ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2011
ÎNSCRIS: 05.08.11
SEP-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 9 luni

Am fost multumiti...

Imi pare rau ca nu am postat mai demult acest review pentru a putea fi de folos si altora...

Pot sa va spun ca initial am vrut sa mergem la Astera, insa pe cand sa plecam am fost anuntati ca s-a efectuat un over-booking si ca ne plaseaza daca suntem de acord la Arabella. Nu ne-a prea incatat ideea pentru ca stiam ca avem de platit 10 euro pe zi parcarea si nu aveam nici incluse la plaja sezlongurile si umbrelutele.

Cand am ajuns ne-am parcat masina in parcarea hotelului, insa ni s-a spus la receptie, de catre o domnisoara amabila, ca putem parca la jumatate de pret la hotelul de langa, ceea ce am si facut (fara a avea vreo supriza, ba inca una placuta ca am platit 7 zile si am stat 8 si nimeni nu a zis nimic).

Per ansamblu a fost totul ok. Servicii mult mai bune ca la noi, dar bineinteles nu ca la turci. Cei ce ii compara fac o mare greseala (se stie prea bine ca turcii au cel mai bun sistem AI sau UAI).

Camera f spatioasa, la fel si baia, curate amandoua. Balcon ok ca si marime, cu masuta si 2 scaune din plastic. Minibar cu apa plata, bere si suculete cam de calitatea celor Adria de la noi, schimbate zilnic. Lenjeria patului nu ne-a schimbat-o decat o data pe sejur (punct in minus), prosoapele zilnic, daca le lasai pe jos.

Mancarea diversificata, aveai de unde alege, insa stateau mai prost la capitolul prajituri (cam sintetice, cremoase, gen budinci si toate cam acelasi gen). Fructe, erau, dar nu foarte multe, nici ca feluri, nici ca si cantitate.

Uneori erau probleme cu mesele, adica se gasea mai greu o masa libera la anumite ora si seara in special.

Ce nu mi-a placut e mancarea de la snack-bar, cam slabutza ca si varietate si la gust cam lasa de dorit (hamburgerii, cheeseburgerii si hot-dog-urile). Inghetata se servea numai dupamasa (nu mai tin minte exact ora, intre 3 si 5 parca) 2-3 sortimente, marca Algida.

Piscinele... nu prea am stat in ele ca era cam rece apa si avand si copilas asa micutz, le-am cam evitat. Cea interioara e mai calda.

Plaja a fost curata, fara murdarii sau scoci. Apa fara alge, dar destul de rece. Am stat pe prosop, pe o portiune cam ingusta si cam inghesuiti, caci sezlogurile si umbrelutele erau scumpe si aproape nimeni nu statea pe ele.

Animatia pentru copii bunicica, pentru adulti destul de slabuta. Noi ne-am distrat la asa zisa disco, mai mult de ceilalti (unii erau tare amuzanti dupa cateva bauturi consumate;))).

In concluzie, am fost multumiti de serviciile bulgarilor si de la hotel si de statiune. Anul acesta mergem iar, dar la Astera de data acesta. Vom posta impresiile cand ne intoarcem.

Trimis de ligiapall in 05.08.11 19:14:46
Validat / Publicat: 05.08.11 20:17:35
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2048 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ligiapall); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Arabella Hotel: