ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2009
[?] AD. + 1 COPII

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel de nota 6

Am sa redau pe scurt impresiile despre acest hotel deoarece prea multe nu sunt de spus.

Am ajuns dimineata in jurul orelor 10 si am parcat in curtea din spatele hotelului nestiind ce taxa exista pt a-ti parca masina acolo, 25 lei/24 ore. Am fost cazat la et. 8 intr-o camera in a carei baie nu puteai sta din cauza mirosului ingrozitor ce venea de pe scurgere. Am chemat o camerista ca sa adulmece mirosul si a dat din umeri spunand ca scurgerea de jos este de vina. Si eu cu ce eram de vina, mai ales ca platisem la momentul respectiv 230 ron pe camera.

De micul dejun nu mai zic pt ca la ora 9 eram prezent la datorie si acolo era o coada ca pe vremea lui nea nicu la pui. Toata lumea disperata ca puteau ramane nemancati iar in disperarea lor bagau mana direct in tava cu cremwursti fara a mai folosi tacamurile (aici mai conteaza si caracterul fiecaruia) ca sa nu mai zic de lentoarea personalului care aveau o sile pe ei cat america.

Inca o bila neagra si pt receptionere (unele, nu toate) pt ca am sunat din Ploiesti pt rezervare si am fost refuzat din prima dupa care la cateva ore a sunat altcineva si a primit rezervare fara probleme, rezervare pe care o facem pt doua zile, o noapte.

Si anul trecut am avut o experienta total neplacuta cu receptia pt ca la telefon am primit raspuns pozitiv pt rezervare iar cand am ajuns vinerea seara pe la orele 21 am aflat cu stupoare ca nu mai au camere, eu fiind si cu copilul dupa mine.

In concluzie un hotel cu un personal a carei pregatire profesionala lasa de dorit, motiv pentru care mi-am anulat rezervarea ce o aveam pt luna august mai ales dupa povestea cu AC care era inclus in oferta.

Daca voi mai merge la acest hotel, nu stiu ce sa va spun, poate ca da, poate ca nu. Cert este ca mai au de muncit cativa ani la pregatire pentru a se compara cu un hotel de 2 stele de la bulgari.

Trimis de florin1108 in 21.07.09 04:21:01

VIZUALIZĂRI: 2158 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florin1108); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

crinatudosie
    [21.07.09 15:18:15]

Nu te supara, dar la 230 ron pe camera te duci in alte tari straine, la un nivel mult mai civilizat.

Si eu sufeream de patriotism inainte, dar mi s-a luat.

In plus, cind ma gindesc la marea noastra neagra cea jegoasa, mi se ia de tot de mers acolo.

michirec
    [21.07.09 15:54:42]

De ce tot insistati sa mergeti la Marea Neagra? nu v-ati fript destul?

florin1108AUTOR REVIEW
    [23.07.09 01:19:21]

Aici aveti perfecta dreptate. Ca atare am anulat rezervarea facuta la Victoria pt luna august si merg la Sunny Beach la hotel de 4 stele cu all inclusive. Ca bani, pt 6 nopti am dat 2300 ron - fata de 1450 cat dadeam la Victoria cu mic dejun.

crinatudosie
    [23.07.09 14:18:18]

Am fost o singura data in Sunny Beach, in 2006, fiind in trecere la final de iunie.

Ne-am cazat la Neptun (ceva de genul asta), era luat de un tur operator, erau numai nordici acolo.

Am petrecut week-endul acolo si a meritat toti banii.

Asa ca iti urez concediu placut de pe acum.

florin1108AUTOR REVIEW
    [23.07.09 15:40:45]

Multumesc mult. Sunt constient ca este mai bine ca la noi. Revin cu poze si impresii la intoarcere.

Toate cele bune

crinatudosie, florin1108, michirec