ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2009
[?] AD. + 1 COPII

Pensiunea Conacul Domniţei3

ARTICOL ARHIVAT

O surpriza placuta

Am poposit la Conacul Domnitei dupa ce am vizitat Manastirea Voronet. Pensiunea se afla la cateva sute de metri de manastire, sus pe deal. Privelistea este deosebita si o liniste de te doare capul dupa agitatia de la manastiri. Camerele curate si dotate cu tot confortul: baie cu dus, apa calda, tv, si niste lenjerii asa de pufoase ca nevasta-mea a vrut sa le cumpere.

Masa in stil moldovenesc: o tuica excelenta (si parfumata si tare), la fel si vinul, iar mancarea ce sa spun? Incercati pastravul, este delicios, la fel si tochitura lor moldoveneasca. Preturile sunt acceptabile pentru conditiile de acolo. 150 lei pe noapte, dar pentru ca am stat doua nopti ne-au facut o reducere la 120 lei pe noapte. Pe scurt va recomand cu caldura

Trimis de eugen in 29.04.09 10:37:47

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eugen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review