ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2011
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: -2 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un concediu frumos!

Am ajuns la hotel pe la ora 15, l-am gasit cam greu deoarece statiunea este impadurita si desi am mai trecut o data prin fata hotelului nu gaseam parcarea (care defapt e cam mica pentru cate masini erau acolo). Drumul a fost lung si obositor, am iesit din Rominia prin Vama Veche, iar in Bulgaria drumul e plin de denivelari si restrictii de viteza (marea majoritate de 40 km/ora), iar indicatoarele catre statiuni sunt f putine. La receptie am rezolvat repede cu bratarile, am cerut camere alaturate (fiind 4 familii) si am fost condusi catre camere. Aici am avut parte de o surpriza neplacuta pentru ca ne-au dus in Hotelul Magnolia Standard (Garden se numeste defapt) desi pe vouchere era specificat ca platisem pentru Magnolia Lux. Pentru ca nu am acceptat sa ne cazam acolo si ne-am intors la receptie si-au cerut scuze pentru greseala (care cu siguranta a fost intentionata pentru ca au patit-o si altii) si ne-au dat 4 camere la parter in corpul Magnolia Lux.

Camera era curata, la fel si baia, prosoapele si lenjeria, mobilierul nou. Erau doua paturi de o persoana care se puteau lipi si o canapea extensibila. La inceput era un aer inchis, dar a disparut dupa ce am aerisit. Curatenie se facea zilnic, mai exact se schimbau prosoapele si se strergea pe jos in baie, iar daca voiai mai mult trebuia sa dai o "atentie" cameristei. Lenjeria s-a schimbat o singura data in 8 zile si atunci doar cersaful de pat. Deoarece camera era la parter aveam zilnic furnicute si alte insecte.

Piscina este f mare si curata, la baruri gasesti cam tot ce doresti de bout, inghetata si ceva mancare. Singura nemultumire a fost ca piscina se inchidea la ora 18. Restaurantul de asemenea f mare si mancarea buna si multa, ai de unde alege, dulciuri bune, fructe, sucuri, ceaiuri.

Nu au existat seri tematice asa cum este prezentat pe site-ul hotelului, iar barbeque a fost o singura data pe saptamana (doar sambata seara), nu de doua ori.

Plaja este mare, curata dar putin cam departe de hotel, este autobuz gratuit din 30 in 30 de minute care duce la plaja. Desi de la agentie ni s-a spus ca avem bar all inclusive pe plaja, nu exista! In apa marii erau niste insecte care piscau, din cauza carora nu prea am facut baie.

Statiunea este foarte linistita, recomandata familiilor cu copii si celor care doresc sa se relaxeze, este impadurita asemeni unei statiuni montane. Exista si trenulete care fac turul statiunii, contra cost.

In concluzie piscina si restaurantul merita cele 3 stele, dar cazarea maxim2 stele. Cu alta ocazie vom alege un hotel mai aproape de plaja. Parerea mea este ca litoralul bulgaresc este mult superior celui romanesc din toate punctele de vedere si acest concediu a meritat toti banii.

Pentru cei care urmeaza sa petreaca concediul la acest hotel e bine sa fiti atenti unde va cazeaza, pentru ca cei de la receptie incearca sa va duca in corpul Magnolia Garden, chiar daca ati platit pentru Magnolia Lux (diferenta e cam de 60 euro/pe sejur), au facut acest lucru cu foarte multi turisti romani!

Trimis de tabrea.ovidiu in 13.07.11 17:20:46
Validat / Publicat: 13.07.11 18:05:18

VIZUALIZĂRI: 2360 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tabrea.ovidiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 trepte care fac legatura intre plaja si hotel

• Alte impresii din această RUBRICĂMagnolia Standard / Garden / Lux Hotel: