ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.05.2009
    ÎNSCRIS: 16.05.09
    JUN-2008
    [?] AD. + 1 COPII

Extrem de nemulțumit

Certitudinea ca cineva iti ia din bani fara sa poti face ceva

La inceput prima impresie a fost super. Apoi nu a mai fost chiar super. Chiar atunci aniversau x ani de la inceputuri. Atita lauda n-am mai vazut decit la CEAUSESCU. "Suntem buni, chiar buni, atiiiita de buni. Chiar nu ne vede nimeni". Mai bine nu-i vedeam...

Mincarea - aceasi in fiecare zi, daca ieseam din camera tot curentul (era cheia care se scotea din lacat) se oprea si bauturile reci din minibar deveneau calde in 2 ore. Un cola la doza in camera 2,5 Euro, la butic (la 3 km) 0,7 Euro. Verificarea in camera se facea 2 zile. Un suc lipsa bani jos.

Dar culmea nesimtirii a fost in ziua a 4-a, cind salamul de la mic dejun avea o culoare dulce-verzuie, incit mi-a fost greata.

Preturile la masa de prinz usturau pur si simplu.

Privelistea era OK vremea buna, plaja cu pietre, apa marii la cca 1m avea cam doi adincime, iar curentii destul de puternici, curatenia OK dar mincarea NASPA, NASPA, NASPA... ... ... NASPA.

Am facut un calcul simplu. Masa de prinz pentru 2 adulti si un copil a costat mai mult decit cazarea cu demipensiune: 680 euro versus 700 masa prinz.

Mai era varianta sa maninci a la carte, dar tot la restaurantele lor... la niste preturi sanatoase: un peste de cca 400gr + 3 portii cartofi prajiti + 2 salate + 2 sucuri (0,25l) = 125 euro. Si flamind si cu banii luati.

Pe toata durata excursiei in Grecia tot timpul am avut aceasi impresie care s-a transformat in certitudine "cineva imi umbla la portofel dupa bani" si daca nu-i dau de buna voie, isi ia singur.

Dupa experienta de aici si din Grecia am jurat sa nu mai pun niciodata piciorul in Grecia. Never. A fost cam un altfel de Mamaia.

"Veniti mei voi la Gretia si noi tepuim la voi, mei fraierilor"

Trimis de meme* in 16.05.09 22:44:24

VIZUALIZĂRI: 3952 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (meme*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

mirelab
    [16.05.09 23:00:05]

Ar fi mare pacat sa nu ajungeti pe o insula in Grecia dupa o experienta neplacuta in Halkidiki. Data viitoare incercati sa va cazati intr-o vila cu cateva camere si sa mancati de fiecare data la taverne micute: cu cat afacearea este mai mica cu atat grecul va fi mai dragut cu turistul. Stiti cum se spune: niciodata sa nu spui niciodata. Concedii placute!!

meme*AUTOR REVIEW
    [28.01.10 22:22:36]

Mirelab

Buna Seara!

Scuze dar nu am vazut ecoul tau. A fost prima si ultima data cind mai merg in Grecia. Fiecare are o optiune. Stiu ca au peisaje suberbe si poate nu toti oameni sunt ca ce de la hotelul de mai sus dar nu mai vreau sa am parte de "aventuri " si nervi in concediu

Cea ce am scris a reflectat exact cea ce am simtit insa poate nu la fel de indignat ca si atunci cind m-am intors in tara.

Trecind peste laudele lor de 2 bani, nu este permis sa te joci cu nervii turistilor si pe banii lor. Lor nu le pasa 2 mil de oameni vin in fiecare an la ei.

Pe calduri de 36 C si mai mari era imposibil sa bei ceva rece din camera, frigiderul era deconectat (economie de curent) iar daca totusi cineva desfacea o doza de suc (cald) in citeva ore venea cel responsabil cu reumplerea si te taxa cu 2, 5 Euro

> masa, nu era ceva normal ci total anormal felii de salam de calitate inferioara "bombat pe lateral cu o culoare usor turcoaz-verziu semn ca era inca in garantie"

> toti turistii se bateau pe 2 pepeni facuti felii de parca era concursul "cine fuge mai repede sau are pile cistiga"

Iar referitor la insule acolo sunt convins ca jecmaneala e mai crunta si reproduc

>Chelner O bere 6 euro

>Turist Asa scump

>C Nu-ti convine du-te pe continent

In rest numai de bine. Am postat impresiile pentru ca un alt turist sa stie si sa nu se mai insele asa cum am patit eu. Daca un singur turist a citit si si-a luat masuri sunt multumit.

meme*, mirelab
    Alte impresii din această RUBRICĂAlexander The Great [Kriopigi]: