ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2009
ÎNSCRIS: 29.12.08
JUL-2009
[?] AD. + 1 COPII

Aşa şi aşa....

Pot să fac doar o singură şi umilă paralelă cu Hotel Venezzia, Antalya, unde am fost anul trecut cam în aceeaşi perioadă: SUSESI este într-adevar un hotel de lux, în adevaratul sens al cuvântului. După cum am menţionat mai jos punctul 1) si 3) sunt ireproşabile, insa 2), 4) si 5) mai au anumite scăpări, din punctul meu de vedere. Mă refer aici la varietatea mâncărurilor din restaurantul principal. Ştiu că "nu trăim să mâncăm", însă totuşi "de Luxe" trebuie să îşi spună cuvântul, având în vedere costurile unui sejur.

Să trec acum la partea "condiţii de plajă", nici nu vreau să mă gândesc la senzaţiile neplăcute pe care le simţeam de fiecare dată când intram sau ieşeam din mare, senzaţii tari, cauzate nu de pirania::)) ci de pietrişul pe care nu puteai să îl eviţi nici la intrarea nici la ieşirea din apă...

În ceea ce priveşte distracţia la piscină, nota 5/6. Nu pot să dau mai mult deoarece aceasta aproape că lipsea. O gimnastică obosită în apă, polo şi ceva dansuri din buric, atât!!! slab, faţă de hotel Venezzia.

Cam asta... însă note maxime au primit condiţiile de cazare precum şi ospitalitatea personalului (fără reproş! )

Ceea ce m-a deranjat, şi sunt convinsă că nu doar pe mine!, a fost faptul ca (ei bine, da! ) 80% din turişti sunt români, care lasă foarte mult de dorit la catergoria bun simt (ceva de genul "Hai, bă, să sărim de pe pod că nu ne vede nimeni! ", asta în condiţiile în care semnul "No diving" era mare afişat pe pod!!! şi multe altele, încât îţi era chiar jenă să mai vorbeşti româneşte).

Da! ăştia suntem nişte ghiolbani cu diplome de licenţă obţinute prin telepatie, disperaţi să mâncăm cât mai mult (doar e All Inclusive, nu? ), disperaţi să ne înghiontim şi să ne îmbrâncim să prindem "cursa" de Belek, de parcă ar fi plecat avionul fără noi!

Cam asta ar fi tot... să vedem următorul concediu ce ne aduce noi...

Vă doresc la toţi numai bine! şi concediu plăcut oriunde v-aţi duce!

Trimis de seidana in 20.07.09 14:37:25

VIZUALIZĂRI: 2838 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (seidana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 190.00 EUR pe cameră

sssebastiansss
    [20.07.09 14:42:59]

80% romani??? incredibil de mult

Cum naiba ne-am gandit sa mergem cu totii la susesi?

Eu merg in septembrie, sa-mi doresc asadar sa intalnesc numai rusi?

Unde este acqua bistro-ul?

ValiVieru
    [20.07.09 17:52:05]

Asa este 80% romani, intr-adevar echipa de animatori a fost mai slaba decat cea de anul trecut, dar despre mancare se exagereaza, este ciudat ca toti am mancat bine acolo. Nu vreau sa supar pe nimeni dar am intalnit persoane care anul acesta au ales alte hoteluri si regretau ca nu au venit tot la SU SE SI

Eu am fost si anul trecut in septembrie si am avut parte de 80% rusi care se imbatau si faceau cate un mic circ in fiecare seara, dar asta nu tine de hotel, ci de caracterul fiacaruia... Si nu ne-am batut capul cu ce fac altii, ca nu se merita sa-mi stric concediul...

Asa ca, sssebastiansss, ai toate sansele sa ai acest "noroc"... Hotelul nu stie ce caracter are clientul care urmeaza sa vina.

Iar despre plaje in turcia cam 99 % sunt dificile. In perioada in care am fost eu seara incercau sa scoata pietrisul din apa dar dimineata era la loc.

Aqua bistro este chiar pe malul marii

Noi ne-am simtit foarte bine si anul trecut si acum

[21.07.09 23:13:04]

O precizare poate utila:

Prin "punctele 1) si 3) ", autoarea s-a referit la capitolele "SERVICII" si "CAZARE" (care apar in ordinea mentionata de autoare in fereastra in care se sriu impresiile - si unde se solicita gradul de satsfactie pe categorii)

Punctele "2), 4) si 5) " se refera la rubricile "BUCATARIE & MASA", "PLAJA si MAREA", respectiv "DISTRACTIE & RELAXARE"

[29.07.09 09:16:14]

Seidano esti pretentioasa, pentru asta iti recomand cu incredere Vilele Pluto.

[29.07.09 10:04:22]

hei, Kimu, esti user nou - avand in consecinta circumstante atenuante; te invit insa ca pe viitor sa tii cont de o regula de baza aici pe AmFostAcolo - Daca doresti sa contrazici, cu propriile-ti argumente, parerile exprimate - go ahead, este chiar un lucru util; atacarea persoanei care a postat nu este insa tolerata.

[29.07.09 10:38:01]

Hei, webmaster, nu era atac, iar seidana a-nteles ce trebuia.

[29.07.09 12:09:59]

Mda... nu e nici o problema, webmaster, insa Kimu intareste inca afirmatia mea referitoare la "calitatea" romanilor care viziteaza aceste destinatii, comportandu-se la fel ca si oriunde ar merge, fie Vilele Pluto fie Hotel Mardan.

[29.07.09 12:11:04]

aceasta este parerea mea si mi-o sustin in continuare...

vilcu gabi
    [19.08.09 18:41:18]

buna sediana am si eu o intrebare ce varsta are bebele din poza?

vilcu gabi
    [19.08.09 18:42:48]

eu vreau sa merg cu bebele meu care are 3luni

bine o sa facem oprire in instambul

[20.08.09 12:45:38]

bebelusa din imagine avea 11 luni in momentul sejurului

vreau sa va spun ca parintii au primit (la cerere)de la receptia hotelului carucior si patut pentru micuta.

Oroles
    [25.08.09 15:51:36]

Seidana, multumim pentru poze. Sunt graitoare in ceea ce priveste hotelul si facilitatile.

michaela_1961
    [24.01.10 15:44:03]

Seidana, m-as bucura daca ai putea sa dai mai multe detalii despre Venetia Palace Resort.

Avand in vedere ca noi suntem un grup de prieteni cu varste intre 40-50 de ani, cu copii mari, care nu ne mai insotesc, am avea urmatoarele cerinte : -servicii bune

-camere frumoase,mari, curate, neaparat cu balcon

-mancare buna si proaspata la restaurantul principal

-gradini cu verdeata multa

-piscine mari, curate si frumoase

-preferabil intrarea lina in mare si plaja cu nisip

Pentru ca nu ne intereseaza prea tare restaurantele A la Cart, bauturile speciale, SPA-ul si facilitatile ptr copii, ne gandim sa nu platim in plus ptr acestea la un hotrl gen Su Sesi.

Crezi ca Venetia este un hotel potrivit ptr ceea ce ne dorim ? Mentionez ca ultimul hotel la care am fost in Turcia a fost Delphin de Lux si nu as vrea sa aleg acum ceva dezamagitor in comparatie cu acesta.

Webmaster, da-ti te rog cu parerea, ca tu stii mai bine despre ce vorbesc.

Si daca e cazul, muta acest apel al meu si la Ecouri Hotel Venetia, poate-mi raspunde cineva de acolo.

Multumesc celor care ma pot ajuta.

[24.01.10 16:56:25]

michaela - sunt usor confuz dupa o zi plina @ job, nu-mi mai aduc sincer aminte NIMIC despre Venezia... : -) Revin insa mai tarziu sau maine -- in orice caz dupa ce dorm un pic.

Pana atunci, ti-am postat solicitarea de info ca Intrebare distincta (nr 64) in sectiunea hotelului Venezia Palace. Astfel toti care au scris vreodata vreun reveiw despre acest hotel sunt anuntati automat si sper ca vor gasi timp sa-ti raspunda acolo. (click pe linkul anterior pentru a ajunge la Intrebaree postata acolo in numele tau).

michaela_1961
    [24.01.10 17:15:14]

Iti multumesc pentru promptitudine !

Cand am spus ca tu stii despre ce vorbesc, m-am referit la Delphin, iar daca te-am rugat sa-ti dai cu parerea despre Venetia, a fost dataorita faptului ca in Ecouri Hotel Venetia tu i-ai recomandat lui Daniel acest hotel si ma gandeam ca stii mai multe despre el si poti face o paralela cu Delphin.

Multumesc oricum si odihneste-te linistit ptr. ca mai e timp sa schimbam impresii, abia apar Ofertele pentru 2010.

[17.02.10 13:25:58]

Poti sa-mi spui daca bebelusul de 11 luni avea ce sa manance sau mergem cu borcanele de acasa? Ai de unde sa cumperi de acolo?

[19.02.10 22:38:15]

Copilul de 11 luni e al meu, noi i-am dus de mancare de acasa, nu ai de unde sa-i cumperi acolo.

[20.02.10 01:27:30]

Kimu poti sa-mi dezvolti mai mult subiectul, cu scuzele de rigoare fata de cei neinteresati. Ce ai luat mai exact? In afara de piureuri si lapte.

Apa o iau de acasa (ma refer la cea la cutie Humana)? Ce faceai cu sterilizatul biberoanelor, incalzitul apei ptr lapte, si nici nu-mi trece prin minte de ce as mai avea nevoie. Sincer am mai fost plecata cu primul baietel la 10 luni, dar cu masina, si am luat si cuptorul cu microunde cu mine.

Ai fost cu avionul? Cum s-au comportat la vama apropo de tot ce ai nevoie ptr. bebe?

[23.02.10 21:19:05]

miha alex, da-mi o adresa de mail, si-ti raspund cu placere. Deja sunt detalii care nu se potrivesc aici.

Numai bine!

[23.02.10 21:29:39]

mihaela.andrs@yahoo.com

[02.03.10 17:38:18]

Ptr. Kimu. Poti sa revii te rog cu amanunte legate de copil, pe adresa de mai sus.

camelia 2009*
    [15.04.10 13:43:15]

frumos bebelusul, sa va traiasca.Cit timp are?

camelia 2009*, Kimu, michaela_1961, miha_alex, Oroles, seidana, sssebastiansss, ValiVieru, vilcu gabi
    Alte impresii din această RUBRICĂSusesi DeLuxe & Spa Hotel: