ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2011
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 18.09.11
SEP-2011

Un concediu placut

Deoarece hotararea de a merge in acest hotel am luat-o pe baza impresiilor de pe forumuri, doresc sa-i ajt si eu pe cei interesati sa-si formeze o parere cat mai exacta.

O sa incerc sa fiu cat mai scurta, si ca sa fiu putin mai rea decat cei care au scris inainte o sa incep prin a sublinia in primul rand ce nu mi-a placut.

Astfel pot sa va spun ca prima inpresie nu a fost cea mai buna dearece am ajuns destul de tarziu, pe la 10 seara, primirea a fost cam rece (nu cu sampanie cum fac de obicei) dar totusi ne-am cazat repede, la restaurant am mai prins doar ceva resturi si in noptea aceea ne-a mai chinuit si clima care nu prea a mers si e cam galagioasa (am mai auzit si pe altii care s-au plans de clima, ca nu functioneaza totimpul)... sincer am fost destul de speriata fiindca am dat destul de multi bani. Insa dimineata la micul dejun si dupa ce am inceput sa vizitam imprejurimile ne-am mai revenit. Despre camera mai pot sa va spun ca este comoda, curata si bine utilata, cu totate ca este cam mica pentru un hotel de 5 stele, mai ales baia care e minuscula.

La capitolul mancare, aceasta este bine gatita, cu multe salate, fucte, pui, miel, peste, rahat si baclava, insa cam aceeasi in fiecare zi, dar fiind foarte multe nu exista sa nu-ti gasesti ceva bun. Ce ma asteptam eu sa fie pe saturate, sunt fructele de mare... am mancat ceva la restaurantul pescaresc dar parca as mai fi mancat.

Bauturi sunt de toate felurile pt toate gusturile, gama cola, bere, vin, fresh de portocale la micul dejun, expesso de la bar, ... astea au fost cele bune, ... cele mai putin bune sunt icetea-urile si cafeaua de la dozatoare si ce m-a suparat pe mine cel mai tare au fost cocktailurile care le imprvizeaza si unele sunt chiar nasoale.

Personalul in mare eu l-am impartit in 2, cei de la restaurantul principal (mic dejun, pranz si cina) care cam lasa de dorit si ceilalti de la Receptie, Baruri, Curatenie, celelalte Restaurante... care sunt de la Ok la super.

Ca si oaspeti am vazut de toate nationalitatile, cei mai multi nemti, cativa rusi dar de ajuns sa-i simti ca sunt acolo (si daca nu sunt musafiri rusi atuncia sigur gasesti cate un angajat).

Am incercat si sa-l ducem pe cel mic la clubul de copii da sincer nu am avut curaj sa-l lasam cu cei de acolo.

Cam atata cu negativismele, pentru ca unele sunt compensate de frumusetea peisajului, calitatea plajei si a piscinelor care sunt foarte multe (pe cel mic nu am putut sa-l dezlipesc de topogane). Complexul fiind foarte mare, ai peste tot intimitate, sezlonguri libere, nu trebuie sa stai la coada pentru nimic... si cel mai important nu prea ai sanse sa te pictisesti, noi in 10 zile nu am reusit sa vizitam totul si sa facem tot ce se poate.

De asemenea toate cele 3 spa-uri sunt deosebite si-ti mai ocupa ceva timp.

Nu in ultimul rand specacolele din fiecare seara ne-au incantat atat pe noi cei mari cat si pe cel mic. Au o echipa de show extraordinara si un program foarte bun.

Asa ca, concediul nostru care a incept destul de nasol, s-a sfarsit bine, am reusit sa ne relaxam si sa ne distram.

Trimis de icleanugaby in 18.09.11 20:13:29
Validat / Publicat: 18.09.11 21:18:12
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2116 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (icleanugaby); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Barul de pe plaja- Dragon Bar

[18.09.11 21:18:40]

@icleanugaby: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[18.09.11 22:27:34]

Felicitari pt review!

Dar, halatul, cat e halatul... ?

icleanugabyAUTOR REVIEW
    [18.09.11 22:35:42]

......... . cred ca nu m-am prins de gluma!............. . sau care halat? ala care din greseala a ramas la mine in bagaj?

[19.09.11 14:56:27]

@icleanugaby: din cate-mi dau seama, costin68 a dorit sa te intrebe, de fapt, care a fost pretul sejurului.

Modalitatea gasita pentru a exprima aaceasta intrebare nu a fost, desigur, cea mai inspirata, insa "cunoscandu-l" (virtual, desigur, insa de multa vreme) pot sa te asigur ca nu a avut nici cea mai mica intentie de a fi rautacios sau nepoliticos.

[21.09.11 19:27:30]

Scuze, dar nebunul era cel ce intreba: "Dar halatul, cat e halatul..." adica eu eram "nebunul"...

Asa este, intrebam cat a fost pretul sejurului... am incercat si eu cu gluma... Inca o data, scuze!

Am sa fiu mai serios...

icleanugabyAUTOR REVIEW
    [21.09.11 22:46:37]

..... . nici o probleama, ma gandeam eu ca e o gluma, acu m-am dat de gol ce sa fac............... sa-mi fie rusine.

Inapoi la pret, pana la urma am iesit cam scump......... . in sensul ca pentru 1 adult am platit 1000 euro/persoana/10 zile, dar ceea ce mi-sa parut mult a fost pt copil de 3 ani... 700 euro, deci in total 2700 de euro......... . camera cu vedere la mare, si pe ca am fost tolomaca si am vrut sa platesc in lei, cred ca am platit defapt aproape 3000 de euro adica 12.000 lei.

[22.09.11 07:56:48]

Multumesc mult!

Parerea mea: cam asa merg preturile in ziua de azi.

La greci sau croati te ducea -clar- mai mult, la aceleasi conditii, de aceea am si intrebat (amical, ma vroiam eu...) pt a vedea cum stau preturile, comparativ , pt a vedea politica de pret, din diferite destinatii...

costin1968, icleanugaby
    Alte impresii din această RUBRICĂKamelya Fulya Hotel [Evrenseki]: