ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2020
2 AD. + 2 COPII -- v: 6-8

AUTORUL NU ar recomanda

Grifid Arabella Hotel4

[...] de 4* UAI

Ca sa ne intelegem de la inceput! Sunt 2 tipuri de turisti care merg la 4-5*: cei carora le place mancarea multa indiferent de calitatea ei, braveaza in general ptr ca nu-i asa? Au ajuns in strainatate pe bani multi la UAI..., prefera sa manance pranzul pe plaja si in general au o boxa portabila unde asculta muzica de etnie. Din a 2-a categorie, cea pe care nu o detaliez imi place sa cred ca fac si eu parte si chiar stiu pe ce parte se intra in apa la bulgari.

Postarea mea se refera la calitatea turistilor mai mult... nu vreau sa jignesc pe nimeni si incerc sa fiu cat mai politicos cu conationalii mei... dar sincer nu credeam ca o sa ajung la Caminul Cultural... fiecare traieste unde poate si castiga cat il duce capul... asta daca exista inteligenta educatie si bun simt... in acest hotel nu o sa gasiti asa ceva din partea turistilor... in 95% romani sau rromi ca sa ma exprim corect

despre SERVICII

Personal necalificat, doamna de la salate mai ca ma injura zilnic si nu intelegea de ce as vrea sa manc doar salata, mancarea este repreparata cu exceptia restaurantelor cu specific bulgaresc asiatic... sper ca diseara o sa mananc relativ ok la italian.

Acu 2 zile o chelnerita a scapat ditamai muntele de farfurii in ceafa mea, eu stand jos pe scaun si savurand nimic am crezut initial ca o sa spuna un celebru sorry... pe bune? Nici vorba... m-am ridicat sa ma scutur de resturile alimentare si crezi? Femeia nimic... trec peste moment...

alt moment... pepsi la sticla? Dozator prietene ca merge la romani, berea? Sampon... poti sa bei cata vrei daca nu te deranjeaza apa colorata galbui,

am 2 copii care au mancat o saptamana cartofi prajiti si oua fierte...

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am platit 70€ ptr sea view si am vazut toate balcoanele hotelului, camera spatioasa, de obicei uita sa iti umple frigiderul dimineata, curatenie

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea este refolosita repreparata rearanjata si in general daca iti doresti salata chelnerita iti spune ca poti comanda si altceva nu doar branza sau salata

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Daca nu te trezesti la 5.30 sa alergi ca nebunu pe plaja sa prinzi sezlong gasesti locuri departe de mare, salvamarii au grija sa puna ei proasoape pe sezlonguri care ulterior sunt inchirate turistilor cu 2 leva sezlongul 2 leva umbrela,

ieri la pranz 2 doamne trecute de 45 efectiv s-au batut pe plaja ptr un sezlong... ironia facea ca sotul doamnei din Olt sa fie de fata... probabil nu mancase prea mult toata viata asa ca a invins Moldova, asta in timp ce micul grup format din pensionari francezi aflat in apropiere nu stia pe unde sa fuga... probabil ca o sa devina virala secventa daca cineva a fost inspirat...

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Dimineata pe la 9:30 cand lumea mananca 3 fete dau din maini si danseaza pe scena ptr programul de inviorare... 3-5 minute

Seara incepe distractia intre 21-23, se chinuie niste domni sa cante dar nu prea le iese, in rest fiecare se distreaza in grupulete la masa cu ce poate sa bea

Piscina este mare si frumoasa cu faianta frumoasa si colorata dar mica si aglomerata, personalul acreditat in a face curatenie dimineata cam arunca mizeria in piscina care este absorbita de pompe ulterior devenind curata, turistii mult prea multi inghesuiti ca la strand pe sezlonguri

Trimis de stoidan in 23.08.20 08:19:46
Validat / Publicat: 23.08.20 12:11:19
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stoidan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Mica afacere a salvamarilor, 2 leva sezlongul 2 leva umbrela

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [23.08.20 12:11:00] »

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =100717&hid=947.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​

stoidanscris / TELEFON [23.08.20 14:28:39] »

@webmasterX: Va multumesc ptr intelegere... o sa incerc pana maine sa fac putin pe video-jurnalistul de serviciu in speranta ca cei care citesc postarea mea nu considera ca sunt vreun snob arogant cu pretentii prea mari

cris1982scris / TELEFON [23.08.20 16:34:04] »

@stoidan

ieri la pranz 2 doamne trecute de 45 efectiv s-au batut pe plaja ptr un sezlong... ironia facea ca sotul doamnei din Olt sa fie de fata... probabil nu mancase prea mult toata viata asa ca a invins Moldova... Noaptea in schimb bubuie Salam de vis-a-vis si chiar daca nu iti plac manelele o sa invatati sigur 3-4 hituri... cel putin pana la 3 noaptea

Credeați că dacă mergeți la bulgari n-o să aveți parte de așa ceva? ​

​Adevărul este că și eu credeam că asemenea faze din partea turiștilor se pot întâmplă doar la Eforie...

stoidanscris / TELEFON [24.08.20 06:16:07] »

Va multumesc ptr intelegere... o sa incerc pana maine sa fac putin pe video-jurnalistul de serviciu in speranta ca cei care citesc postarea mea nu considera ca sunt vreun snob arogant cu pretentii prea mari @webmasterX:

cris1982, stoidan