ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.03.2012
ÎNSCRIS: 18.03.12
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 [ani]

Ne-a placut mult

M-am gandit sa scriu si eu despre acest hotel, desi multi au scris deja despre el, pentru ca mi-a placut mult.

In primul rand are o priveliste extraordinara din balcon. Noi am avut o camera de 3 stele, avand vedere la mare. Am stat la etajul 7, liftul functiona perfect. Erau 2 modernizate si unul mai vechi. Camera arata bine, patul destul de mare pentru noi trei. Balconul era cam micut, dar privelistea compensa tot.

Punctul minus il constituie baia, care mirosea urat, de altfel era curatenie.

N-am avut masa, asa ca nu ma pot pronunta in acest caz. Mancam la terasa hotelului de multe ori, caci avea teren de joaca si fetita nu se plictisea. Mancarea era foarte buna aici, apoi am mai mancat la autoservire, care ne-a placut mult.

Plaja era destul de curata, apa si ea foarte curata, erau si lebede spre seara.

Ne-a placut mult ca erau multe distractii pentru copii: carusele, loc de joaca pe terasa, babyland gratuit pentru clientii hotelului si loc de joaca pe plaja cu 10 lei.

Sper sa fie de folos ce am scris, va raspund cu placere la orice intrebare.

Eu recomand acest hotel, isi merita pretul, caci in august am facut rezervarea si am platit 840 de lei.

Trimis de krisztike in 19.03.12 16:34:36
Validat / Publicat: 19.03.12 18:51:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Saturn, Eforie Nord

VIZUALIZĂRI: 2855 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (krisztike); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Privelistea din balcon m-a vrajit total

[19.03.12 16:38:47]

@krisztike: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

narcis_is
    [28.05.12 20:54:13]

buna seara. o intrebare. cam ce preturi la mancare sunt la jupiter, pe langa hotel capitol. daca sunt autoserviri sau altceva... multumesc. Narcis

krisztikeAUTOR REVIEW
    [28.05.12 22:28:27]

@narcis_is: Buna seara... noi am mancat la terasa Capitol numai pizza-era foarte buna, costa in jur de 18-20 de lei. In apropiere sunt terase unde puteti servi orice doriti sau e si o autoservire-pe care am preferat-o, caci nu trebuia sa asteptam sa ne preia comanda si micuta noastra sa se plictiseasca-ca era tare agitata. Aici mancam de obicei cu sotul cate o ciorba, piure/cartofi pai cu snitel si salata, +chifle-ne costa in jur de 40-50 de lei. La Saturn preturile erau mai mici-ca ne-am plimbat si acolo-dar nici la Jupiter nu sunt asa de mari incat sa nu ne permitem sa mancam aici odata pe an .

lalea
    [18.06.12 15:48:17]

Au piscina pentru copii? Asa pare in poze, dar pe sait nu spun nimic...

krisztikeAUTOR REVIEW
    [18.06.12 15:54:54]

@lalea: Da, exista si pentru copii-piscina rotunda mica este pentru ei cu apa foarte mica. Micutza noastra de 3 ani s-a distrat de minune, desi e fricoasa alta data.

krisztike, lalea, narcis_is
    Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: