ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2011

Sub orice critică
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

O zi si o noapte la Pensiunea Madalina

am ajuns pe la ora 14:00 impreuna cu alte 3 familii toate avand cate un copil; pensiunea madalina este amplasata intr-o zona foarte frumoasa chiar la intrarea in loc. putna pe partea stanga; am intrebat daca are 4 camere pentru o noapte, ni s-a raspuns ca da, de catre o domnita cu foarte mult tupeu. am intrebat cat costa o camera si mi-a spus ca o camera costa 150 de lei. ni s-a parut cam mult si fatuca a spus ca o sa-l sune pe 'sefu' sa vada daca mai lasa la pret. a intrat in interior si cand s-a intors a spus ca a lasat la 120 lei camera. am fost de acord si ne-am cazat.

de la inceput am avut impresia ca suntem urmariti la orice pas. camerele nu sunt cine stie ce, se misca parchetul cand mergi, iar cand deschizi apa se aude un zgomot foarte mare de la apa care circula prin tevi mai ales atunci cand o deschizi sau o inchizi.

am vrut sa facem un gratar si i-am cerut niste lemne dar mi-a spus ca sunt verzi cu toate ca era o stiva foarte mare de lemne taiate uscate. fatuca a zis ca il intreaba pe 'sefu' - atunci am observat ca sefu era de fapt in camera alaturata.

(minciuni) cand a venit sefu a zis ca este la o distanta de cativa km o benzinarie de unde se pot cumpara carbuni. pana la urma am facut rost de niste lemne si am facut un foc la un gratar care nu avea nici macar lumina.

dupa ce am facut un gratar scurt (dupa lemne) am vrut sa mancam undeva in interior (era foarte frig si batea vantul) la o masa. ni s-a spus de catre fatuca, ca acolo nu putem manca decat mancare de acolo si avand in vedere ora inaintata, ora 21, nu se mai poate. am insistat spunand ca am inghetat de frig afara si a venit cu replica ca asteapta oaspeti (minciuna). i-am spus ca daca vin oaspetii plecam noi ca sa nu deranjam. - a intrebat din nou sefu si pana la urma ne-a lasat la o masauta cu conditia sa nu facem galagie (am vorbit in soapta) si nici deranj. - AM INGHITIT SI ASTA bineinteles ca nu a venit nici un oaspete in seara aceea

- dimineata am vrut sa fac un dus dar nu mai venea apa calda. am fost deranjat din nou de fatuca de acolo care a batut la usa si a spus sa avem grija sa nu consumam apa calda; nu ne-a vent sa credem ca este adevarat;

dupa ce ne-am culcat pe un pat care scartaia cand te miscai putin, dimineata ne pregateam bagajele sa plecam iar copiii i-am lasat pe hol sa se joace; SURPRIZA: ne trezim cu aceeasi fatuca care ne atragea atentia sa tinem copiii in frau ca se aude de la parter cum pasesc; i-am spus ca nu putem sa ne legam copiii iar galagie nu fac; joaca lor consta in faptul ca se plimbau dintr-un capat in altul al culoarului:

cand am predat cheile la SEFU i-am spus ca un tratament asa de urat ca asta nu am avu nicaieri pe unde am fost, si am fost prin multe locuri...

RUSINE! pacat de peisaje si de pensiune pe exterior care este frumoasa!!!

Trimis de DARIACRI in 30.06.11 16:46:28
Validat / Publicat: 06.07.11 10:41:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PUTNA.

VIZUALIZĂRI: 3424 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DARIACRI); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pacat de locatie-personalul lasa de dorit

[30.06.11 16:22:21]

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentara a autenticitatii si a naturii dezinteresate a recomandarilor.

Autorul (autoarea) este invitat(a) sa incarce un set minial de fotografii care sa ne ajute sa realizam statutul de turist platitor in aceasta destinatie.

[30.06.11 19:02:50]

cate poze trebuie sa trimit?

[30.06.11 19:51:54]

Nu exista un numar minim, e suficient deocamdata si asta.

Spune-mi te rog, m-ai putea suna pe 0721.XX.XX.XX? (editat ulterior, inainte de publicare - nota webmaster) as aprecia daca ne-ai raspunde la 2 intrebari referitoare la o nedumerire tehnica legata de postarea ta...

[06.07.11 09:33:10]

am crezut ca o sa fie publicat articolul...

[06.07.11 09:38:34]

Ai mai sus rugaminte de a ma suna -- 0721.XX.XX.XX? (editat ulterior, inainte de publicare - nota webmaster) --, pentru o discutie care sa lamureasca o neconcordanta tehnica sesizata de noi la review.

[06.07.11 09:40:04]

nu prea stau pe acasa. de asta nu am raspuns pana acum la ecou. mai sunt inca 3 familii de tineri care au mers cu mine daca vrei pot sa-ti confirme si ei despre ce am scris eu.

[06.07.11 10:40:22]

Ca urmare a analizei pozelor suplimentar incarcate (sterse ulterior, la solicitarea autorului, deoarece erau fotografii personale) si mai ales a convorbirii telefonice avute astazi am lamurit toate semnele de intrebare avute asupra autenticitatii si naturii dezinteresate a recomandarilor, astfel ca review-ul va fi publicat in scurt timp.

Multumiri autorului/autoarei pentru colaborare.

[06.07.11 20:29:57]

multumesc frumos! cand am vazut ca nu le publicati am crezut ca santeti in legatura cu cei de la pensiune! mi-ati dovedit ca nu e asa. pastram legatura si o sa postez si alte articole si de bine si de rau depinde de situatia de la fata locului... !

[06.07.11 20:39:26]

Te aşteptăm cu mult interes.

Întotdeauna o comunicare bună poate alunga suspiciunile, din orice parte ar proveni acestea.

DARIACRI
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Mădălina: