ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2012
JUL-2012

AUTORUL NU ar recomanda

Camping Turist Mamaia1

Dezamagire

Dupa cum am promis, anul acesta am revenit la camping in aceleasi imprejurari ca anul trecut (vezi impresii). Adica 2 nopti la camping, apoi cu biletul luat din vreme la hotel.

Am ajuns la ora 22.00, ne-am instalat cortul, papa, bere, somn. Oooops! muzica tare pe plaja. La cat de obositi de drum eram nu a fost o problema.

A doua zi, sa mergem pe plaja. Ce sa vezi? Unde anul trecut trecerea pe plaja se facea direct din camping pe o portita (usa) din gard, acum trebuia sa ies din camping, sa ocolesc. Pe plaja ce sa vedem: baldachine, bar, umbrele, sezlonguri, contrcost bineanteles. Pentru turistii din camping lasat un culoar de vreo 10 m latime. Unde anul trecut toata plaja era libera (de fapt acest lucru ne-a placut cel mai mult). Acum inghesuiala naibii. Ca in sudul statiunii. Bleahh! Asta e. Am stat astea 2 nopti, iar cand am plecat, nu m-am putut abtine si i-am spus receptionerei: Ati pierdut un client si cred ca veti pierde mult mai multi din cauza asta. Nu zic ca muzica urla in fiecare noapte pana pe la 3 dimineatza (la terasa de pe plaja).

La anul vom cauta alt camping cu plaja proprie si liniste.

Dupa ce am plecat si de la hotel (Doina), am mers in Eforie Nord. Campingul de acolo mi s-a parut mult mai linistit. Desi nu e langa plaja, la anul cred c-o sa merem acolo, daca nu gasim la Mamaia. Si ca preturi e mai bun.

Trimis de oaca13 in 12.08.12 17:52:11
Validat / Publicat: 12.08.12 19:07:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oaca13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

roth [13.08.12 00:00:40] »

Mie dor de cort...

oaca13 [13.08.12 22:03:00] »

@roth: poti proceda ca noi: ne luam bilet la hotel, dar plecam cu doua -trei zile mai devreme si stam la cort, apoi la hotel. E super!

oaca13, roth