ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2011
DIN: galati
ÎNSCRIS: 06.07.11
JUN-2011

Calitate/pret= bun

am fost in iunie pt prima data la hotel capitol, cu fetita mea de 4 luni, si mi-a placut.

ce mi-a placut: la receptie e curat, nou amenajat, receptionera mi-a vorbit frumos, am vazut mai multe camere fara atentii; lifturi noi, silentioase; camere decente (am stat la 3*), lcd, AC, balcon, vedere la mare, super (m-am trezit de 2 ori la 5:15 pt rasarit), la restaurant am mancat o data, pe terasa (vedere la mare), nu am avut ce sa reprosez: a venit relativ repede (15 min) si buna ciorba si felul doi (am intrebat ce ciorba e de azi), pret decent (1 ciorba, 1gordonbleau, 1 tochitura, 1 beri+suc 0.5, total 55ron.

Piscina e curata (era un baiat care masura ph de 2 ori pe zi), bar linga piscina, cu leagane pt copii si ceea ce m-a interesat pe mine: masa de tenis 10 ron/h (era si teren tenis35ron/h)

ce mai e de imbunatatit: amenajare interioara camere, in special la varuit; bateria la dus functiona cu un anumit schepsis, o masa pe balcon e binevenita, accesul de pe terasa direct pe plaja de reabilitat.

cap -coada mi-a placut, mai merg. am vazut multe locatii cu restaurant cu terase si karaoke jos, aici sincer, in camera se auzeau doar valurile. multi fac comparatii cu alte locatii din Romania si alte tari; credeti-ma am fost in mai toata europa, nu sunt un novice, am avut gusturi amare si in bulgaria si in grecia, chiar si in paris la un anumit hotel, asa incat e bine sa fim obiectivi la ceea ce vrem si la ce pret.

oricine mai doreste vreo informatie despre acest hotel, ii raspund cu placere, am un spirit critic destul de dezvoltat :)

Trimis de ioanv in 06.07.11 22:12:32
Validat / Publicat: 06.07.11 23:20:09

VIZUALIZĂRI: 2331 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioanv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 rasarit de soare din balcon

[06.07.11 23:17:51]

oricine mai doreste vreo informatie despre acest hotel, ii raspund cu placere

Poti incepe prin a ne spune un pret al sejurului si ce ai avut inclus (doar cazarea sau B&B?). Asa, poate ne facem o impresie despre raportul bun, din titlul review-ului

Nu in ultimul timp, bun venit in comunitatea AmFostAcolo si poate-ti faci timp sa ne mai urci review-uri de pe unde ai fost. Pot fi ultile altor useri.

ioanvAUTOR REVIEW
    [08.07.11 09:06:17]

mergand cu fetita, am luat doar cazare printr-o agentie care avea 10% reducere: 5zile/402 ron/2 persoane 04-09.06 (extrasezon), fara masa, camera 3*, in plus am mai platit parcarea 15 si AC 50.

inutiu
    [23.08.11 19:11:35]

ai fost cu bebe asa mic?

si noi am vrea sa mergem in septembrie

spune-mi te rog te-au lasat cu resou sau butelie de incalzit laptele sau de gatit mancare pt bebe? sau i-ai dat doar de la san?

noi o sa avem 10 luni cand o sa mergem si nu stiu cum ii fac mancarea

minibarul are si congelator sau doar frigider?

ginadragu
    [27.06.12 18:05:31]

buna, am si eu o intrebare referitoare la camera pe care ai avut-o la hotel Capitol... la ce etaj este si nr acesteia pentru ca din cate am vazut in fotografiile tale avea vedere frontala la mare si ma intereseaza pentru ca anul acesta 2012 am un sejur de 5 nopti. Multumesc... sa ai o zi buna

ioanvAUTOR REVIEW
    [29.06.12 08:20:34]

am sa raspund la ambele, pt ca din lipsa timp intru destul de rar. pt inutiu:

era cel mai mic bebe din hotel 4 luni. avantajul e ca se hranea la san. dar eu zic ca se poate cu o cana electrica sau ceva de incalzit - au fost amabili cu mine la receptie, nu cred ca am fost eu doar norocos. iar despre minibar eu zic sa vedeti mai multe camere, si sa rugati la receptie sa fie bun (am patit si in strainatate ca la 4 stele racitorul... sa nu prea raceasca) - eu am vazut 4 camere pana am ales una (fara sa dau nimic spaga - am vrut spre mare, fara sa vad nici un alt hotel sau... om, pt ca spre parcare ai ocazia sa mai auzi vreun zmeu vorbind tare cand vine si sa-si etaleze prostia etc.

pt gina: cred ca era 212 -etaj 2, oricum cum am spus mai sus, puteti verifica - asta in cazul cand sunt libere. oricum e bine chiar si mai sus - sunt 3 lifturi care arata f bine si merg la fel, depinde de cat e de aglomerat - am nimerit si copii prost educati sau nesupravegheati, care pur si simplu se plimbau cu liftul.

ginadragu, inutiu, ioanv
    Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: