ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.09.2011
ÎNSCRIS: 28.05.09
SEP-2011

Servicii bune la Tusan

A fost luna noastra de miere la acest hotel (2011, septembrie intre 7 si14)

Serviciile oferite sunt de o calitate buna spre medie. Se poate observa straduinta angajatilor de a oferii serviicii cat de cat de calitate.

Partile bune:

Mancare variata si ce pare proaspata, saracii se straduie (Nu ai putea sa o critici dar nici sa o lauzi);

Curat (nu iese in evidenta nici prin curatenie nici prin murdarie);

Plaja la 10m de hotel cu ponton;

Peisaj frumos de la sala unde se serveste masa, chiar pe malul marii;

Animatia, pisesele lor de teatru si spectacolele par sa fie cat de cat profesioniste. Par destul de simpatici daca cu noi au fost amabili si ne-au bagat in seama doar cand le-am dat bacsisi la final de spectacol. Organizeaza diverse chestii interesante la piscina.

Parti negative:

Poate vrei sa intri al un moment dat pe net, pregateste-te de un net praf la un pret de 8 lire 5 ore valabil 24 ore. Am intrat un pic pe mail (abia a mers) apoi m-am lipsit am zic ca mai incerc a doua zi dar cu toate ca ma incadram in cele 24 ore nu a mai mers!!! . Evident baiatul de la net "nu era acasa" si m-am lipsit de tot, senzatia e destul de naspa cand sti ca esti la "all inclusive" chiar daca stiam ca netul nu este inclus.

Poate vrei sa stai pe sejlong pe plaja... mai gandeste-te rusnacii (rusii, sau alti cocalari si cocalarese de pretutindeni) si-au pus prosoape pe toate si poti sa iti iei adio... iti raman alea sparte si ca loc... iti poti gasi direct in mare ca pe plaja nu mai ai.

Saltea care sa o pui pe sejzlong poti gasi, dar te costa 5 lire parca.

Personalul de la bar se poarte frumos in general dar cand ai impresia ca te iau la misto parca anuleaza impresia buna, par destul de frustrati saracii, si parca se bucura cand ceri ceva si nu au sau nu vor sa aiba.

Ca sa trag o concluzie la un hotel de 4 stele si cica ar fi real de 5 serviciile au fost medii (ne-am dus ca la pomul laudat) este oarecum ciudat ca fata de hotelul kustur club de vizavi la care am fost in 2008 este mult mai bine vazut chiar daca noua ne-a placut mult mai mult la kustur club. Aici pe site kustur club este vazut destul de prost. Ma asteptam la o camera mai buna, atentie ceva mai multa, chestii de genul. Se auzea ca iti fac nu stiu ce mici cadouri si mici surprize daca te duci la ei in luna de miere. Cred ca au fost sucurile din frigider pe care ne puneau sa le platim :)). Recomand acest hotel daca sunteti bunici, chiar se merita pe la 60... 70 ani. Sau inca o categorie... daca sunteti un grup de 7... 8... 9 insi (barbati de preferat) poate mai multi pusi pe bautura sa le devalizati barul cum am auzit ca au facut un grup de bulgari inainte sa venim noi :)).

A ... si era sa uit EVITATI firma de transport VILEXTUR sunt niste golani angajati pe post de sofer care se adreseaza la turisti cu "HAI BA ODATA" cum mi s-a adresat mie sau la un om batran (parul alb, chiar era cu nepotica) "HAI MA MAI REPEDE, DA-TE JOS ODATA" . Va rog publicati asta pentru ca strica si turismul turcilor romanii nostri.

Va opresc pe drum in tot felul de locuri ca de exemplu duty free DOAR CA SA PLECE EI CU SACOSILE (partea lor ca opresc acolo), si apoi fugaresc turistii ca vezi Doamne sunt in intarziere. Sper sa dea faliment VILEXTUR.

Trimis de silviu1982 in 25.09.11 22:37:47
Validat / Publicat: 25.09.11 23:14:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kustur club, kusadasi

VIZUALIZĂRI: 3534 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silviu1982); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Priveliste sala de mese, in stanga(luminile) este portul(Kusadasi)in plan indepartat(orizont) insula Samos(Grecia)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.35 EUR pe cameră

[25.09.11 23:14:09]

Partea referitoare la agentia cu care s-a desfasurat sejurul a fost editata din titlu, mentionarea agentiei aici e innaceptabila, indiferent daca e reclama pozitiva sau negativa.

BIG DADY
    [26.02.12 13:59:12]

Cu cei de la Vilextur am fost si eu anul trecut si au fost super ok., dar... nu se poate padure fara uscaturi, nu? Nu fi suparat, anul acesta vei alege mai bine, acum ai experienta. Cat mai multe concedii reusite. P. S. Pentru luna de miere as fi ales Grecia. Stima.

silviu1982AUTOR REVIEW
    [26.02.12 17:37:58]

@BIG DADY: Am fost si in grecia anul trecut cu cateva saptamani inainte sa plecam in turcia, dar am stat mai putin, un weekend. Are farmecul ei Grecia, atmosfera parca e mai frumoasa, avem si aceeasi religie printre altele: d. Dar turcii mi se par mai generosi, ca ospitalieri sunt si unii si altii.

Turcii ne-au lasat o impresie foarte buna la prima noastra iesire in alta tara, ca sa zic asa si ramasesera cateva locuri nevizitate in zona kusadasi, defapt cele mai importande

Intradevar legat de vilextur jumatate din autocarul nostru a fost multumit cealalta jumatate nemultumiti. Eram 2 tabere chiar si cu ceilalti turisti. Eu personal am asistat la niste scene care erau aiurea si daca eram muncitori si ne duceau la munca pe camp sau mai stiu eu unde. Au fost groaznici, oribili, niste badarani care culmea ne-au luat bani pentru asta, i-am platit ca sa ne ofere tratamentul asta, soferii =niste canalii ordinare care opreau sa isi ia comisioanele pe traseu la cele mai oribile locatii unde turistii erau jecmaniti si tratati ca niste fraieri. Evita Vilextur alta data ca poti sa iti strici tot concediul. Vilextur= golani.

BIG DADY, silviu1982
    Alte impresii din această RUBRICĂTusan Beach Resort: