ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2012
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 13.08.12
AUG-2012

VLAHIA INN Moeciu / Nu au nevoie de oaspeti!

Am fost intrun sejur la Moieciu de Sus. Zona este extrem de placuta, relaxanta cu aer curat- parca rupta din povesti. Ne-am cazat intro alta locatie asa ca nu pot spune nimic despre un sejur la Vlahia Inn.

Am oprit acolo sa luam prinzul tocmai tinind cont de aprecierile bune ale altor utilizatori.

Mentionez ca suntem 2 adulti, un copil de 14 ani si un bebelus- care avea mincarea la pachet. Am ajuns acolo duminica, ora 15.

De la intrare ospatarul ne spune ca putem lua prinzul. Dupa ce consultam meniul (cu preturi destul de ridicate dar sincer parea interesant) vine domnul ospatar si ne aduce la cunostiinta ca nu are decit ciorba de burta si ciorba de rata care citez afirmatia dinsului "sunt prea grase pentru copii" si daca vrem neaparat putem reveni peste citeva ore sau... putem minca la alt restaurant.

Ne-am uitat unul la altul si ne-am ridicat automat.

Observasem inainte ca era acolo un grup destul de mare de copii (inseamna ca ei au mincat ceva-poate chiar ciorba ) si tocmai se termina un festival organizat la ei- dar parca sa fii hotarit sa iti alungi niste potentiali oaspeti mi se pare exagerat.

Asa ca evitati prinzul la Vlahia Inn! Nimeni nu merita sa fie bataia de joc a unui ospatar puturos si fara chef- ca banuiesc ca daca era obosit putea sa isi gaseasca un inlocuitor!

Trimis de Ursuletz in 13.08.12 08:56:02
Validat / Publicat: 13.08.12 09:27:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MOIECIU.

VIZUALIZĂRI: 2361 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ursuletz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[13.08.12 09:26:07]

In conformitate cu Regulamentul, articolul a fost mutat in rubrica "Restaurante in zona Moieciu-Rucar" (deja existenta pe site)

Reamintesc: recomandarile referitoare exclusiv la masa servita la un restaurant al unei unitati de cazare NU se incarca la rubrica acelei unitati, ci la o rubrica de tip 'Restaurante din zona X'

[13.08.12 09:35:44]

Articolul va fi publicat fara note, pentru ca nu ati beneficiat de fapt de niciun serviciu de la aceasta unitate.

adryana
[13.08.12 09:38:50]

chiar nu iti inteleg supararea, mie mi se pare chiar politicos chelnerul si a facut un gest frumos cand ti-a spus despre ce sa dai copilului si ce nu, despre cum sunt felurile de mancare.

Puteati comanda voi ciorba si la copil sa luati altceva. Eu asa as fi facut si nu m-as fi suparat, asta deoarece de multe ori, imi amintesc, am ,,patit'' exact la fel pe unde ne-am plimbat. Era o lista de ciorbe si ni s-a spus ca atunci in momentul acela nu aveau pregatit decat 2-3 feluri de ciorbe din toata lista. Peste tot este criza si cine vrea sa arunce mancarea, apoi?

Uite, imi amintesc asta ultima data cand ne-am cazat in Poiana Stampei langa Vatra Dornei la o pensiune si am mers sa mancam la o terasa aflata la sosea. Exact asa am patit, dar am comandat totusi ceva din ce aveau si nu s-a suparat nimeni.

Eu cand am fost la Moieciu de Sus am trecut pe langa Valahia Inn si era plin de lume acolo, muzica, se distrau oamenii.

adryana
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Moieciu: