ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2011
    DIN: Drobeta Turnu Severin
    ÎNSCRIS: 04.08.10
    JUL-2011

Antalya, rasfatul meu...

Iata ca am ajuns si in Antalya!

De 10 ani ma tot ,,chinui" sa ajung acolo si... culmea, era cat pe ce sa nu ajung nici anul acesta!

Doritoare de vacante exotice si indepartate, m-am tot plimbat prin lumea intreaga, fara sa-mi treca prin cap ca... rasfatul absolut este doar la 1h, 30 de zbor.

Noroc cu scumpa mea prietena care, pe ultima suta de metri, m-a convins sa merg cu ei.

Deci, iata-ma in drum spre Turcia, directia Antalya, la Delphin Palace.

Prima impresie... socanta! Un aeroport imens, trafic nebunesc, insa totul ,,pe tava" oferit de operatorul de turism - super, super profi!

Ne-au asteptat, ne-au dat primele informatii si... ne-au ,,debarcat" la hotel.

My Good! Sau... Alaaah! Un gigant de hotel ne-a intampinat, cald, primitor, opulent si familiar! Cazarea s-a facut imediat si desi la 13,00 decolasem de pe Otopeni, in dupa-amiaza aceleiasi zile eram deja pe plaja.

Nu-mi venea sa cred cat de... zapacita am putut sa fiu! Sa fug atatia ani de ceea ce acum numesc ,,Vacanta rasfatului absolut"!

Hotelul este absolut superb, serviciile oferite sunt la cel mai inalt nivel posibil!

Iata-ne pe toti 5, un ,,efendi" si 4 ,,cadane" incantati, exuberanti si dornici sa ne bucuram la maxim de toate minunatiile pe care le descopeream la tot pasul. Piscine imense, o gradina care rivalizeaza cu oricare alta din cele mai exotice locuri, o plaja superba, apa splendida, parc de distractii, terase cu muzica live, un amfiteatru in care ne-am bucurat in fiecare seara de prestatiile unor trupe extrem de profesioniste, jocuri de artificii, baie in spuma pe plaja...

Sa va spun ca am avut super all inclusive?

Nu va bucurati... toti am pierdut cateva kg, atata mancare si bautura 24 din 24 a fost mult peste puterile noastre!

Excursii am facut doua, la Pamukkale - muntele de calcar si la Kekova - o croaziera de neuitat! . Totul - foarte bine organizat de operatorul de turism, nu am avut nici cel mai mic inconvenient, iar locurile vizitate au fost incredibile.

Cireasa de pe tort!

Prietena mea ne-a spus ca a citit pe net ca in hotel lucreaza doua romance - mama si fiica.

Surpriza maxima a fost cand le-am cunoscut... erau chiar din orasul nostru, asa ca, in loc de 5 olteni, ne-m facut 7!

Liliana si Diana - doua scumpe!

Liliana ne-a abordat in cea de-a doua zi a sejurului. Ne-a auzit vorbind romaneste si... imediat ne-a pus sa ,,scormonim" si sa-i spunem ce nu ne place in hotel!

Cumplit!

Ce sa spui ca nu-ti place in Delphin Palace?

Oricat ne-am chinuit... nu ne-a iesit nimic!

Si insist sa va spun ca toti suntem destul de... pretentiosi...

Liliana - o romanca si jumatate! Am fost extrem de incantati sa cunoastem ,,unul de-al nostru" care a reusit acolo!

Daca v-am convins sa mergeti la Delphin Palace, cautati-o pe Liliana! Lucreaza la Biroul de informatii al hotelului, este super profesionista, volubila, dulce si... ii iubeste pe toti romanii care ajung acolo! Fiica ei Diana lucreaza la receptie, este un copil minunat si responsabil la doar... 17 ani!

Le imbratisez cu drag in numele trupei mele de exceptie!

Ne-am intors fericiti, a fost o vacanta superba, ne-am rasfatat si distrat la maxim!

Oricand vom mai avea ocazia, ne vom reintoarce cu mare placere!

Multumim Antalya, multumim Delphin Palace!

Pentru noi sunteti cei mai buni!

Trimis de eduardradupaul* in 08.08.11 17:31:43
    Validat / Publicat: 08.08.11 21:03:56
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2764 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eduardradupaul*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Receptia hotelului

[08.08.11 21:01:55]

Mutat la rubrica "Delphin Palace DeLuxe Collection" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

cathzel
    [09.08.11 09:49:36]

Cum adica ati pierdut cateva kg??? Este imposibil, eu am pus vreo 4 in 7 zile, fara sa ma abtin de la nimic. Era si foarte greu sa te abtii de la bunatatile de acolo...

[09.08.11 12:40:32]

Noi nu ne-am luat super all inclusive ca sa luam kg in plus... ci doar ca sa fie ,,ca acasa ,,...comod, lejer, variat...

Nu te supara pe mine, dar ma enerveaza cumplit cei care spun ca s-au ingrasat la all inclusive!

All inclusive, super all inclusive il iei pt comoditate, nu pt a te indopa !

istokr
    [09.08.11 13:16:45]

Felicitari pentru modificarea facuta. strica tot ce ai scris frumos in review.

[09.08.11 14:27:09]

Intotdeauna cand esti sincer si direct... deranjezi...

[...]

[09.08.11 14:43:23]

@eduardradupaul: confuzi exprimarea directa, dar civilizata, cu cea "din topor", lipsita de orice tact, ce deranjeaza justificat pe oricine.

Avertisment petru portiunea deplasata, nelalocul ei (editata intre timp) din ecoul de mai sus. Sper ca pe viitor sa-ti cantatesti mai cu grija si cu civilitate exprimarile, pentru a evita suportarea unor consecinte mai aspre.

istokr
    [09.08.11 14:47:47]

Nu sinceritatea deranjeaja, ci cuvintele folosite.

lidiadanaila
    [09.08.11 17:09:52]

Da, ma rog, sa revenim la hotel, ai facut cea mai buna alegere mergind la delphin [ eu sunt fan], am fost aici acum trei ani si peste o saptamina vom merge la delphin botanik. Nu toate hotelurile de 5 stele din turcia au astfel de servicii ca in lantul delphin, deci, o alegere foarte inspirata. Vacante reusite pe mai departe, cit despre ultra all inclusive, fiecare maninca cit si cum vrea, eu de exemplu fac cure de ingrasare avind 50kg in total, si la aceste hoteluri nu ma abtin de la nimic!!... insa sa nu uitam ca pe unii ii ingrasa insasi concediu, relaxarea, lipsa grijilor, si nu neaparat indoparea, de acord??

[10.08.11 10:09:27]

D-le administrator, sunt oricum, in niciun caz cum apreciati dvs.

Asa ca, multumesc pentru ,,atentia ,,acordata.

Va rog sa-mi stergeti toate review-rile de pe site-ul dvs, exprimarile ,,din topor ,,sunt neavenite in orice circumstante.

Dupa cum ar fi trebuit sa va fi dat seama, am scris doar din placere si din pasiunea imensa pe care o am fata de calatorii, nu m-a interesat niciodata cate puncte am, ce tip de membru sunt, sau ce premii si reduceri acordati.

Prin urmare... nicio suparare.

Succes in continuare!

[10.08.11 10:13:28]

@eduardradupaul: am luat nota de solicitarea ta; ea este respinsa (vezi si "Termenii si conditiile de folosire a site-ului")

[10.08.11 10:49:54]

OK adm!

Am citit ,,Termenii si conditiile de folosire a site-ului ,,... totul este cu ,,... webmaster POATE... ,,.

Altfel zis, din punctul meu de vedere - si tinand cont de ultimul dvs raspuns, consider ca ne-am rezolvat amiabil micile neintelegeri legate de limbajul meu ,,colorat ,,.

Cu respect!

sagitarius*
    [16.10.12 16:18:07]

@eduardradupaul:

Foarte frumos relatat!!!

De mai multi ani dorim sa mergem in Antalya... e si greu sa te poti hotari, de aceea am citit postarile de pe aici...

Cu cine ati efectuat excursia, cu ce operator?

Ma intereseaza excursia la Pamukale...

Pacat de discutiile ulterioare...

balasa violeta
    [16.10.12 18:40:04]

@eduardradupaul: nu trebuie sa fie cu suparare! Am gresit si eu intr-un review scris imediat dupa Paste, petrecut in Bulgaria. Am spus ca noi suntem "romini" si in nici-un caz "romani". Am facut-o intentionat, am vrut sa corijez unele apucaturi si am gresit! Mi-am luat-o, m-am suparat dar meritam! Ai gresit si tu... stii doar ca suntem gurmanzi! Deci lasa supararea si pune-te pe scris ca ai ce povesti Slava Domnului!

balasa violeta, cathzel, eduardradupaul*, lidiadanaila, sagitarius*
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Palace Resort: