ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2023
2 AD. + 3 COPII -- v: 10,8,3
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Grifid Arabella - un concediu foarte reușit

Salutare dragi prieteni! Anul acesta am decis sa petrecem concediul tot în Bulgaria, am lăsat Albena în urma și am mers la următoarea, Nisipurile de Aur! Aici am ales doar pe baza recomandărilor agentului de turism și a recenziilor hotelul Grifid Arabella!

Am ajuns cu bine la hotel unde băiatul de la recepție ne-a rugat să-l lăsăm să ne ducă bagajele în cameră că e jobul lui, ok! Ne-au cazat în 10 minute, am primit cartelele pentru camera și cele pentru prosoape! Mulți francezi, aveau grupuri de peste 100 de persoane, nemți, polonezi, cehi, maghiari și nu mulți romani!

Recepția frumoasă, împărțită cu un partener din Franța! Am avut un apartament la etajul 2 spre plajă, dar eram umbrit de un alt hotel și copaci! Am spus gata, merg la recepție să-mi dea alta camera, plătise una superioară, nu la etajul 2! Noaptea sfetnic bun, muzica de la terase era foarte zgomotoasă m-a făcut imediat sa ma răzgândesc cu solicitarea! Niște prieteni din același hotel cu fata spre terase și la etajul 4 aveau concert pana la 4 dimineață! Camerele frumoase, spațioase, cu 2 băi, în una aveai toaleta în alta cadă ????!

Personalul foarte atent cu turiștii, pictura pe fata pentru copii, programe distractive, jocuri, seara discotecă, karaoke, abia am putut să-i scoatem 2 seri prin stațiune! Într-adevăr o stațiune foarte zgomotoasă, agitată!

Mâncarea, excepțională! În centru aveau stand pentru bebe cu lapte praf de toate vârstele, mâncare sterila la borcănele, tot ce doreai! Mâncare vegană, lapte de orez, migdale, carne de miel, iepure, porc, curcan, pui! Toate grătarele erau pe plită, nu pe grill! Foarte multe antreuri, tot felul de combinații la pahare, foarte aspectuoase de piureuri din legume, sufleuri frumos colorate si aspectuoase! Te conduceau la masă personalul hotelului unde îți puneau un cartonaș cu ocupat sau găseai cartonașul ca e liber și te poți așeza!

Băuturi de import cât doreai, berea autohtonă dar ok, oricum eu nu sunt mare specialist!

Dimineața pe lângă tot de se putea, cereale, mezeluri, lactate, aveau multe smoothie din fructe, o limonadă cu apa și felii de portocala, menta sau lămâie neîndulcit! În centru restaurantului îți pregătea omleta cu diverse :ceapa verde, ciuperci, ardei, brânzeturi, etc!

La amiaz în alta locație se pregătea shaorma, hamburgeri, hot dog!

Pizza, paella era prezente proaspăt gătite în fiecare seara! Puteai sa îți faci rezervare la cele 3 restaurante ala carte, asiatic, italian sau bulgar pentru o cină rezervată! Am vizitata doar cel asiatic, mâncare gustoasă, interesantă! Orice pretențios avea de toate din belșug, doar s nu fi un negativist convins!

Curățenia se făcea zilnic în camera cu schimbarea de prosoape sau lenjerie dacă era cazul, dar vedeau că au fost pe acolo!

Un mare plus a fost piscina interioară, mare spațioasă și încălzită! Minunat pentru o zi ploioasă!

Extrem de atenți cu francezii în special ceea ce a ridicat foarte mult calitatea serviciilor, aveau 2 sau 3 persoane care animau atmosfera toată ziua pentru grupup de francezi!

Mie și familiei ne-a plăcut foarte mult, ne-au făcut sa ne simțim bine, serviciile foarte bune, mâncare, pizza, shaorma excelente!

Apa la cele 2 piscine curată, șezlonguri suficiente și toate cu umbrela și saltea, atât pe plaja cât și la piscina!

Parcarea puțin scumpa, 300 RON dar mașina la umbra și păzită!

Va recomand tuturor celor care alegeți acest hotel s-o faceți fără emoții! Cred ca poate dacă cauți prin camera un gram de praf sau o imperfecțiune vei găsi, dar nu uita ca ești în vacanță sa te bucuri de timp, mâncare, bautură și familie NU sa cauți defecte!

Trimis de dyna21 in 23.08.23 20:44:04
Validat / Publicat: 23.08.23 21:44:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 745 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dyna21); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 baia mica

[23.08.23 23:53:33]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

dyna21
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Arabella Hotel: