ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2012
JUL-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 2-8

Către satisfăcător

Campinguri din nordul litoralului, Mamaia, Navodari

Hanul piratilor este o mizerie cu angajati pusi parca pe indepartat clientii, muzica tare la restaurant si la clubul ibiza.

Camping pescaresc = rromi petrecareti, daca doriti odihna si relaxare evitati, in schimb daca doriti manele la maxim pe gratis "recomand'. Camping Gpm holliday, frumusel cu pretentii de vestul europei (nici pe departe) pret exorbitant - rulota, curent, masina si 2 adulti + 2 copii 110 ron in sezon., inghesuit, patroana [***]. Camping 's' = rotisor fara umbra si cu pret de camping cu pretentii, inghesuit.

Camping Lebada navodari, arata ca o tabara parasita (ceea ce este de fapt) dar cel putin nu va rupe buzunarele, putin ofera putin cer (in jur de 45 ron /zi pt caravana de mai sus) pt doritorii de aventura recomand.

Camping marina surf rezervat tot anul de cateva persoane cu rulote care platesc in avans din iarna cam 1000 euro pe an, deci pentru noi plebea = inchis. Plaja corbu = rezervatie naturala deci se lasa cu amenzi contraventionale date pe sest de jandarmi la controlul identitatii persoanelor (de amenda aflati cand ajungeti acasa) in jur de 1000 ron.

Camping Turist = santier perpetuu te lasa sa campezi printre blocuri de stabi, rromi care sar gardul, grupuri sanitare mizerabile (si nu fac fitze, ma gandesc doar la copiii care vor sa le foloseasca cu ce boli se pot alege). Si uite asa am terminat partea de nord a Faimosului litoral Romanesc. Daca sunteti interesati de sud va pot lamuri si in zona aceea... campinguri dezafectate, marea la 1 km cu traversare DN zilnica.

Poate ma catalogati pesimist si fitzos dar va asigur ca nu sunt ci dimpotriva spiritul de camping mi-a fost inoculat de parintii mei de mult cam din anii 70 si am vazut destule... Revenind la Marea neagra eu ma voi duce la campingul lebada navodari, pantru ca imi place marea de acolo si sporturile "extreme".

Trimis de dragosdragos in 11.07.12 13:47:20
Validat / Publicat: 12.07.12 15:43:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NĂVODARI.

VIZUALIZĂRI: 10852 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dragosdragos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.07.12 14:14:19]

@dragosdragos, apreciem acest articol de sinteză, dar pentru a putea fi publicat, trebuie să ştim clar unde ai fost cazat ca să-l putem plasa la locul adecvat.

Din text reiese "Camping Lebăda", Năvodari. E OK?

dragosdragosAUTOR REVIEW
[12.07.12 14:46:22]

@webmaster0: In ultimul an la Lebada navodari. La restul de-a lungul anilor am fost cazat la toate pe care le-am analizat. In fiecare an trec pe la ele sa vad daca s-a produs minunea pe care o asteptam cu totii-adica un camping curat, decent, si cu un pret adecvat.

[12.07.12 15:47:13]

Mutat la rubrica "Camping Lebada [Navodari]" (deja existenta pe site).

Floryn81
[13.07.12 00:11:09]

Salut dragosdragos

Dacă ai timp ar fi foarte util să faci o prezentare cât poți de detaliată și a campingurilor din sud. Eu am campat acum câțiva ani în campingul Turist și la GPM în Mamaia, iar în 2010 la Zodiac în Jupiter. Dintre cele trei, aș putea spune că Zodiacul cel la care aș mai reveni.

În luna august ne-am propus alături de prieteni să mergem la mare cu cortul pentru 3-4 zile și nu ne hotărâm încă asupra locației. Așa că un alt review al tău despre campingurile din sudul litoralului ne-ar fi extrem de folositor. Mai ales că în afară de Zodiac și puțin Elodie, altele nu prea mai cunoaștem.

Mulțumesc!

dragosdragosAUTOR REVIEW
[13.07.12 09:05:54]

@Crazy_Mouse: sal crazy, ai dreptate in legatura cu zodiacul (este ok), dar ce ma deranjeaza este amplasarea v-a-v de mare iar cine are copii trebuie sa se care cu tot calabalacul 7-800 m pana la apa. Daca Zodiacul ar fi pe mal... ar fi cel mai ok camping de pe litoral. In rest in sud nu sunt prea multe locuri dar poti merge la vama, la 2 mai si sa campezi pe plaja daca nu te deranjeaza intalniri ocazionale cu domni si doamne in costumul lui Adam sau hipioti aburiti de alcool de pe la 8 dimineata. Nu ma intelege gresit... si aceste locuri au farmecul lor dar pana la urma conteaza doar scopul personal -de ce mergem pe litoral cu rulota sau cortul-. Uneori vrem distractie nebuna si indiferent de conditii o obtinem dar alte dati vrem doar un colt curat si linistit unde sa ne tragem rasuflarea dupa un an de alergatura. Acest din urma loc este foarte greu de gasit in tara Noastra pe care o iubim atat de mult. Cei mai comozi pot pleca direct in "afara" pt a face turism civilizat, insa noi "nationalistii vrem sa gasim la noi acasa ceea ce ne dorim... si tinand legatura intre noi putem identifica destule locuri...

raluk79
[05.08.13 15:39:38]

@dragosdragos:

Buna, ai omis camping ENA in NAVODARI, langa Lebada;

Am fost si noi weekendul trecut 2-4 aug... ce sa zic... cam naspa conditiile dar la banii care i-am dat nici nu ne asteptam la altceva, ca doar tot la aceeasi mare si nisip stam si noi fata de cei ce paltesc milioane pe noapte; Ce ne-a lasat un gust amar a fost un ''mic'' incident intre patronii de acolo…. adica pe acea tarla de pamant sunt de fapt 2 campinguri (ENA si Navodari), unu pe stg unu pe dr, le desparte doar o aleea asfaltata…toate bune si frumoase pana ne-am trezit intr-o dim ca nu mai aveam curent si apa oprita la baie (si calda si rece); Am aflat apoi ca cei 2 patroni au avut o divergenta, le-a iesit socotela cu virgula ) …si uite asa unu i-a inchis curentul celuilalt, al doilea apa primului, primul ne-a restrictionat aceesul la baie ca era pe terenul lui…... adica o mare tiganeala, iar noi clientii ne uitam nedumeriti unii la altii; Ma rog s-a chemat OPC-ul si s-a stabilit ca si unu si altu nu functionau cu acte in regula, erau abuziv pe acel teren si i-a obligat sa ne dea banii inapoi si intr-o zi sau doua sa elibereze terenul…. noi am avut noroc ca oricum plecam in ziua respectiva, dar erau oameni de prin TM cu catel, purcel cu copii, strange cortul, pune cortul…. care trebuiau sa se mute in alt camping…. va dati seama le-a stricat tot concediu; Concluzia eu zic sa nu va riscati sa va duceti pe acolo ca nu stiti peste ce-o sa dati;

dragosdragos, Floryn81, raluk79
Alte impresii din această RUBRICĂCamping Lebăda: