ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2009
    ÎNSCRIS: 30.07.08
    JUL-2009
    [?] AD. + 1 COPII

O vacanta OK

Dupa ce am citit multe pareri pozitive despre acest hotel am decis sa mergem si noi acolo. Ne-a placut foarte mult complexul, piscinele precum si faptul ca exista un loc de joaca pentru copii. Echipa de animatie a fost mai mult decat OK si programul a fost foarte variat.

Nu mi-a placut: intampinarea de la receptie nu a fost foarte prietenoasa, iar atunci cand am ajuns in camera am constatat ca, desi precizasem agentiei in mod clar ca avem nevoie de patut pt copil, acesta nu era disponibil decat "contra cost" (in toate ofertele agentiilor era trecut gratuit).

Parcarea era plina asa ca ni s-a spus ca va trebui sa platim, desi masina era parcata pe un fel de trotuar din incinta coplexului.

In camera era curatenie insa pe balcon nu cred ca se mai spalase gresia de foarte mut timp. Schimbatul prosoapelor se facea undeva in jurul pranzului, o data chiar si cu noi in camera desi i-am facut semn cameristei ca sotul si copil dorm...

Masa a fost variata insa au predominat prajelile si mancarea grasa precum si mancarea gen fast-food. Pt un copil mic nu este tocmai OK.

In rest totul a fost frumos, am trecut peste partile negative si ne-am simtit bine. Este un loc foarte frumos unde poti sa-ti petreci concediul cu copiii, insa ca si amplasare (zona), precum si mancare/curatenie lasa putin de dorit si nu se ridica la standardele altor hoteluri de 4 stele din Bulgaria la care am mai fost.

Trimis de anema* in 10.07.09 15:48:44

VIZUALIZĂRI: 3034 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anema*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

mihnea
    [10.07.09 22:06:40]

Pe 27 merg in acelasi loc cu un copil de 5 ani si unul de 12. Pentru cel de 5 ani m-ar interesa mai multe detalii despre masa. Este pentru prima data cand schimb hotelul la care merg de 3 ani (Kaliakra - Albena) si sper sa nu fi facut vreo gafa.

Te rog revino cu cateva detalii despre masa, animatie si despre locurile de joaca.

Multumesc!

anema*AUTOR REVIEW
    [12.07.09 11:56:35]

Pai despre masa: dimineata era OK, pe langa branzeturi, mezeluri, oua, aveau si clatite, pateuri calde, iaurt, lapte rece, cereale, ceaiuri, compot si fructe. La masa de dimineata am fost multumiti, masa de pranz si de seara a fost uneori problematica in sensul ca supele/ciorbele facute de ei nu au fost pe placul nostru si al copilului, piureul era numai din fulgi, cartofii prajiti nu lipseau din meniu, putine sortimente de legume fierte, carnea in general la cuptor. Nu am gasit in nici o zi gratar. Nu stiu ce mananca copilul tau de 5 ani dar noi avem o fetita de 2 ani si pt ea mancarea nu a fost foarte sanatoasa.

Legat de animatie nu am ce sa reprosez si cu siguranta copiii se vor simti foarte bine acolo. Pot sa coloreze, sa mearga la ore de olarit, sa danseze, sa se joace diverse jocuri. Daca vrei am o fotografie cu orele/programul de animatie pt copii din fiecare zi si daca imi dai o adresa de mail ti-o trimit cu mare placere.

Locurile de joaca: pai este un parc mai mare chiar intre hoteluri si mare unde exista topogane, leagane, teren de fotbal pt copii, un loc unde se poate juca mini-golf. Oricum sunt convinsa ca daca copiilor le place apa nu se vor dezlipi de castelul dotat cu topoganele cu apa.

Daca mai ai nevoie si de alte informatii te ajut cu mare placere.

mihnea
    [15.07.09 21:13:25]

Multumesc pentru informatii.

Daca e bine pentru copii sigur va fi bine si pentru adulti.

Voi reveni cu impresii dupa sejur. Sper sa fie bune.

Pentru foto: c*****@yahoo.com

monica05
    [28.07.09 13:28:39]

As dori sa stiu care este deosebirea dintre Bay si Mare, pt ca am vazut ca, desi sunt in acelasi complex, review-urile sunt totusi diferite.

Multumesc anticipat!

anema*AUTOR REVIEW
    [29.07.09 07:36:02]

Cred ca deosebirea o poate face cineva care a stat la ambele hoteluri. Din punctul meu de vedere singura deosebire este ca Marea este mai aproape de topoganele cu apa pt copii, in rest nu-mi pot da cu parerea...

[09.08.09 00:08:41]

Salutare

E de bine ce spui ! Pe 26 august 09 ajungem si noi, cu doi copii sub 12 ani !

Anul trecut am fost la Albena-la Laguna Beach ! A fost frumos si acolo ! Sa speram ca aici va fi si mai frumos !

sandu

[12.08.09 17:38:45]

Salut!

Impreuna cu sotia si fetita mea de 5 ani ajung si eu pe 28 acolo... M-am decis catre Mare, fiind si mai aproape de castelul cu tobogane...

Mi-am facut rezervarea direct de la Sol de pe site si am iesit mai ieftin decat cu agentiile din Romania... Sper sa nu am parte de costuri ascunse, gen taxa de statiune neinclusa etc...

Nu stiu ce vom face cu masina, dar sper sa fie bine!

Sa auzim numai de bine!

[12.08.09 22:58:04]

Ma bucur! Las ca masinile nu patesc nimic! Un coleg a fost cu Audi si s-a intors sanatos! Eu am un amarat de Matiz! Ma gandeam sa trag o fuga si la Istanbul! Pai cat a ajuns rezervarea la ei? Eu am luat prin agentie, la promotie, cu 42euro/pers, cu vedere la parc (vedere de criza)! Iti dau si link-ul daca vrei!

[13.08.09 13:07:03]

Cu toate taxele incluse am platit 602 euro.... Cand spuneam de surprize, speram sa nu ma trezesc ca tb sa mai achit acolo taxe de statiune, taxe diverse neauzite saul altele....

Pe rezervarea mea scrie ca toate taxele sunt incluse....

In fine, cu masina va fi bine....

Vin de la Iasi si nu stiu daca sa merg prin Mangalia sau cu bacul prin calarasi - silistra - dobrich...

Sfaturi imi puteti da?

Thks!

pflorin1315
    [13.08.09 13:31:05]

stefan2k9

Pentru rezervare direct pe site trebuie sa ai toata suma in cont sau e suficient sau ai doar echivalentul primei nopti? CE card ai folosit, in LEI sau EUR? Cum ai primit voucher-ul?

[14.08.09 08:50:34]

Un card AMEX - American Expres. Dar poti folosi si VISA sau MasterCrad. Nu conteaya in ce valuta este, doar tb sa poti face tranzactii speciale (de pe net, rezervari, etc.). Nu mi-au luat banii de pe card, plata se va face la receptie... Nu am primit nici un voucher, doar un e-mail de confirmare a rezervarii. Nu cred ca vor fi probleme, de foarte multe ori doar asa mi-am facut rezervarile.

Ce-i drept, e prima data cand imi cumpar asa vacanta... Sper sa nu am surprize neplacute.

Totusi, nu cred ca a fost varianta cea mai ieftina, Cineva de aici spunea de un pret mai bun printr-o agentie din Romania...

La 42 E/pers/zi pentru o familie 7 zile inseamna 588 E. Eu voi plati 602 E....

Si...nu am prea multe informatii pe acea rezervare....

[14.08.09 13:53:54]

Salutare

Iata aici link-ul cu oferta de 42euro/pers ! Criza isi spune efectul- se pare ca au lasat pretul jos din lipsa de clienti ! Asa ceva nu s-a mai intamplat pana acum, in plin sezon sa nu ai clienti si sa reduci si pretul ! Criza asta este o incercare pentru toti: cei cu hotelul sa poata rezista iar cei care au platit mai mult deja si vad reducerea sa poata rabda !

anema*, mihnea, monica05, pflorin1315, sandu_GL, stefan2k9
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Bay Resort & Aquapark: