice. Iar serviciile lasa f mult de dorit si mai ales personalul.

Eu nu as recomanda acest hotel decat pt un weekend.

Trimis de andrekuf in 04.09.12 13:28:09
Validat / Publicat: 04.09.12 13:59:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Complex Palas - Pelican Mamaia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andrekuf); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P07 intrarea dinspre plaja

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com