ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2011
SEP-2011
PREȚ 35 euro ?

Das Kehlsteinhaus / Der Bunker / Eagle's Nest / Cuibul de vulturi

O experienta placuta in 'cuibul vulturului '

Nu sunt foarte multe de spus pentru ca exista un review foarte bine detaliat, insa din 2008.

As vrea sa precizez doar noile tarife, 16 euro/pers + 3 euro parcarea.

Autobuzele (6 la numar) plecau la fiecare 25 min si era destul de multa lume, inclusiv romani.

Restaurantul si terasa erau deschise, am servit o friptura si un desert la preturi rezonabile (11 euro fel principal si 3.5 desertul - tort de ciocolata), am avut surpiza sa avem un chelner casatorit cu o romanca din Buzias... asa ca Dl. vorbea si lb noastra (mai ales cand a fost de dat restul... numara bine in romana!)

Pentru mine... a fost locul unde am atins cerul cu mana!

Cel mai frumos peisaj din ce-am vazut in Europa pana acum

Trimis de elgom in 20.09.11 16:02:27
Validat / Publicat: 20.09.11 16:41:02
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elgom); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.