ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2011
ÎNSCRIS: 29.06.11
MAR-2009

Foarte bine pozitonat

Am stat la acest hotel deja de 3 ori, de fiecare data cand am plecat in unul din circuitele noastre prin Europa si era prima oprire de la iesirea din tara.

Pozitia este foarte buna pentru cei ce tranziteaza Budapesta, pentru ca se afla chiar pe drumul de Viena, imediat dupa traversarea Dunarii in Buda, spre M1, dar si pentru cine doreste sa viziteze Budapesta pentru ca este la cateva minute de mers pe jos de centru

Prima data am avut o camera deluxe, care este de fapt un studio foarte spatios si placut, dotat inclusiv cu bucatarie utilata cu farfurii, cani, tacamuri, chiar cratite, utile daca cineva chiar are chef sa gateasca in vacanta sau daca exista cineva nemultumit de mancarea ungureasca :) Prietena noastra a stat intr-o camera standard, dar in afara de mobila mai putin eleganta, nu mi s-a parut cu nimic mai prejos fata de cea deluxe. Asa ca la a doua vizita am cerut o camera standard, dar, fiind deja in baza lor de date, ne-au oferit camera deluxe la acelasi pret (diferenta fiind de aprox 10 euro). La fel s-a intamplat si a 3-a oara cand ne-am cazat la acest hotel.

La receptie lucreaza un baiat care vorbeste destul de bine romaneste, noi l-am intalnit de fiecare data. ne-a dat harta orasului pe care a insemnat obiectivele turistice si ne-a dat codul de intrare cu masina in centrul istoric, pentru ca acolo sunt bariere, iar acest cod se schimba zilnic.

Mi-a placut parcarea hotelului, in curtea interioara, este monitorizata video si este ca o fortareata, deci nu mi-am facut griji

Recomand micul-dejun, este bufet suedez si mancarea este foarte buna, gustoasa si consistenta inainte de plecarea la drum, iar cafeaua la fel, foarte buna de fiecare data.

Dupa cum spuneam, centrul orasului este foarte aproape, primii 50 m au fost mai dificili pentru ca noi am luat-o pe langa drum si de-abia apoi am taiat-o printr-un parc foarte frumos si ingrijit si am ajuns pana jos la podul cu lei

Intr-adevar, hotelul este putin zgomotos, noi am avut mereu camere spre calea ferata sau spre drumul european, dar nu ne-a deranjat acest lucru iar cu geamurile inchise aproape ca nu se aude nimic de afara

Pentru a ajunge la parcare, fie cea interioara, fie pe trotuar, trebuie sa o luati pe prima strada in dreapta inainte de a ajunge la hotel, apoi tot dreapta, pentru ca este sens unic

Preturile difera in functie de sezon, de ex in martie intre 40-50 euro iar in august intre 65-75. Rezervarea din timp inseamna o reducere. Oricum, hotelul este foarte convenabil si ca pret si ca locatie si il recoman cu incredere.

Trimis de marian gabriel in 23.07.11 03:55:12
Validat / Publicat: 23.07.11 08:58:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Ibis Aero, Ibis Vaci Ut

VIZUALIZĂRI: 1821 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marian gabriel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 41.30 EUR pe cameră

[23.07.11 09:01:42]

@marian gabriel

Apropo de pozitionarea foarte buna a hotelului, am introdus coordonatele GPS ale acestuia in caseta tehnica, rezultand urmatoarea pozitionare pe harta click aici. Arunca, te rog o privire si spune-ne daca-i ok.

Multumesc.

marian gabrielAUTOR REVIEW
    [24.07.11 03:00:15]

Nu este acolo hotelul desi strada are acelasi nume

vezi foto

sau vezi coordonatele care apareau pe google earth cand am apropiat deasupra hotelului (47.48888868229964, 19.03153896331787)

[24.07.11 07:22:47]

Am introdus coordonatele GPS date de tine mai sus, in caseta tehnica, rezultand urmatoarea pozitionare pe harta click aici. Arunca, te rog o privire si spune-ne daca-i ok.

Multumesc.

marian gabriel