ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011
ÎNSCRIS: 02.07.11
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

Concediu de relaxare

Un hotel excelent, te poti relaxa fara probleme intr-o atmosfera cu adevarat placuta. Orice asemanare cu litoralul nostru este pur intamplatoare.

Camera de dimensiuni normale, foarte curata si bine accesorizata (dulap mare si cu lumina, lumina pe balcon). Baie la fel, cu toate cele necesare (inclusiv papuci, betisoare de urechi).

Restaurantul principal suficient de spatios, se gaseau usor mese la orice ora, intervale mari in care se serveau mesele. Personal suficient, schimbau fetele de masa dupa fiecare. Feluri de mancare arhi-suficente, fara "reciclare" de la o masa la alta.

Piscina principala mare, curata, se gaseau locuri pana la ore rezonabile dimineata (10:00). Doua baruri la piscina principala, dintre care la unul se putea lua si masa de pranz sau dupa-masa se serveau gustari si dulciuri.

Plaja cu nisip destul de fin, curata, marea foarte sarata si destul de adanca. Gradina interesanta, cu multe plante (inclusiv bonsai) si flori, cu hamace pentru cine dorea. Terenuri de sport (tenis, baschet, fotbal).

Si acum iata cum am vazut eu "problemele" descrise anterior de alti turisti:

- curatenia in camera - se facea zilnic (inclusiv deja banala faza cu animalute din cearsafuri), schimbatul prosoapelor la fel, zilnic;

- aerul conditionat in camera - fara probleme;

- netul in camera - merge rezonabil, se poate face voice/videocall pe mess in conditii bune;

- wiskey (Jim Beam, Ballantines, VAT69) la bar am baut cerand frumos, n-a fost nevoie sa ma cert cu nimeni pentru asta;

- freshul de portocale - nu e ascuns in bucatarie, doar trebuie sa spui chelnerului ca vrei asa ceva. Proportia de apa adaugata n-am putut-o stabili, pot spune doar ca era bun;

- spectacolele de seara - excelente, cu trupe de streetdance, acrobati din China, Ucraina, Rusia, dansatoare brazilence, ansambluri din Turcia, formatii live etc. In seara tuceasca au fost artificii pe ponton, discoteca in fiecare seara;

- mancarea dimineata - toate felurile, inclusiv hulita fasole boabe, pe care englezii, care nu sunt asa rafinati ca noi romanii, o mananca cu succes;

- angajatii sunt serviabili si isi fac treaba din plin, stiu engleza cat sa inteleaga cam ce vrei, nu sunt recomandati pentru discutii mai savante;

- pisicile - exista (bineinteles nu sute), nu sunt agasante, nu mi-au mancat din farfurie, nu m-au dat jos de pe sezlong, daca nu vrei, nu le bagi in seama;

Concluzie: un hotel foarte bun, pe care il recomand. As reveni cu placere, dar prefer sa vad locuri noi.

Desigur ca exista hoteluri cu servicii mai bune, dar de la un anumit nivel incolo mi se pare ca tine de detalii, pentru care bineinteles ca si platesti un pret corespunzator.

Trimis de plimbarescu in 16.08.11 16:17:52
Validat / Publicat: 16.08.11 17:00:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2353 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (plimbarescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 81.00 EUR pe cameră

gioko
    [17.08.11 12:02:30]

O descriere pe care o gesesc realista si completa din toate punctele de vedere.

Ma bucur ca v-ati simtit bine si ca nu v-ati pierdut timpul contabilizand pliurile necalcate de la cearsafuri sau marimea bananelor.

Apreciez ca util reviewul tau si am regretul ca nu am reusit sa ne potrivim perioadele si sa ne fi intalnit acolo (si eu am un baiat in varsta de aproape 12 ani, dornic de prietenii) pt. ca in mod sigur ne-am fi simtit bine cu totii.

Sper sa vin si eu cu acelasi gen de impresii de acolo... pe care sa vi le impartasesc. Sa auzim de bine...

plimbarescuAUTOR REVIEW
    [17.08.11 15:01:50]

Sigur te vei simti bine, o recomandare ar fi sa incerci sa eviti camerele de pe latura stanga (cu Limak), latura dreapta fiind mai linistita.

gioko
    [19.08.11 08:42:42]

Multumesc pentru informatie, insa chestiunea la mine este ca am camera cu vedere land view, nu see view si chiar ma gandeam daca merge sa dau diferenta la receptie pentru o camera cu vedere la mare... poate vor fi de acord.

Oricum, foarte utila informatia.

gioko, plimbarescu
    Alte impresii din această RUBRICĂConcorde DeLuxe Resort & Spa: