ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.05.2012
DIN: campulung moldovenesc
ÎNSCRIS: 09.05.12
JUL-2011
2 AD. + 1 COPII

O vacanta minunata la mare, cu familia mea

Am hotarat anul trecut sa ne ducem fetita de 4 ani (3 in acea vreme).

Cautand pe internet am gasit Tabara lebada..., am verificat preturi, bugetul, si am pornit la drum...

Dupa multe ore pe drum (suntem din judetul Suceava) am ajuns intr-un final pe la miezul noptii. Copilul obosit, noi obositi, ne-am campat acolo

Socul l-a avut fetita mea cand a avut impresia ca a intrat intr-o lume de vis masinute, muzica, luminite, magazine si bineinteles sunetul marii :)...

Am fost primiti extraordinar de bine si am avut parte de tot ce ne-am dorit.

Am platit, daca imi aduc aminte exact, 6 zile si am stat 7; una stiu sigur ca a fost gratis :D

Marea era la cativa metri de cortul nostru.

Am cheltuit cu cazarea o suta si ceva de lei (7 zileee) si restul pana la 1000 pe nebunii si mancare

Am avut parte de liniste si curatenie deci chiar nici un fel de problema. Mi-a placut mult pentru ca lucrurile noastre au fost in siguranta si puteam pleca oriunde fara grija.

Plaja pot spune ca era curata, cu toate ca se faceau fel si fel de reportaje despre algele care invadau plajele. A fost minunat si suntem hotarati ca acum, in iunie (uraaa), sa mergem din nou. Sper sa fie vreme buna ca ne dorim din suflet sa ajungem din nou acolo.

Va recomand cu caldura si cu incredere. E un loc minunat de vacanta in familie.

Trimis de lorita in 09.05.12 21:09:16
Validat / Publicat: 09.05.12 22:17:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NĂVODARI. A mai fost în/la: cheile bicazului, campare

VIZUALIZĂRI: 11569 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lorita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ce mare mare :))))

[09.05.12 21:51:15]

@lorita: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Pe de alta parte, am sters o fotografie din cele incarcate la review, deoarece in conformitate cu regulamentul saitului nostru, fotografiile reprezentand copii nud, nu sunt acceptate pe sait!

smirea
[09.07.12 10:47:53]

Buna Lorita,

Ati fost si anul acesta in camping Lebada?

M-ar interesa informatii actuale, in sensul daca ai fost la fel de multumita ca anul trecut. Eventual si tarife pentru cort si rulota. As vrea sa incerc un camping anul acesta si am emotii mai ales pentru curatenia de la grupurile sanitare si linistea necesara in orele de somn ale celor mici.

Multumesc anticipat.

loritaAUTOR REVIEW
[09.07.12 11:28:34]

@smirea:: salut nu din pacate nu am reusit sa ajungproblemele mamei mele de sanatate ne au facut sa renuntam la concediu grupul sanitar e ok dar nu ai toalete tip scaun sunt din alea de stat in picioare la amiaz e liniste chiar e liniste fica mea dormea de rupea dar de preturi chiar nu stiu uita ete pe site si vei gasi ceva informativ eu am solicitat o aferta de acu 2 3 lun i dar nu am primit nimic. vacanta placuta

smirea
[09.07.12 11:41:15]

@lorita: Multumesc mult pentru promtitudinea raspunsului.

Am incercat sa gasesc ceva preturi pe site-ul oficial, insa nu le aveau postate. Poate mai gasesc pe alte site-uri de turism.

[11.07.12 16:35:10]

am auzit ca complexul Lebada nu mai e... si ca apartine altora locul de acolo... as avea nevoie de niste informtii va rog si un nr de telefon sa fac o rezervare... va multumesc

loritaAUTOR REVIEW
[12.07.12 12:21:01]

@florig: buna tabara era impartita in doua si anul trecut dar asta nu te afecteaza. baile si restul e separat asta tre sa iti zica de la receptie de la poarta locurile in care poti sa stai la cort sau casuta. numar nu am eu am mers asa acolo fara programare si am avut loc fara nici o problema.

[13.07.12 00:00:14]

@lorita: multumesc pentru informatii... cred ca si noi vom merge fara programare

carmen30
[06.08.12 14:43:14]

@florig: @florig: si totusi... mai exista camping la Lebada? am sunat la mai multe nr. de telefon si nu am aflat decat ca o parte din casute au fost mutate in alta locatie...

a fost cineva in 2012 la Lebada?? ma intereseaza preturile

multumesc

[06.08.12 15:13:27]

@carmen30: exista campingul Lebada...

am trecut pe acolo anul acesta in iulie fara rezervare si am intrebat la receptie daca au locuri... era doar o casuta libera de 3 persoane, 65 lei, dar nu a fost de ajuns pt ca eram mai multe persoane, era doar putin miros de aer inchis...

in rest la fel ca in 2011... urmau sa vina si ceilalti cu celelalte casute in urmatoarea saptamana tot in zona aia... cu conditii, cred, putin mai bune...

oricum din toate campingurile din Navodari cred ca este cea mai ieftina cazare, dar si conditiile sunt bune cat sa poti sa te odihnesti pe timpul noptii dupa o zi de distractii

carmen30
[06.08.12 15:19:14]

@florig: multumesc mult pentru raspunsul promt

cea mai mare calitate acolo am apreciat-o ca fiind linistea si apropirea de mare deci ar trebui sa fie OK

ca rezerva avem cortul sper sa fie conditiile meteo adecvate

o zi buna

carmen30, florig, lorita, smirea