ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2011
    DIN: cluj napoca
    ÎNSCRIS: 01.03.11
    JUL-2011

Viata de noapte din Malia si Stalis

Dupa cum spuneam in review-ul precedent am fost cazat in hotelul Ikaros situat undeva intre statiunile Malia si Stalis.

Am ales aceasta locatie deoarece auzisem ca statiunea Malia este foarte faimoasa pentru viata sa de noapte, fiind plina de discoteci, terase si foarte zgomotoasa.

Intr-adevar ce auzisem despre aceasta statiune s-a adeverit. De la hotelul nostru pana in centrul statiunii Malia am facut intr-o plimbare pe jos cam 15 minute.

Odata ajunsi in centrul statiunii am dat peste sute de tineri pe strazi, discoteci una langa alta care de care mai imbietoare si cu bannere luminoase.

Cei mai multi tineri din Malia erau de nationalitate britanica si intr-adevar adolesecentii britanici sunt de departe cei mai zgomotosi. Nu am vazut in centrul statiunii tineri de peste 26 de ani. Varstele erau cuprinse intre 16 si 25 ani.

La polul opus statiunii Malia se afla statiunea Stalis care difera total de statiunea Malia in sensul ca nu sunt discoteci si nici tineri zgomotosi, ci doar oameni de varsta a doua si a treia care ies pe terase, la plimbare sau la cumparaturi.

In statiunea Stalis am observat foarte multe magazine cu aur, argint, haine, genti, deci este o statiune perfecta pt shopping si relaxare.

Cel mai mult mi-a placut in Stalis o terasa foarte misto cu hamacuri unde stateai foarte relaxat .

In concluzie recomand cazare in statiunea Malia sau aproape de statiunea Malia daca sunteti un cuplu tanar si in cautare de senzatii tari (discoteci etc) iar o cazare in statiunea Stalis sau aproape de statiunea Stalis daca vreti o vacanta relaxanta si linistita cu timp si pentru shopping.

Noi prin pozitia f misto a hotelului eram chiar intre cele 2 statiuni si nu eram afectati noaptea de galagia din Malia.

Peace!

Trimis de chucky31* in 08.07.11 14:59:25
    Validat / Publicat: 08.07.11 16:03:39

VIZUALIZĂRI: 4554 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (chucky31*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 o terasa cu muzica live din Malia

• Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă zona Malia-Stalis: