ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2012
JUL-2012
PREȚ SEJUR 2200 lei ?

Savoy Hotel4

La mer

Sau scris atatea despre litoralul nostru si totusi eu ma incapatanez sa ma rentorc an de an. Anul acesta va pot spune ca am fost placut surprins de conditile pe care mi le-a oferit Savoy.

Am primit o camera cu vedere la mare si piscina, pat matrimonial (schimbat lenjerie la3 zile), dulap mare si incapator, seif gratis, internet.

De 1 mai am fost la Grand Hotel Varna 5 stele tot cu all inclusiv si va pot spune ca Savoy e mult mai bun la toate capitolele.

La receptie ne-am luat abonament pentru sezlonguri (15 ron de pers.). Mamaia de Nord are cea mai frumoasa plaja (nisip fin, foate lat, intrare lina, mare prietenoasa)

Mancare diversificata (carne de pasare, porc, vita si peste preparate sub diverse forme) bere, vin alb si rosu, sucuri, cafea, ceai, prajituri, fructe.

Noi ne-am simtit foarte bine si cred ca in august ne vom intoarce pentru o saptamana.

Daca aveti ceva intrebari va raspund cu placere.

Trimis de iman in 20.07.12 14:53:59
Validat / Publicat: 21.07.12 12:56:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iman); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P12 [fără descriere]

roonie* [27.07.12 14:01:40] »

Buna ziua Iman,

Cum e masa la Savoy?

Tip bufet suedez? sau trebuie sa comanzi?

are all inclusive sau demipensiune?

Multumesc, roonie

iman [02.08.12 14:10:41] »

Buna. Ai doua variante: all inclusiv si demipensiune toate in regim bufet suedez. Locuri la mese vei gasi in restaurant si pe terasa acoperita (sunt 400 de locuri). Tavile cu prajituri, bolurile cu fructe, legume si toate felurile de preparate sunt la discretie (ajutoarele de bucatari sunt atente sa fie schimbate de cate ori aceste se termina). Ospatari sunt discreti si daca doresti o apa, cafea, vin, bere te servesc cu un zambet pe buze. Debarasarea meselor se face silentios fara sa deranjeze meseni. La ora 16. fix poti manca la pool bar hot dog, pita, coctail. rece, bere, cafea, sucuri gama pepsi etc.

roxi_5_7* [14.08.12 12:21:38] »

abonamentul pt sezlonguri era 15 lei /camera sau pe persoana?

bianca [19.04.13 19:37:47] »

Buna, marti pe 23 aprilie trebuie sa ma duc sa dau avansul pentru bilet, azi am facut rezervarea si de cateva zile ma tot interesez despre hotel si am vazut doar de bine, as vrea sa va intreb daca este recomandat si pentru tineri hotelul, deoarece noi suntem un cuplu in jur de 24 de ani si majoritatea am observat ca il recomanda pentru familie cu copii, perioada plecarii este pe 5 august. multumesc frumos,

a si vroiam sa va mai intreb cum e cu sezlongurile,de ce se platesc?ca in all prezentat la agentie avem inclus atat sezlongurile si umbrela la piscina cat si sezlonguri si umbrela la plaja lor privata... sa inteleg ca la receptie cand ajung ma pune sa platesc iar?

multumesc

iman [21.04.13 22:13:00] »

@bianca: Buna Bianca. Iti raspund pana maine la pranz cel tarziu. Pot sa iti spun ca oaspeti care achizitioneaza un pachet la All Inclusiv vor beneficia de sezlonguri gratuite pe plaja.Si noi vom fi acolo pe 10 iulie.

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    bianca, iman, roonie*, roxi_5_7*

pagină generată în 0.0627119541168 sec