ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2012
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    DIN: cj
    ÎNSCRIS: 09.09.10
    AUG-2012

Bine, dar si multe nereguli

Cateva impresii recente

In statiune am ajuns destul de usor, iar hotelul de asemenea este simplu de gasit, un hotel mare cu 13 etaje vizibil de departe.

Prima impresie este grozava, intrand, de la receptie se vede marea absolut superb. Probabil ca la fel se vede si din camerele orientate spre mare, noi insa fiind cu doi copii am optat pentru o garsoniera cu vedere spre statiune, stiam acest lucru, deci nu ne-a deranjat.

Apoi au inceput si micile probleme - trei lifturi deserveau 13 etaje, iar lucrul asta nu putea fi fara probleme, inca de la prima urcare am stat cam 5 minute pana ne-am urcat in lift, iar situatia asta se tot repeta mai ales la ore de virf.

Apoi camera, era intr-adevar mai spatioasa decat una obisnuita, dar arata foarte rau, mobilier de cea mai proasta calitate, parchetul crapat si un aspect jalnic, baia avea o faianta si o gresie urata, iar colac peste pupaza... nu se inchidea usa de la balcon. Am anuntat imediat, au trimis un domn, care ne-a recomantat sa-i dam cate un picior zdravan si se va inchide, iar noi ne-am conformat... e putin comic, dar era si neplacut atunci cand nu puteam face zgomot ca sa nu-l trezim pe cel mic. Apropos de zgomot, patul scartaia ingrozitor, practic orice intoarcere echivala cu trezirea copilului si tot legat de acest subiect mai spun ca la terasa care apartinea tot de hotel capitol, in fiecare seara, pana pe la 1-2, se organiza karaoke - rezultatul? niste betivi urlau in microfoanele date la maxim, iar noi ceilalti suportam. Intr-o zi am surprins un scandal urias la receptie, facut de cei care asememea noua aveau camerele orientate spre terasa si erau foarte deranjati... repet nu de muzica... ci de urletele unor betivi!

Apoi, o alta situatie bizara. Mi-am luat cazare la un hotel pe malul marii, gandindu-ma ca astfel sunt aproape de plaja... ei bine... gresit!!! Acolo, nu se poate face plaja, sunt numai pietre, iar in apa am intrat si era sa nu mai ies cu piciorele intregi... numai bolovani si pietre... deci... stau la hotel pe malul marii, dar la plaja merg cam la un kilometru. Decat sa merg pe jos cu copiii am optat pentru varianta de a merge cu masina in alta parte - si am gasit intamplator o plaja superba intre Venus si Saturn.

Un lucru pozitiv este faptul ca la cazare mi s-a dat un card cu 200 lei pentru mancare pe care-i puteam folosi oricand nu doar la micul dejun. Restaurantul arata ca o cantina uriasa, iar ospatarii erau tineri si extrem de nepriceputi.

Grava problema este insa lipsa curateniei. In sase zile, nu s-au schimbat deloc lenjeria de pat, iar prosoapele o singura data si atunci la insistentele noastre. Am insistat si in alta zi, ni s-a spus sa le lasam pe jos in baie, noi am plecat de dimineata si cand ne-am intors seara... erau tot acolo!! Singurul lucru care se facea era sa se dea cu matura. NIMIC ALTCEVA!!! Am facut reclamatie la receptie si am primit un raspuns halucinant-toata lumea de la etajul 8 se plange, nu avem ce face!!!

Nu mi-a placut nici statiunea, trotoarele erau extrem de inguste si in multe locuri ocupate de vanzatorii ambulanti si in aceste conditii mergeam cu copii pe sosea printre masini, trasure cu cai si altele... nu a fost usor.

In concluzie, nu recomand acest hotel si acesta statiune celor cu copii, nici celor care au ceva pretentii... iar daca totusi nu aveti alta varianta optati obligatoriu pentru camera cu vedere mare... macar atat.

Noi pe viitor ne vom orienta catre alta locatie.

Sper ca v-am fost de folos, numai bine!

Trimis de da* in 28.08.12 22:04:04
    Validat / Publicat: 28.08.12 22:47:29

VIZUALIZĂRI: 1520 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (da*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Madalinna
    [29.08.12 13:38:24]

Sunt surprinsa de ceea ce spuneti in legatura cu schimbatul prosoapelor si al lenjeriei! Am fost cazata la etajul 8 si eu (vezi impresii)... si mi-a fost schimbata lenjeria, iar prosoapele in fiecare zi! Poate am avut doar noroc!

StevenWhite
    [29.08.12 14:51:12]

@Madalinna: Ati avut doar noroc, eu subscriu la ce s-a scris O zi buna!

MIRCEA1968
    [13.09.12 08:05:03]

@StevenWhite: Madalina, cred ca vorbesti de alt hotel! )

Madalinna, MIRCEA1968, StevenWhite
    Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: