ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2012
ÎNSCRIS: 19.08.10
JUL-2012

Restaurant Vila Reyna - O oaza de liniste

Recunosc, cu rusine, ca desi sunt constanteanca nu stiam de aceasta locatie superba; abia de curand am descoperit-o si sunt sigura ca voi reveni la Vila Reyna pentru ca este un loc ideal pentru relaxare, un loc cu o priveliste minunata :)

Vila este situata in zona Faleza Nord-Delfinariu; este foarte ascunsa de aglomeratia orasului si, totusi, foarte aproape de atractiile orasului (City Park Mall, statiunea Mamaia, Delfinariu, Lake View etc.). Dispune de parcare proprie (cam 15 locuri)

Nu imi pot da cu parerea in legatura cu cazarea (deoarece am fost doar la restaurantul lor) insa dupa designul modern al cladirii banuiesc ca si camerele sunt moderne si destul de spatioase.

Restaurantul si terasa sunt cu vedere la mare (o priveliste de milioane); tot pe terasa exista si o piscina. Restaurantul este foarte spatios, cu mese atat inauntru cat si afara (au locuri suficiente pentru organizarea unor mese festive).

Mancarea este foarte buna: diverse preparate pe baza de carne, paste, fructe de mare, dulciuri etc.

Preturile sunt normale pentru un loc de 4 * (sunt corecte in raport cu serviciile oferite) ex: paste carbonara 24 ron, paste cu somon 28 ron, mancarurile cu carne 30-50 ron, deserturile 12-16 ron.

Personalul este foarte amabil, sunt destul de rapizi si promti. Un lucru care mi-a placut si surprins a fost faptul ca ni s-au oferit niste paturici, initial nu am crezut ca ne sunt folositoare, insa seara se face destul de frig (bate si briza) asa ca le-am folosit.

A fost foarte placut pentru ca astfel am putut sta pana tarziu in noapte admirand marea si simtindu-ne bine!

Trimis de ailynuka in 19.07.12 15:20:30
Validat / Publicat: 19.07.12 16:25:48

VIZUALIZĂRI: 5293 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ailynuka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Rstaurant VILA REYNA

[19.07.12 16:25:16]

Mutat la rubrica "Restaurante, baruri, etc in Constanta" (deja existenta pe site).

valeria
[06.06.14 15:59:25]

@webmaster15: Restaurant Vila Reyna si Restaurant Reyna sunt acelasi lucru, cred ca ar trebui sa comasati cele 3 impresii sub o singura denumire.

[06.06.14 16:03:54]

@valeria: fiind vorba despre o rubrică generică (Restaurante din Constanța) nu contează prea mult titlul ales de autori pentru articole; cititorii își dau oricum seama că e vorba despre același local.

valeria
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Constanța și împrejurimi: